50 групи, които промениха света (по сп. Кю)

Автор Тема: 50 групи, които промениха света (по сп. Кю)  (Прочетена 11050 пъти)

sneaky

• Форумен лъв
  • Публикации: 685
  • I'm with the pilots
Цитат
50 Bands That Changed The World

1. SEX PISTOLS
2. THE BEATLES
3. NIRVANA
4. THE BEACH BOYS
5. NWA
6. LED ZEPPELIN
7. KRAFTWERK
8. THE ROLLING STONES
9. THE WHO
10. THE VELVET UNDERGROUND
11. RADIOHEAD
12. GUNS N' ROSES
13. THE SMITHS
14. BEE GEES
15. OASIS
16. RUN DMC
17. THE RAMONES
18. FLEETWOOD MAC
19. PUBLIC ENEMY
20. R.E.M
21. BLUR
22. THE STONE ROSES
23. QUEEN
24. U2
25. CHIC
26. THE BYRDS
27. THE WHITE STRIPES
28. BLACK SABBATH
29. THE STROKES
30. BEASTIE BOYS
31. PIXIES
32. FAITH NO MORE
33. THE MONKEES
34. METALLICA
35. MASSIVE ATTACK
36. OUTKAST
37. THE SPECIALS
38. BLONDIE
39. JACKSON 5
40. PINK FLOYD
41. ABBA
42. TLC
43. NEW ORDER
44. TALKING HEADS
45. MINOR THREAT
46. PARLIAMENT/FUNKADELIC
47. WU-TANG CLAN
48. MY BLOODY VALENTINE
49. DEPECHE MODE
50. ROXY MUSIC

В пълния вариант на тази класация има текстове за характерния принос на всяка група плюс  Преди/След равносметка за музикалния свят с участието на групата.
Кажете вашето мнение по въпроса. Ако не сте съгласни, дайте своята версия на тази класация (може и да не е от 50 групи, но ако настоявате...) Според мен е доста обективна, въпреки, че Рокси са едва на 50 място.  :!:
I'll do graffiti if you sing to me in French

Simba

• Форумен лъв
  • Публикации: 865
« Отговор #1 -: 20 юли 2004, 02:03 »
Тъй като не говорим за музикални предпочитания - съгласен съм с нея. Има някои имена, които не съм ги чувал и не мога да кажа нищо за тях, но тези които съм ги чувал определено са внесли нещо ново.

Дарко

• Форумен лъв
  • Публикации: 322
« Отговор #2 -: 20 юли 2004, 13:55 »
Предполагам че класацията е английска. Има доста пънк заглавия  :) . Според мен трябваше да присъстват и the doors баси, незнам колко ХИЛЯДИ души се бяха самоубили заради идеите на Джим Морисън. И това ако нее промяна  :? ...
между къщите и призрачните хора

Присъствие струя от очевидности

видях през нереалните си действия

impure_blood

• Луд форумджия
  • Публикации: 151
« Отговор #3 -: 21 юли 2004, 13:09 »
Не мога да повярвам, че в класация като тази присъстват My Bloody Valentine... странно! :)
Има обаче и групи, които не са с нищо толкова специални. Например TLC. Не виждам с какво толкова са променили света, ама нейсе... :roll:

sneaky

• Форумен лъв
  • I'm with the pilots
« Отговор #4 -: 21 юли 2004, 16:34 »
Блъд харесва My Bloody Valentine  :!:
Ю рул, Блъд  :!:
А за TLC - почти всички хора, видяли тази класация се питат това. :) Доколкото си спомням, причината да са включени беше, че са променили ролята на жените в рап и аренби музиката. Бтв, те са доста сериозни като продажби - първият най-продаван рап албум не е Доктор Дре, или Тупак, а именно CrazySexyCool на ТLC от 1994 - мисля над 4 милиона копия.

_Ema_

• Редовен посетител
  • **
  • Публикации: 15
« Отговор #5 -: 22 юли 2004, 18:43 »
да ви кажа честно има и доста други излишни,освен TLC естествено :lol: . в тази така наречена класация,защото не мога да проумея как сред тези 50 "ВЕЛИКИ" групи SCORPIONS липсват.също ги няма и ,много по-заслужилите от BEASTIE BOYS,например-DEEP PURPLE,RAINBOW,ROLLING STONES,дори и AEROSMITH са по-велики от OUTKAST .тези определено по-никакъв начин не са променили света.а сещам се за още една уникална банда-BON JOVI.с една дума тези хора,които са правили класацията изобщо не разбират от музика :twisted:  :twisted:  :twisted: .за разлика от мен :P  :P  :P

sneaky

• Форумен лъв
  • I'm with the pilots
« Отговор #6 -: 22 юли 2004, 21:01 »
Ема, Ролинг Стоунс са на осмо място като първите "лоши момчета" на рок енд рол-а.

