За студентите и смъртта!

Автор Тема: За студентите и смъртта!  (Прочетена 11841 пъти)

perperikon

• Форумен лъв
  • Публикации: 576
Re: За студентите и смъртта!
« Отговор #15 -: 12 декември 2008, 16:17 »
Под "да замълчим" имах предвид да не намесваме политика, ватмани, батмани и вся остальная сволоч.
Иначе дискусия е необходима. Виновно за това убийство е цялото ни общество. С толерантността му към цялото това насилие, което ни залива от екрана, към търсещите сензация заглавия на вестниците, към свободната продажба на хладно и огнестрелно оръжие, към маргинализацията на голяма част от обществото, към срива в ценностната ни система като цяло и в частност безразличието за ставащото около нас...
Да, възпитанието в семейството е най-важното за оформянето на една личност, но цялата маргинализация около нас няма начин да не се отрази и на изпростяването в средностатистическото семейство. От там и на възпитанието в това семейство, от там и в излизането от него на поколение със съвсем различна /без/ценностна система...
Така или иначе възпитанието и културата на мнозинството от присъстващите в този сайт не подлежат на съмнение, но те ни капсулират и ни пречат да разберем какво става в мислите и чувствата на маргиналите на улицата. И ако ние изпитваме поне малко чувства на състрадание, ако се опитваме да ги разберем и доколкото се може да ги променим; то насреща имаме хора, които ненавиждат всичко извън тяхната ценностна система и се мъчат да го унищожат... Страшно е. Маргинали е имало и ще има във всяко едно общество. За съжаление в нашето те са в пъти повече в сравнение с други страни... За съжаление не съм оптимист за бъдещето...
Един IP адрес - един глас за произведение!

vitaniya

• Маниак
  • Публикации: 91
« Отговор #16 -: 12 декември 2008, 16:52 »
Под "да замълчим" имах предвид да не намесваме политика, ватмани, батмани и вся остальная сволоч.
Иначе дискусия е необходима. Виновно за това убийство е цялото ни общество. С толерантността му към цялото това насилие, което ни залива от екрана, към търсещите сензация заглавия на вестниците, към свободната продажба на хладно и огнестрелно оръжие, към маргинализацията на голяма част от обществото, към срива в ценностната ни система като цяло и в частност безразличието за ставащото около нас...
Да, възпитанието в семейството е най-важното за оформянето на една личност, но цялата маргинализация около нас няма начин да не се отрази и на изпростяването в средностатистическото семейство. От там и на възпитанието в това семейство, от там и в излизането от него на поколение със съвсем различна /без/ценностна система...
Така или иначе възпитанието и културата на мнозинството от присъстващите в този сайт не подлежат на съмнение, но те ни капсулират и ни пречат да разберем какво става в мислите и чувствата на маргиналите на улицата. И ако ние изпитваме поне малко чувства на състрадание, ако се опитваме да ги разберем и доколкото се може да ги променим; то насреща имаме хора, които ненавиждат всичко извън тяхната ценностна система и се мъчат да го унищожат... Страшно е. Маргинали е имало и ще има във всяко едно общество. За съжаление в нашето те са в пъти повече в сравнение с други страни... За съжаление не съм оптимист за бъдещето...

admin

• Администратор
  • Форумен лъв
  • Публикации: 900
« Отговор #17 -: 19 декември 2008, 15:17 »
Малко позабравихме темата вече, а трябваше "да се помни"...

Поводът, по който се включвам, е че и в момента има протест на студентите, в центъра на София.
Смешното в случая е че те протестират пред сградата на Народното събрание, която се оказа че е празна, тъй като днес депутатите били решили да работят само половин час преди обяд, защото нямало работа (може би понятието работа се заключва само в гласуването на  коледните си премии...). Явно според тях всичко в момента в държавата е ок.
Само дето в момента в центъра на София  има три протеста - на земеделците, на еколозите, и на студентите.

