За критиката: "С кадифени или с боксови ръкавици да нанесем удара"?

Автор Тема: За критиката: "С кадифени или с боксови ръкавици да нанесем удара"?  (Прочетена 9026 пъти)

изречена

• Публикуващ редактор
  • Форумен лъв
  • Публикации: 891
боксовите ръкавици са за боксовия ринг. всяка критика трябва да бъде направена внимателно и тактично, защото всеки пишещ е влагал чувства, когато е творил, независимо доколко добре се е справил. затова смятам, че критиката трябва да бъде "нанесена" с кадифени ръкавици, да бъдат посочени конкретно грешките, така че да не се засегнат чувствата на автора. а вече от него зависи доколко би я възприел и доколко би желал да се развива.
И нека другите говорят зад гърба ми. Това не значи ли, че съм пред тях? По-страшно от изкуствения интелект е естествената простотия.

Романтик

• Луд форумджия
  • Публикации: 219
Здравейте!!!
Съгласен съм с написаното от Мая. Ще допълня с един цитат.
" Умният ще те разбере, глупавият ще те намрази."
Приятен ден!!!

Марчето

• Маниак
  • Публикации: 67
Здравейте!Мисля че човек,който мисли да се занимава сериозно с изкуство трябва да се научи да понася и 2-та вида критика.А иначе аз обикновено критикувам там,където виждам че нещо се получава,но може да стане и по-добре.По-скоро пипам с "кадифени ръкавици",защото самата аз знам колко тежко приемам грубата критика,но в сайта именно това се опитвам да превъзмогна. 8)
Не гладувайте!!!:)

sweety_star

• Луд форумджия
  • Публикации: 142
Критиката е нещо съвсем нормално. Всеки трябва да се научи да я понася, защото е неизбежно да не получава забележки. Все пак никой не е безгрешен, трябва да се поучаваме и да се учим от грешките си.
  Критикуващият, обаче, трябва да съобрази начина, по който изказва недоволството си и отправя забележките. Не е нужно да има обидни думи, които да засегнат личното и творческото достойнство на личността. Нека критикуваме така, че да бъдем разбрани, без изилишни нападки и тежки думи.  8)

akademika

• Маниак
  • Публикации: 87
Критиката е полезна с това, че прочиства човешките произведения от неистината и гразното. И за да е още по-полезна тя трябва да посочи правилния път за развитие. В противен случай тя става убиец и на най-истинското и на най-красивото произведение. Най-големите и велики постижения направени от разумния човек са били най-анатемосвани, но са издържали проверката на времето. Но човеците, които са ги постигнали са си отишли преждевременно. А ние трябва да бъдем човеци. Истинските произведения, не можем да убием, но можем да убием човека с жестоката си критика. Критиката на "Писателче" е такава, но стиховете са му хубави. Пожелавам критиката му да стане като стиховете му. Само така може да постигне успех. Няма абсолютно съвършени неща, както няма и абсолютно несъвършени. Мажеш да си добър поет, но лош критик, както можеш да си лош поет, но добър критик. Двете заедно е гениално, но за това трябва прекалено много  знания и мисъл. Разликата между разума и ума е толкова голяма, че е равна на разликата между неразумното и разумното. Затова разумният може да критикува жестоко и убийствено, а умният градивно.

: ??:??