ами ..R&B?

Автор Тема: ами ..R&B?  (Прочетена 3047 пъти)

Mapu

• Новак
  • *
  • Публикации: 6
ами ..R&B?
« -: 13 ноември 2004, 10:20 »
..тъй като виждам..че като че ли във форума има ценители главно на метъла..иска ми се питам ..ей NiGgaZ къде сте? има ли изобщо хора тука, които да се топят от кеф при чуването на един black ритъм..или може би аз съм едиствената?  :shock: ако ви има..напишете 1-2 от любимите си песни, които си струва задължително да се чуят ..кои от сегашните изпълнители, според вас, си струват? защо?  :tongue8:
Палавото Миме със сладкото име :)

sneaky

• Форумен лъв
  • Публикации: 690
  • I'm with the pilots
ами ..R&B?
« Отговор #1 -: 13 ноември 2004, 14:18 »
Не сме само метъли. Аз съм не-метъл (да не се бърка с нео-метъл  :x ) Ако разгледаш добре повечето музикални теми ще видиш, че има и хора, които слушат рок, уейв, поп, пънк, та дори и хип хоп  :P Самият аз бях хипхоп head навремето. В 6-8 клас бях запален по рапа във всичките му разновидности и стилове. Бях от wesside, т.е. "към" Тупак, Дре, Ийзи И, NWA, Тим Дог, Уорън Джи, Снуп. Даже първият ми оригинален аудио диск беше една компилация на Death Row - най-култовия лейбъл в Уессайд, издал едни от шедьоврите на тази музика - The Chronic на Дре, Doggystyle на Снуп, както и всички албуми на Пак. Разочарованието ми дойде след смъртта на Пак и Биги. Без тези двама титани всичко тръгна надолу. Появиха се прекалено много fake mcs без никакви скилз, но с добра визия и маркетингова идея. Спасението ми беше Wu-Tang - единствено те продължиха да издават качествени неща (до време).

Проблемът ми с хипхоп-а е, че ми е омръзнал страшно много. Просто като си пусна някъв рап и ми става едно такова тъъъъпо и скуучно.
От доста време рапът на моя компютър прогресивно намалява и в момента е сведен до минимум от наистина новаторски албуми и класика (de la soul, jurrasic 5, del the funkee homosapien, a tribe called quest), която класика е на път да изчезне и тя.
И все пак да дам няколко препоръки, които наистина си заслужават.

Лейбълът Ninja Tune - издават авангарден хипхоп, трипхоп, електроника. Подходящи артисти от техния каталог: всички.

Иначе изобщо рапъри, които са ми направили впечатление:
Mos Def, Common, Kanye West, Jay-Z (от него препоръчвам MTV unplugged сесията - заедно с The Roots band и се е получило нещо страшно - джаз ли е, рап ли е - не знам), Roots Manuva, Saul Williams, Deltron, Anti-pop Consortium, Rahzel, KRS-One, Dizzee Rascal, Wiley, The Streets (въпреки, че последните три са по-скоро геридж)
А напоследък има много сериозна вълна от бели рапъри, които правят невероятни неща с английския език - Anticon, Aesop Rock, Buck65, Eyedea, Slug, но техните абстракции може и да ти се сторят досадни.

П.П. niggaz няма да намериш тук по простата причина, че сме бели всичките, защото живеем в България.  :idea:

едит: хаха, админ, и аз обичам да си пея California Love.
I'll do graffiti if you sing to me in French

admin

• Администратор
  • Форумен лъв
  • Публикации: 907
ами ..R&B?
« Отговор #2 -: 13 ноември 2004, 14:19 »
Аз, аз.:)
По негри не си падам много, но женските вокали са ми слабост, а негърките определено добре се справят. Също така си падам и по денс музика. Ето някои неща, които харесвам, те повечето са известни, но все пак:

Alicia Keys - Fallin` - това е N1
Craig David - Walkin` Away
Destiny`s Child - Say My Name
One-T&Cool-T - The Magic Key
Lene - It´s your duty
Eve - Gangsta lovin
The Bitch Hotel - Do You Wanna Dance
Mary J. Blidge - Family Affair
Nelly Furtado - Turn Off The Light
Eve - Who´s that girl
Girls Aloud - Sound Of The Underground
2 PAC - California Love - е тва обичам да си го пея пред огледалото:))
Mis-Teeq - Scandalous
Britney Spears - Toxic
Christina Aguilera - Fighter

andreasimon

• Редовен посетител
  • **
  • Публикации: 19
ами ..R&B?
« Отговор #3 -: 13 ноември 2004, 23:10 »
По принцип не си падам по Hip-Hop,но всичко издадено през '93 си струва да се чуе!Останалото в този жанр, за мен не струва изобщо!
...Ние можещите,водени от незнаещите,правим невъзможното за кефа на...

west_gazarka

• Гост
ами ..R&B?
« Отговор #4 -: 24 ноември 2004, 19:34 »
Тук сме,бе!  :P   :!:

Insect-

• Луд форумджия
  • Публикации: 198
ами ..R&B?
« Отговор #5 -: 26 ноември 2004, 15:27 »
аз се чудя каде е джонката .....той беше голям рапар?! :?  :shock:
Погледнете омразата,която отглеждаме.Погледнете страха, който подхранваме.Вижте живота който живеем...Точно както винаго до сега.И утре ще се върна, почернял и гневен.Вятърът крилете ми отново ще излъска.И дълго, много дълго ще разтребвам от трупове земята...И от кръстове...Сигурно самотата е изкуление на отчаяните мигове,в който те пожелавам завинаги.Сигурно добротата е илюзия, когато тръгвам да се уча на вяра - без хоризонти и кръстопътища.Сигурно всички сме полудели...

Anonymous

• Гост
ами ..R&B?
« Отговор #6 -: 27 ноември 2004, 22:25 »
ами слушам най-вече Alicia Keys , Aaliyah (R&B e i Joss stone -velika e)
Kanye West - дебют ,но наистина си заслужава
Public enemy - няма нужда от коментар  :lol:
Notorious B.I.G. - страхотен МУЗИКАНТ наистина музикант прекланям се пред него.предполагам и 2 РАС е толкова заслужил,но аз лично смятам че биги заслуажва повече внимание.
The Fugees,The roots,The streets, Dizze Rascall
Twista - не съм слушала много негови неща,но песента Sunshine featuring Anthony Hamilton ме грабна.

Rabbit

• Новак
  • *
  • Публикации: 5
Re: ами ..R&B?
« Отговор #7 -: 23 юни 2006, 22:16 »
Р&Б..мне..повече си падам по рапец:П Като почнем от най-големите - Тупак и Биги..минем през Дре, ДМХ, Джей-З..и стигнем до любимеца ми - Еминем;)..и някои отделни парчета на Сайпръс Хил, Фабйулъс и други...БГ Рап САКС;) общо взето това харесавм от Черното :)

No_men_No_cry

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
« Отговор #8 -: 19 ноември 2006, 23:00 »
ei yo! :blob:
тука сме !hip-hopa  е най-великата музика. :glasses7:

LEDENA_LUNA

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
« Отговор #9 -: 05 февруари 2007, 15:20 »
хихихи Никои не спомена SADE ............!!! И аз ужасно харесвам Alicia Keys , Aaliyah.......... а и да не забравя да спомена B.. II M..
"Свободата означава да чувстваш това, което сърцето ти желае, независимо от мнението на околните."

ico10

• Луд форумджия
  • Публикации: 145
« Отговор #10 -: 28 ноември 2008, 11:14 »
Съгласен съм с имената, които сте изброили до тук, но никъде не видях Beyonce!?
Нали точно тя е кралицата на съвременната R&B музика?! ;)
Има много енергичен и завладяващ глас! Може да пее всичко! Лайфовете и са страхотни! Песните невероятни!  :)

Сега отново е на върха на всички музикални класации в Америка с една от песните в новия си албум!  :) :)
Той е двоен и си казва "I Am… Sasha Fierce" и "I Am... Sasha Fierce Deluxe Еdition". Освен това снима два нови филма и и предстои световно турне!  :cheers:
На мен лично, любимата ми песен от новия албум е "Halo". :)

mighty_het

• Редовен посетител
  • **
  • Публикации: 16
« Отговор #11 -: 14 януари 2009, 22:24 »
И този стил е сред любимите ми.

© 2003-2020, Georgi Kolev. Todos los derechos reservados. Las obras son propiedad de sus autores.