Това се нарича пълно безхаберие и незаинтересованост.
На организираните форуми за проблемите на Студентски град, никой (освен един, ако не се лъжа) от поканените управляващи не благоволи да присъства. Който виновен виновен (кефи ме честото измъкване, че това са проблеми, които ги има от предишни упвления). Но в крайна сметка, дори и така да е, - хората очакват ти да ги разрешиш СЕГА.
Нали за това са те избрали! Нали затова ти плащат!

НАРОДЪТ е РАБОТОДАТЕЛ на депутатите и министрите. ТОЙ им ПЛАЩА.
А когато работникът е безотговорен, не си върши работата, даже не си стои на работното място, работодателят какво прави?

kity

• Луд форумджия
  • Публикации: 223
« Отговор #18 -: 19 декември 2008, 15:28 »
Ами... Дава им 13-та заплата :? За добре свършената работа през изминалата година и мотивация :idea:

п.п. Това бяха думите на Георги Пирински.

« Последна редакция: 19 декември 2008, 15:31 от kity »

rimpo

• Луд форумджия
  • Публикации: 124
« Отговор #19 -: 19 декември 2008, 18:01 »
Абе луди ли сте, бе хора???? Кви са тия цитати,???Кви са тия изказвания и статии??? Кви са тия работи ??? Разводнихте темата и я обезличихте!!!! Става дума за убития студент Стоян Балтов!!! Какво си чешете езиците и разтягате локуми??? То от това сме я докарали на този хал!!!! А файда никаква!!! Кучетата лаят - керванът си върви!!! Вижте какво става в Гърция вече повече от две седмици по улиците заради убийството на 15-годишно момче от двама полицаи!!! Няма приказки, няма мънкане, няма тинтири -минтири..... И вижте днешния протест в София - смешна работа!!! А хората в МОЛ-а били много повече!!!! Ами не става така!!! Така че, като няма смисъл от вашите бръщолевения замълчете и отдайте почит на убития студент Стоян Балтов!!! Това е!!!

Поклон от мен пред светлата му памет!!!

РИМПО  :santa:
...и всеки за себе си ще отговаря пред Бога!!!

admin

• Администратор
  • Форумен лъв
« Отговор #20 -: 19 декември 2008, 20:45 »
Римпо, ти какво предлагаш - да се примирим и да си мълчим ли?

И всичко да си продължава - тази злоба и безнаказаност...
Ти си от Варна, нали?
Ето, чети: http://dnevnik.bg/show/?storyid=602948

Ами ако следващият си ти, или аз?

Проблемът е много сериозен.

Поднових темата, за да известя хората за протеста -  който може да отиде. Аз самият нямах физическата възможност да присъствам, но поне това можах да направя.

Lingerie

• Новак
  • *
  • Публикации: 10
« Отговор #21 -: 19 декември 2008, 21:26 »
По неволя работя в стоителството, обекта е бл. 20 (на 40-50метра от заведението). Почти два месеца се подвизавам в квартала (близо до Дай-Дай) - ами то там си е пълен ужас. Поне 5-6 катастрофи дневно, побоищата по заведения и улици са си ежедневие, всеки си мисли че е Велик и така . Може би не е редно но аз си ходя с нещо закачено на колана (за по-сигурно). Да ме прощавате но не ги защитавам. Доста разпуснато племе.
« Последна редакция: 19 декември 2008, 22:03 от Lingerie »

Heart_of_Fire

• Новак
  • *
  • Публикации: 6
« Отговор #22 -: 19 декември 2008, 21:33 »
Мир на праха му!...
Съболезнования на роднините, близките и приятелите на Стоян...

