Какво мислите за т.нар. "Шоу на Слави"?

Автор Тема: Какво мислите за т.нар. "Шоу на Слави"?  (Прочетена 6456 пъти)

Simba

• Форумен лъв
  • Публикации: 865
« Отговор #15 -: 12 юли 2004, 02:25 »
Няма какво да се извиняваш на комунистите  :lol:  :lol:  :lol: . Дзержински всички го знаем що за стока е бил.

Double-D

• Форумен лъв
  • Публикации: 392
« Отговор #16 -: 12 юли 2004, 22:51 »
За пореден път съм съгласен със Иван и Sneaky. Междудругото дори и днешното предаване бистри темата "Ирак и шофьорите". Абе тоя човек мярка няма ли?
We live thinking we will never die.
We die thinking we had never lived.
Cut it out.

John_Coffey

• Луд форумджия
  • Публикации: 191
« Отговор #17 -: 12 юли 2004, 22:59 »
...ти още ли го гледаш... :) :) :)

Double-D

• Форумен лъв
« Отговор #18 -: 12 юли 2004, 23:12 »
Всъщност беше пуснат телевизора докато вечерях и като се почна таа оратория за Ирак и избеснях. Иначе го гледам не повече от 1-2 пъти на месец и то да вида дали нещо не се е променило, но за съжаление все на по-зле отива...
Cut it out.

Simba

• Форумен лъв
« Отговор #19 -: 12 юли 2004, 23:41 »
За шофьорите ли бистрел, определено няма мяра...

Macka

• Редовен посетител
  • **
  • Публикации: 17
« Отговор #20 -: 13 юли 2004, 03:07 »
Единственото интересно нещо в шоуто на Слави е гостът и то не винаги,колкото до останалото... то е пълен боклук.Но едно не може да се отрече и това е, че има голям отзвук и че  добринася за подобраването живота на някои хора, било то инвалиди, хора нуждаещи се от животоспасяващи операции и д.р.  още помня инициативата 'прати SMS на цената на 1 лев за нуждаещите се.А това е похвално!
Вятър минава през клоните на бора,
но защо ли е толкова различен звукът?

Double-D

• Форумен лъв
« Отговор #21 -: 13 юли 2004, 10:47 »
Жалко само, че просто говори. Това наистина е положително, но ако иска да помага не да казва на хората къде да дават пари, да дари той вместо нови китарки за Цецко и Годжи. Щото те горките си нямат парички да си купят сами :)
Cut it out.

James Hetfield

• Форумен лъв
  • Публикации: 322
« Отговор #22 -: 21 юли 2004, 11:22 »
Не съм гледал шоуто от '62 големия студ и не знам как вървят нещата. Пък и нещо ми изтъпява в последно време (2-3 месеца)

There is no escape

and that is for sure

This is the end we won't take any more

Say goodbye

to the world you live in

You have always been taking

but now you're giving

JACK_ANGEL

• Гост
« Отговор #23 -: 11 август 2004, 23:43 »
Чета отзивите имненията и  не си мисля за Слави, или за шоуто му (м/у другото професионално правено, което не означава и бликащо от култура); мисля си за отношението на пишещите отзиви - тук-там прозира разбираема човешка завистчица към преуспелия, навремени се долавя и скрито възхищение от майсторлъка (от чисто занаятчийска гл.т.) към сценаристите, които всъщност са "мотора" на шоуто, доколкото "горивото" - парите се осигуряват от други; та такива неща ми се въртят из главата, дано не съм засегнал някого.
Колкото до самото шоу - може да се гледа, ако няма нещо по-интересно за правене.
А и едно допълнение - вицовете и скечовете са възстарички, но обелетризирани и що годе добре поднасяни, та и туй е една причина за гледане.

Simba

• Форумен лъв
« Отговор #24 -: 12 август 2004, 00:30 »
Джак, Джак, Джак... Завист казваш - не не е завист, ако завиждахме щяхме да го гледаме и да го плюем, аз не го гледам просто защото не ми харесва шоуто - казал съм защо.
Майсторлък казваш - сценаристите му може и да са майстори, не знам, но определено не го показват - нищо ново, нищо оригинално, личи си по-скоро опит, рутина, а не майсторство и идеи.
Професионално направено - не знам какъв е смисъла на едно ток шоу, но определено идеята не е да се изтъква водещият - "Аз като бях малък в Учиндол...", "Знаеш ли, на нашите концерти...", "Били са ми тия и тия на гости...". Идеята не е водещият да не остаяв госта си да се доизкаже за да му обяснява чувствата си или да взема отношение по отговорите (което е допустимо, но някак си дори елементарната култура изисква да дадеш възможност на госта си да се изкаже).

