УРОК ПО ИСТОРИЯ! СЪЕДИНЕНИЕТО НА БЪЛГАРИЯ!!!

Автор Тема: УРОК ПО ИСТОРИЯ! СЪЕДИНЕНИЕТО НА БЪЛГАРИЯ!!!  (Прочетена 7427 пъти)

Eipril

• Новак
  • *
  • Публикации: 7
Re: Урок по история! Съединението на България!
« Отговор #15 -: 07 април 2019, 21:38 »
Съгласен съм, но историята, като учебен предмет винаги и във всички времена е използвана от власт имащите, като инструмент за осъществяване на политическите им замисли и стремления. Сама по себе си историята, като наука е друго нещо. Всяка наука, за да бъде такава трябва да има предмет и методология. Не е тайна факта, че Втората Световна война е подготвена от германските учители по история, насаждайки реваншизъм във възпитаниците си. Само въпрос на време е било идването на Хитлер(Шикългрубер). Та така. Миналата година написах един исторически роман за конкурса на "Лексикон". Там казах много истини и знаех, че няма да имат смелостта да му дадат да види бял свят. Тези почти триста страници ми костъваха много усилия. Две операции на краката от варикоза  на вените... Не се оплаквам! Аз не се предавам лесно... Историята е точна наука, дори това да се струва странно на математиците! И още по - хубаво! В нея има това, което го няма в математиката - магия!
« Последна редакция: 08 април 2019, 15:07 от silvina84 »

© 2003-2019, Георги Колев. Все права защищены. Произведения являются собственностью их авторов.