П.П. Само в добавка да споделя нещо, което ме възмути невероятно много, макар някой да сметне, че не му е тук мястото. И все пак - за това е Форумът.
Админ, четох статията, към която си дал линк. Не знам колко още потребители са я преглеждали, но никой ли не забеляза, че там името на Стоян е объркано - по незнайно каква причина!
Възмутително - поне за мен! И обидно - за всички, които са го познавали. Аз лично вече оставих мнението си под въпросната "статия"... А Вие, ще вземете ли отношение?

rimpo

• Луд форумджия
  • Публикации: 124
« Отговор #23 -: 19 декември 2008, 21:38 »
Не, админ - не предлагам това!!! Смятам, че правилното е това, което става в Гърция!!!Брутално е, но явно това е начинът!!! Не мисля, че ако си чешем езиците, ще стане нещо!!! Както казах по-горе "кучетата си лаят, керванът си върви" и това винаги е било така!!! Историята го доказва!!!
Да. от Варна съм и прекрасно зная какво става тук!!! На всеки може да се случи - никой не е застрахован за жалост!!!
Но тази тема е да отдадем почит пред трагичната смърт на студента Стоян Балтов и паметта му!!! А с "разтягането на локуми" смисълът и се позагуби!!! Това ми беше мисълта!!!

РИМПО  :santa:
...и всеки за себе си ще отговаря пред Бога!!!

Сентполия

• Закоравял потребител
  • Публикации: 40
« Отговор #24 -: 20 декември 2008, 12:49 »
Подкрепям Веселяк.
А всеки път, когато заговорим с колегите за Студ. град, после дълго мълчим...

ВТ

• Форумен лъв
  • Публикации: 385
« Отговор #25 -: 20 декември 2008, 15:46 »
Римпо, категорично не смятам, че си прав! Най-малкото защото в Гърция момчето бе убито от действащ полицай по време на служба и с абсолютно безотговорно поведение. И последващата реакция бе само един психологически отдушник на зараждащия се страх от неизвестността в следващите години на икономическа рецесия. Имаше стремеж и да се отвлече вниманието на хората от финасовата криза навсякъде. Ако не е така, то как ще обясните стреблата по втори млад човек отново с огнестрелно оръжие и в момент на затихване на вълненията по повод убийството на първия младеж? 
В случая на Стоян категорично няма подобно нещо. Той е убит на открито място пред очите на много хора от друга компания.
Лека му пръст! Ще спра до този момент за да не давам характеристика на живота в този мини-модел на нашето общество! Характеристика на хората, живеещи или пребиваващи там. На хората свикнали да вдигат рамене, наблюдавайки, например, хулиганчетата (родени от добри и примерни родители) по улиците вечер или пред дискотеките на НДК. И още много неща...

Но и при нас се получи нещо като в Гърция. Едно семейно нещастие се използва за политически цели. )и за да му се обърне по-голямо внимание бе убело съчетано с протестите на трактористи и природозащитници) Защото къде бяха до този момент студентите през всичките тези години на съсипване на атмосферата в Студентския град? Къде и с какво се занимаваха всички тези студентски съвети по общежития и университети? Но наближават избори и явно някои са чели внимателно за кариерата на Кошлуков и такива като него. 

admin

• Администратор
  • Форумен лъв
« Отговор #26 -: 22 декември 2008, 17:44 »
Цитат
Пребиха 18-годишно момче пред дискотека в Шумен

Полицията все още издирва младежите, нанесли жестокия побой

Нов случай на насилие сред ученици. В Шумен 18-годишно момче е пребито жестоко от четирима младежи пред дискотека в центъра на града.

Инцидентът става около 2.00 часа през нощта в събота. Атанас Бояров, който е републикански шампион по спортно ориентиране, и негов съученик излизат от дискотеката. Срещат ги четирима непознати младежи и ги нападат.

Атанас е ритан жестоко в лицето. От болницата в Шумен съобщиха, че младежът е с натрошени кости на носа, но това едва ли ще има някакви сериозни последствия за по-нататъшното му здравословно състояние.