Джак - вижда се че преглеждаш форума и пишеш чат пат в него, не мислиш ли, че ако се регистрираш е някак си по-добре ;).

sneaky

• Форумен лъв
  • Публикации: 685
  • I'm with the pilots
« Отговор #25 -: 15 август 2004, 00:37 »
първо - да ми е честито стотното мнение.

за JACK_ANGEL

Това, че е професионално, го каза, защото разбираш от телевизия, или защото си го чул някъде ? ако е нито едното, нито другото - значи просто ти харесва. е, тогава кажи - харесва ми, а не - професионално-непрофесионално. надявам се, че не съм те засегнал. просто да твърдим, че е професионално, или пък не е, без да имаме поле за сравнение е прекалено субективно за да има смисъл. Единствения ни еталон са шоутата на Лено, О'Брайън, Зайнфелд, за които само сме "чували", защото не ги дават при нас. (аз за последно гледах Лено в 7 клас) А и в Щатите реалността е съвсем друга. Бтв, случайно гледах по полската телевизия едно шоу, такова като на Славито, на което естествено нищо не му разбрах, но беше едно към едно с Шоуто на Слави - явно "професионалистите" от двете държави работят по готови образци без грам креативност. Аз като видя уебсайт направен на "Темплейт" не казвам, професионален, а казвам скучен - а вие ?

Докато не излезе поне още едно такова шоу в България, всички коментари за това шоу ще са най-вече неточни.
I'll do graffiti if you sing to me in French

DiVa_82

• Новак
  • *
  • Публикации: 3
« Отговор #26 -: 17 март 2005, 10:08 »
Не знам какво толкова го дъвчите Слави. Шоуто му е добро. Политизирал се бил, ами нормално е. Това е шоу. Трябва да ни занимава с актуални теми. А колкото до това че не му било работа да критикува политиците, на кого му е това работата?
Джей Лено от 20 години водел неговото шоу и не се бил изтъркал. Ами разликата между Щатите и нас е огромна. Най - малкото по територия и население. Пък и там звездички никнат като гъби след дъжд. Все има нови хора, които да покани.
А и кой е виновен че Слави няма конкуренция. Да се вземат примерно БНТ и да направят шоу, което да го конкурира. Но това не значи да затвориш един водещ с един гост в една стая и да правиш конкуренция на Слави. За него работят 100 човека. Ако някой реши да се конкурира с него, трябва да наеме 120.
Шоуто си е добро. Не е възможно всеки гост да е интересен на всички, но за всеки има по нещо.
А колкото до това че Слави е надут, или прост селянин - вие пък от къде знаете? Сигурно му светите навсякъде.

Има едно нещо, което важи с пълна сила в България - Който не може, критикува. Като сте толкова силни и вилни - направете му вие конкуренция.

sneaky

• Форумен лъв
  • Публикации: 685
  • I'm with the pilots
« Отговор #27 -: 17 март 2005, 19:14 »
Цитат на: DiVa_82
 За него работят 100 човека. Ако някой реши да се конкурира с него, трябва да наеме 120.
Има едно нещо, което важи с пълна сила в България - Който не може, критикува. Като сте толкова силни и вилни - направете му вие конкуренция.

Фолксваген има 300хил служители (примерно). Ако искам да се конкурирам с Фолксваген, трябва да наема Х>300хил работници.  :lol:  :roll: Doesn't make much sense now, does it?
I'll do graffiti if you sing to me in French

Double-D

• Форумен лъв
« Отговор #28 -: 17 март 2005, 22:37 »
Оооо това, че е прост селянин го знае всеки. Ти видяла ли си някога как се държи, когато няма сценарии и листче пред него какво да говори. Ъъъъъъъ, мииииииииииииии и тн. Просто си е момчето, но се мисли за велик. Никой тук не оспорва това, че Слави е успял да направи топ-шоу за БГ, тук критикуваме това, че прави пропаганда и говори за неща, от които не му отбира тиквата.
Cut it out.

Пуполино

• Маниак
  • Публикации: 74
  • Луда, но безобидна
Re: Какво мислите за т.нар. "Шоу на Слави"?
« Отговор #29 -: 03 юли 2006, 09:43 »
Не е точно така, Фло. Казваш, че шоуто се прави от сценаристите, балета и Ку-ку бенд, но зад тях пък стоят продуцентите, които най-активно дърпат конците. А кой е продуцент на "Шоуто на Слави"? Ами, самият Слави. Както и на още няколко предавания.
Според мен истината е, че макар и доста противоречива личност, Слави е единствения човек в страната, който малко или много разбира от шоу бизнес. И ми е мъчно, че когато някой покаже на всички как се прави, когато изплува и се помъчи да развие дадена област, вместо да се учим от него, ние само го плюем и му търсим кусурите. А кусури всеки си има, трябва да се заглеждаме повече за положителните качества.
Поздрави!
Когато грехът стане хоби,
човек живее истински добре.

Моят свят
МОЯТ БЛОГ

: ??:??