За имената на снимките

Автор Тема: За имената на снимките  (Прочетена 8090 пъти)

laer

• Новак
  • *
  • Публикации: 10
За имената на снимките
« -: 19 април 2007, 14:18 »
Моля всички, които пускат снимки за публикуване да именуват по подходящ начин творенията си, а не примерно "цветенце" *** или други безлични имена. Всяко цвете си има име било то латинско или на български. Издирвайте ги и ги именувайте правилно. По -красиво и точно е. Освен това сайтът е залян от ежедневна фотография, която не блести с особени качества. Бъдете по-критични към себе си. Така се постигат единствено по-високи резултати. Иначе скоро няма да усетите разликата между поредната фотография и изключителната такава.
Благодаря за вниманието.

Романтик

• Луд форумджия
  • Публикации: 219
Re: За имената на снимките
« Отговор #1 -: 19 април 2007, 14:33 »
Здравейте!!!
Ще се съглася с по-горе казаното и ще допълня, че същото би могло да се отнася и за останалите произведения. Такова без име е все едно децата ни да са без имена. Вярно, че не е задължително, но името често говори за самото произведение.
Приятен ден!!! :D

Белоснежка

• Форумен лъв
  • Публикации: 524
  • В Я Р В А Й !!!
Re: За заглавията на творбите!
« Отговор #2 -: 19 април 2007, 14:50 »
...към горепосоченото бих искала само да предложа - и нека заглавията на творбите са на кирилица!  :sunny:
"НЕ СЕ ЗАДОВОЛЯВАЙ ДА БЪДЕШ ДИМ, КОГАТО МОЖЕШ ДА БЪДЕШ ОГЪН"

sneaky

• Форумен лъв
  • Публикации: 685
  • I'm with the pilots
« Отговор #3 -: 21 април 2007, 07:11 »
С тия евтини цифрови камери всеки иска да е Хелмут Нютън и всяка снимка е гениална. Нека си ги пускат, а от нас неуморна и ожесточена критика към слабите фотографии, за да започнат да се замислят преди да пускат.
I'll do graffiti if you sing to me in French

limmon4e

• Редовен посетител
  • **
  • Публикации: 24
  • Жу
« Отговор #4 -: 02 май 2007, 21:41 »
С тия евтини цифрови камери всеки иска да е Хелмут Нютън и всяка снимка е гениална. Нека си ги пускат, а от нас неуморна и ожесточена критика към слабите фотографии, за да започнат да се замислят преди да пускат.

Уоу не е реално, колко съм съгласна!
И то запърви път да цитирам някой, без възражения :)
Вълкът се ражда, за да разкъсва, орелът се ражда, за да ограбва, огънят се ражда, за да изпепелява, а човек се ражда, за да бъде щастлив, но разкъсва, ограбва и изпепелява щастието на другите. Какво всъщност е човека?

botevka

• Новак
  • *
  • Публикации: 5
« Отговор #5 -: 28 юли 2007, 23:00 »
Ами аз не бих искала да съм Хелмут Нютън, но бих искала снмките ми да се харесват, но затова са коментарите и оценките кат нещо не ви харесва, не е нужно мрънкате, че били некъдърни тук ами го кажете в коментар, кажете го и на мен ако трябва аз ще ви разбера. И наистина добрата фотография не зависи само от апарта, един фотограф дето дойде в учлилище по едно време, каза: дайте ми какъвто и да е апарат и ще направя хубава снимка. :? Бтв темата не е за това как някой би искал да прилича на Хелмут, а за това, че някой не си слагат заглавия на снимките, аз лично винаги си слагам, е не че аз имам цял албум от фотоси, но бих сложила име на всяка ако имах. А това "цветенце"  :lol: направо ме разби :D

Снежанка

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
« Отговор #6 -: 16 август 2007, 22:27 »
A не трябва ли одобрението да служи като сито за 'ежедневните фотографии' ?

scarabei

• Редовен посетител
  • **
  • Публикации: 14
« Отговор #7 -: 02 декември 2007, 19:18 »

Прав си само до някъде. Най - важното нещо е тъй нареченото задапаратно устройство.  Както е казал един неизвестен автор "Когато си купиш Никон не ставаш фотограф, ставаш притежател на Никон" .
За критиката си абсолютно прав.
Carpe diem!

gerrda

• Маниак
  • Публикации: 77
« Отговор #8 -: 02 декември 2007, 21:51 »
 :lol:
Подсещате ме за виц, който наскоро прочетох:

Фотограф отива на гости. По някое време показва свои снимки на домакинята и та възкликва:

- Прекрасни снимки! Определено имате много скъп апарат!

Човекът си замълчал, но на тръгване казал:

- Вечерята беше великолепна! Определено имате много скъпи тенджери!

shumkd

• Луд форумджия
  • Публикации: 150
« Отговор #9 -: 02 декември 2007, 22:36 »
Мнението ми е:
Ако една снимка неможе да бъде озаглавена-означава, че автора незнае какво иска да каже с нея.
Знам че понякога на авторите им възникват заглавия на друг език-няма лошо-но нека поне слагат в скоби или в описанието превода-това което са имали предвид и на български-за да е по-лесно за невладеещите съответният език, дори превода да не е толкова адекватен. За превода изказвам специални благодарности на mimi_K-за мен е пример в това отношение:
http://otkrovenia.com/main.php?action=show&id=80367
Мисля, че е въпрос на уважение към другите!