Основната тема в класацията е новаторството и модерните идеи на групите.

Погрешно е да отричаш ролята на Бийсти Бойс, Ауткаст и другите хип хоп групи, просто защото не харесваш такава музика. Няма смисъл да се преструваме, че едно цяло течение в музиката, утвърдило се през последните 30 години като водещ по популярност и комерсиалност стил, не може да даде нищо стойностно на музиката като цяло.

Според мен Бийсти Бойс са група с огромно влияние в/у нашето и предходното поколение и напълно заслужават да са в класацията. Те са и първите бели изпълнители, добили популярност в хип-хопа. А "Sabotage" е един от най-великите музикални видеоклипове на всички времена.

Ауткаст ни накараха да потърсим Атланта, щат Джорджия, на географската карта. Те практически създадоха южната хип хоп сцена в Щатите. Още преди кликата около Мастър Пи и другите селяндури, Ауткаст правеха убийствен еклектичен хип хоп. Винаги са предлагали изключителна продукция. А и въведоха розовите костюми и перуките на мода  :wink:

Double-D

• Форумен лъв
  • Публикации: 392
« Отговор #7 -: 23 юли 2004, 00:17 »
Хм.... спорна е тази класация. Гънс са там, ама кво са променили. За мен те по-скоро са копие, а не оригинал. Оейзис - същата работа - нов вариянт на Битълс, ама и те са там, тъй че веднага вън. Също ми се струва, че едва ли Ауткаст внася някаква революция в музиката, като се има предвид, че това е по-нова група. Ти Ел Си няма да ги коментирам, но ми се струва, че те инициатори на толкова модерни неща като Спайс Гърлс и Дестинис Чайлд, т.е. може да присъстват. И сега липси - започвам със съгласие за Дийп Пърпъл, Бон Джови, Доорс. Но ... къде са инициаторите на най-модерните течения в рока като рап, ню и електро-метъл - Антракс, Корн, Рамщайн. Да не казвам, че и Алис Купър го няма, а той ако не е причина за явлението Мерилин Менсън незнам. Сещам се за още поне 10 имена с много по-голямо влияние от тези тук, но какво да се прави :)
We live thinking we will never die.
We die thinking we had never lived.
Cut it out.

Simba

• Форумен лъв
  • Публикации: 865
« Отговор #8 -: 23 юли 2004, 00:30 »
Как няма да се сещаш - ти си нашият мозък ;)

John_Coffey

• Луд форумджия
  • Публикации: 191
« Отговор #9 -: 23 юли 2004, 01:49 »
Много си е добра класацията, но наистина подкрепям масовия въпрос КЪДЕ СА DOORS?...както и още няколко групи 1 от които са Aerosmith, които да не забравяме правят с Run D.M.C. култовото "Walk This Way" ,променило изцяло представите за рапаи рока ,и което е главната причина Run DMC да фигурират в класацията.Много ми хареса отговора на sneaky след като _Ema_ обиди (от незнание разбира се)група като Beasty Boys.Наистина вътре има групи, които ама наистина са променили историята на музикта и много ме радва че са там, но и има такива, за които не съм чувал, но пропуска си е изцяло мой и ще гледам да го поправя.И би ми било много интересно да прочета коментарите, за някои групии за заслугите им.Не знам защо обаче класацията се ограничава само до излъчването на 50-те групи, а на заден план остават толкова много соло изпълнители "написали имената си със златни букви в музикознанието"(:) да лепна 1 много малък шаблон).

sneaky

• Форумен лъв
  • I'm with the pilots
« Отговор #10 -: 27 юли 2004, 02:30 »
Джон,
Не виждам нищо кой знае колко оригинално у Аеросмит, просто средната ти хитова рок група. До голяма степен покриват модела, създаден от Стоунс. Не ги омаловажавам в никой случай. Те заслужават риспекта (хъ-хъ) най-малкото заради дългогодишната си кариера, изпълнена с чарт-бъстъри. И все пак не съм сигурен, че откриват нови територии. Именно това може би е причината за тяхното отсъствие.
Walk This Way е култово до известна степен, като първия суперизвестен кросоувър между двата стила. Но чак пък да променя представите за рапа, и рока... Може би по-скоро е вкарал рапа в касетофоните на белите и това е по-важното.
Причината за присъствието на Run DMC в класацията е съвсем друга. Не помня "колегите" от Кю какво бяха писали, но предполагам става дума за ролята на Run DMC във формулирането на хип-хопа като стрийт култура. Средният негър ги гледа, слуша и разбира, че те са момчета като него със същите проблеми и желания. Защото допреди тях имаме силна фънк/електро/хип хоп сцена в лицето на Grandmaster Flash и Afrika Bambataa. Безспорни законодатели в стила, те обаче са твърде абстрактни за обикновения човек. Със странните си теми, футуристични облекла и манията на Африка Бамбата по Крафтверк - основно негово вдъхновение е композицията на Крафтверк Trans Europa Express - те не са лъжица за всяка уста по онова време (както и сега). Та култовата песен на Run DMC в този смисъл определено е My Adidas
Цитат
standin on 2 Fifth St.
funky fresh and yes cold on my feet
with no shoe string in em, I did not win em
I bought em off the Ave with the black Lee denim
I like to sport em that's why I bought em
a sucker tried to steal em so I caught em and I fought em
and I walk down the street and I bop to the beat
with Lee on my legs and adidas on my feet
and now I just standin here shooting the gif
me and D and my Adidas standing on 2 Fifth
My Adidas..
My Adidas..