Пребитото момче и родителите му не пожелаха да бъдат снимани. Те твърдят, че Атанас е бит без причина. Полицията все още издирва младежите, нанесли жестокия побой.
Източник: http://www.btv.bg/news/news_details.pcgi?cont_id=123435

Anita765

• Луд форумджия
  • Публикации: 183
« Отговор #27 -: 23 декември 2008, 13:14 »
Ежедневен свидетел съм на жестокост. Това което се отразява в медиите е само прашинка от това, което се случва.
Ще кажа само - ние винаги плачем, когато се обърне каруцата и започваме да обвиняваме, обикновено другите...

Chimbawamba

• Закоравял потребител
  • Публикации: 37
« Отговор #28 -: 26 декември 2008, 21:52 »
Първо искам да кажа, че аз живея в Студентски град. Ставала съм свидетел на ужасно много да кажем... инциденти.
Мисля ( предварително казвам, че в моето мнение изказвания за бг образование няма да има), че големият проблем в Студентски град са полицията и в много случаи охраната в заведенията. Самата аз съм се обръщала за помощ към полицията (която се намира на няколко пресечки от моя блок), при което те са ми отказвали да дойдат. За охраната в баровете и всичките заведения какво да коментирам - обичат да гледат сеир, обичат, когато са на кеф да пребиват пияните " на кирка" студенти, типовете с "лъскави коли" не ги и поглеждат.
Така например седя си аз на пейка пред една култова чака-рака дискотека в Студентски. Типаж с култов номер на джипа е задръстил малката, кална, пълна с дупки улица, защото се сваля с някаква студентка. Охраната е пред заведението. Отзад момче чака свалката да приключи.. чака, чака, но нищо. Свири, за да се отмести джипа, за да може да премине, но нищо такова, получи няколко псувни по свой адрес ( и добре, че е само това), даде на задна и заобиколи. Охраната само се изсмя... Такива и други случаи могат да се разказват до безкрай.
Сега има опция всички заведения в Студентски да се затворят. Ще помогне ли това? Категорично не! Тогава ще зачестят купоните по стаите и ще се правят още по-големи мизерии отколкото до сега.
Горчивата истина е, че Ст. гр. е едно село, едно ужасно село, което от много време не изпълнява първоначалната си функция- да предоставя едно по-евтино и по-достъпно место за студентите от провинцията, за да могат по-безпроблемно и спокойно да се справят с ученето. Сега там може да намерим единствено мръсотия, нови лъскави блокове (част от които незаконно издигнати), както и паркирани култови автомобили, натокани "мадами", хванати под ръка с поредния чичко-паричко. Нещата се изменят, да. Не казвам, че не ни трябват забавления, не казвам (даже напротив), че трябва да се закрият вс заведения, но искам да попитам, защо никой не си върши работата, защо винаги трябва да се стига до такива трагедии. Мисля, че и след този случай за жалост нещата няма да се променят, защото тук никой няма ясна представа за своя граждански дълг, защото никой не подава ръка на пострадалия. Сред мненята прочетох коментар, дали не е имало някой, който да помогне - със сигурност е имало кой да помогне, но всеки се страхува... Да не е следващият пребит.
А по въпроса за медиите. Много неща не споменават- да, но нещата които споменват са доста преувеличени. За това няма да говоря сега, но някак си останах с впечатление, че обедоняват под общ знаменателн всички, живеещи в Ст. гр.
А следващ ще има... Защото реално погледнато, никой не се и стреми по адекватен начин да реши проблема...
"I love to dance in front of all kinds of strangers,
i`like to wear my make-up and taste all dangers"

Лестат

• Закоравял потребител
  • Публикации: 38
« Отговор #29 -: 27 декември 2008, 13:59 »
Напълно съгласен!
Няма полиция
Няма охрана
Няма човечност
"If you read this line, remember not the hand that wrote it
Remember only the verse"

© 2003-2019, Георги Колев. Все права защищены. Произведения являются собственностью их авторов.