И сега за апаратите-ако скъпите апарати не бяха по-добри ПРОФЕСИОНАЛИСТИТЕ НЯМАШЕ да ги ползват. МНОГО е важен апарата и зад-апаратното устройство и двете. Останалите анализи трябва да се правят при равни други условия. ОСОБЕНО при цифровата фотография,особено!!! ДА сте видели професионален фотограф с апарат от 130 лева? ;) Нали е професионалист? ;)
Мечтая за апарат като на Марк, а той-мечтае за по-добър. Аз снимам с евтин апара и знам какво е. Особено при спортни снимки. Заставал съм редом до професионалисти-докато успея от 3 да направя една успешна-чувам как до мен колегата ;) прави 10-15 ;)
Мисля, че спора е излишен. Като реплика на вица бих добавил:
По-добре здрав и богат, от колкото беден и болен.

scarabei

• Редовен посетител
  • **
« Отговор #10 -: 02 декември 2007, 22:46 »
Напротив, една снимка може да няма заглавие и по други причини. Смисълат който носи може да не бъде еднозначен.
Колкото до скъпата техника, никой не визира професионалистите. Но прекрасни макро снимки и дори пейзажи и портрети би могъл да правиш и със сапунерка. Пък все си мисля, че е важно да можеш да снимаш и с консервена кутия. С професионален апарат е значително по - лесно. И аз искам апарат за 2000 лева но снимам с такъв за 500.
В крайна сметка е важно да бъдем самокритични и  да се стремим нагоре.
Carpe diem!

scarabei

• Редовен посетител
  • **
« Отговор #11 -: 03 декември 2007, 09:28 »
Може да се сложи нееднозначно заглавие.

Има идея в това което казваш, но не си прав на 100%. Съществуват апарати които правят макро на 10см., на 5см. и на 2см. Скъпият апарат дава повече възможности! МОЖЕ да си супер талантлив, но хайде напрви СУПЕР макро с една гола Смяна 8. Като не визираме професионалистите - уточни какво е сапунерка. Говорим за скъпи и евтини апарати-сапунерка от 100, 200, 300 и 500 лева са си все различни сапунерки.
Скъпият апарат е като Тефал-мисли за всичко ;) - помага и на опитния и на неопитния. Евтиния апарат вързва ръцете дори на професионалистите.
Затова казах по-горе-тези анализи, ако ги правим трябва да е при равни други условия.
Как с един апарат снимат хора с различни умения и фантазия и обратно как един фотограф снима с различни апарати. В противен случай спора е безсмислен.

Разбира се, просто мнението ми е е че апарата не е всичко. Колкото и да е важна техниката. Виждала съм разкошни снимки правени с пауършот 450 за около 250 лева ако се не лъжа, виждала съм и пълни бози с Еос. Това ми беше мисълта.
Иначе, критиката тук рядко я има. Въпреки че съм нов автор чета от доста време и виждам постоянно коментари от родна на "браво, невероятно, чудесно" под откровено лоши фотографии. А това не само че не помага ами е вредно за самите автори. Както казах трябва да искаме все повече и повече от себе си. :)
Carpe diem!

scarabei

• Редовен посетител
  • **
« Отговор #12 -: 03 декември 2007, 19:21 »
Абсолютно съм съгласна със всяка дума  която написа. Пък и аз не спря - изказвам мнение.
Carpe diem!

kohrida

• Закоравял потребител
  • Публикации: 50
« Отговор #13 -: 04 декември 2007, 12:42 »
Здравейте!
Мнението ми по темата: Всеки регистриран потребител ИМА ПРАВО да посочи, каквото заглавие пожелае за своята публикация /или да НЕ посочи/ и всеки регистиран потребител ИМА ПРАВО да постави, какъвто коментар и оценка пожелае /или да НЕ постави/. Това е принципът. Разбира се, модераторите пък имат право да изтрият коментари, които противоречат на "добрия тон".
Поздрави!

ПП:И да не забравяме, че повечето тук сме НЕ професионалисти и се учим, за което е много важна ГРАДИВНАТА критика!

kohrida

• Закоравял потребител
  • Публикации: 50
« Отговор #14 -: 04 декември 2007, 15:46 »
Да, случва се. Но това не значи - със задължителност, че авторът е поствил неадекватно заглавие. Може да значи просто, че ние не го разбираме по същия начин. Всичко е субективно и няма правилно и грешно, особено в изкуството. Така че, когато попаднеш на подобно несъответствие - заглавие<->съдържание - спокойно можеш да напишеш мнението си или прсто да подминеш.
Поздрави!
------------
ПП: Готина реклама, Каминет. И аз я харесвам, но е на Кока Кола Лайт ;)
« Последна редакция: 04 декември 2007, 15:50 от kohrida »

: ??:??