защото един от най-силните начини за познаване на субкултурно течение е начина на обличане. Съответно и компанията Адидас, тогава на ръба на фалита, веднага става символ за младите черни в американските градове.

Дорс - не знам причините за тяхното не-включване. Вероятно ги причисляват към някоя вече съществуваща ниша. Може би Бийч Бойс - те като че ли са най-близо до тях. (не се смейте) Или по-скоро The Velvet Underground се доближават до Дорс.

А за класацията не се тревожи - това все пак са британски журналисти - те правят десетки класации за какво ли не. Другия месец може да измислят 50 песни, които да слушаме, докато оправяме колата. :)

п.п.
Мързи ме да пиша коментарите за всяка група, защото това са общо 3-4 страници А4. Може би тези дни ще се опитам да го направя това.

John_Coffey

• Луд форумджия
  • Публикации: 191
« Отговор #11 -: 28 юли 2004, 14:26 »
Sneaky, мерси за отговора.Без съмнение си имаме работа с човек доста навътре с материала и с много широки познания в областта:)

А за англичаните много си прав.Аз затова ги уважавам тия хора. Статистики и залози за всичко, което мърда (даже и това не е задължително):) :) :)

impure_blood

• Луд форумджия
« Отговор #12 -: 31 юли 2004, 00:09 »
Sneaky
Това, че са сериозни като продажби значи ли, че музиката им е явление и е уникална?? Хех, не знам дали са променили положението на жените в рапа, но знам, че едната мадама от групата беше подпалила собствената си къща (направо палат!!)... от ревност. Това си е революция, да  :wink:  :wink:
 :!: Не претендирам за точност, но прбилизителна такава беше ситуацията. Възможно е мацката да е подполила не собствената си, а нечия друга къща... Тоест, не съм сигурна какво беше точно, но го даваха по VH1 като един от 10те най-скандални и шокиращи моменти в музикалната история ;)
Sneaky, с риск сама да си смъкна позлатата, която си ми сложил - слушала съм прекалено малко неща на My Bloody Valentine - около 6-7 песни, което не ми пречи да се учудвам, че тази група може да влезе в някоя класация... ААА, сега ми проблясва. Да не би бандата да е от Великобритания?!

sneaky

• Форумен лъв
  • I'm with the pilots
« Отговор #13 -: 31 юли 2004, 02:09 »
Блъд, не искам да оставаш с впечатлението, че съм луд фен на ТиЕлСи. Честно казано, знам общо 2-3-4 макс 5 техни песньовки.

А тук е извадка от произволен АМЕРИКАНСКИ музикален уеб-сайт. Както виждаш не са пестени хвалбите за My Bloody Valentine. Е, това не е основание да ги харесваме или не. Аз останах с впечатлението, че са ти симпатични. Моята "връзка" с тази група е от филма "Изгубени в превода", над чиито саундтрак е работил "лидера" на Валънтайн, Кевин Шийлдс. Чудесна музика към един от любимите ми филми. После съм слушал единствено въпросния албум Loveless.
Фенове на Валънтайн са не само британците. ;)
Цитат
Despite a lack of recorded output in recent years, even if My Bloody Valentine never release another album, their reputation will be cemented by the landmark 1991 album, Loveless, which has come to be recognized as one of the most adventurous, innovative and influential guitar records in modern rock history.

impure_blood

• Луд форумджия
« Отговор #14 -: 02 август 2004, 18:39 »
не съм казала, че само британците са им фенове. Каквото и да говорим, това е група, която не е известна на всеки. Напротив, познавам дори много малко хора, които са чували за нея (2ма), въпреки че претендират за задълбочени познания в облстта на рок музиката.  Затова адски се учудих, че е включена в някаква класация изобщо, а можеш да си представиш учудването ми, когато я видях точно в тази... Предположих, че са британци, защото британците адски си ценят музиката ... Не съм убедена, че ако Валънтайните бяха бразилци, примерно, щяха да присъстват в списание Кю. Възможно е да греша.  Както и да е, потърсих все пак информация и, доколкото разбрах, групата е от Дъблин. Близко бях, а?:)

: ??:??