За студентите и смъртта!

Автор Тема: За студентите и смъртта!  (Прочетена 11839 пъти)

feia

• Закоравял потребител
  • Публикации: 41
Re: За студентите и смъртта!
« Отговор #30 -: 28 декември 2008, 19:43 »
Солидарна съм с Chimbawamba и Лестат. Поздравявам ги за позицията им! Точно липсата на ГРАЖДАНСКО ОБЩЕСТВО у нас води до такива извращения. Май никой не си е на мястото... Не може и не бива да продължава максимата: "Всеки да се спасява поединично."
А вчера Стоян щеше да празнува Именния си ден... ПОКЛОН!

savov

• Маниак
  • Публикации: 58
  • BG
« Отговор #31 -: 04 януари 2009, 18:54 »
Студентски град е такъв, каквито са жителите му...
...

Поклон пред паметта на тези, които никога няма да завършат...

Chimbawamba

• Закоравял потребител
  • Публикации: 37
« Отговор #32 -: 06 януари 2009, 13:11 »
Студентски град е такъв, каквито са жителите му...
...

Поклон пред паметта на тези, които никога няма да завършат...

Не е така! Не може да слагаш всички под общ знаменател. Плюс това повечето неща, които се случват тук са причинени от външни хора. Да, вярно е, че не всички, които живеят тук са свестни, но повярвай ми, има много такива хора. Това, което се случва тук е последица главно от всички институции, които ни "управляват". Ако имаше законност, тези неща нямаше да се случат. Кой позволява на тези хора да вършат това? Мисля, че ако институциите си изпълняваха работата, животът в Ст. град щеше да е много по-добър, без значение от това какви хора живеят там. Навсякъде има "боклуци", това означава ли, че стават убийства навсякъде?
"I love to dance in front of all kinds of strangers,
i`like to wear my make-up and taste all dangers"

admin

• Администратор
  • Форумен лъв
  • Публикации: 900
« Отговор #33 -: 12 януари 2009, 21:42 »
Ново убииство на невинен младеж пред дискотека:
http://news.ibox.bg/news/id_792714150

admin

• Администратор
  • Форумен лъв
« Отговор #34 -: 29 януари 2009, 16:51 »
Цитат
Убиха студент при пиянско сбиване в София
28 януари 2009 / News.dir.bg
22-годишен студент е починал тази нощ след пиянско сбиване между две компании в центъра на София, съобщиха от пресцентъра на МВР.
Момчето е намушкано неколкократно с нож. Инцидентът е станал около 1.35 часа на столичната улица "Бузлуджа". Сигналът е подаден на тел. 166. Изпратените на местопроизшествието автопатрули установили, че 22-годишният Найден Вучков е починал следствие на множество прободни рани по тялото.
Полицаите са открили и други двама ранени младежи. Те са без опасност за живота и им е оказана медицинска помощ. По първоначални данни, тримата били на гости на техен приятел, живеещ наблизо, където употребили алкохол. След като си тръгнали, на улицата между тях и група непознати възникнала разправия с последвал побой.
Тримата побягнали, но скоро Найден паднал на земята и казал на приятелите си, че е ранен, след което припаднал, а впоследствие починал.
Криминалисти от СДВР и Четвърто РУ на МВР са извършили повторен оглед на мястото на инцидента, иззети са веществени доказателства.
Вече има задържан, който е заподозрян като автор на престъплението. Работата по случая продължава.
Източник: http://dnes.dir.bg/2009/01/28/news3916637.html

Елишка

• Луд форумджия
  • Публикации: 121
« Отговор #35 -: 29 януари 2009, 17:12 »
Жестоко е! Не искам да вярвам, че се случва!  :cry:
"Няма смисъл да си скот, освен ако не си и Фицджералд"

petinka67

• Луд форумджия
  • Публикации: 238
  • ОБИЧАЙТЕ СЕ!!!
« Отговор #36 -: 29 януари 2009, 22:27 »
Боже, пази децата ни... щом самите те не могат да се пазят!!!

Мъка!
.

henryoliver

• Закоравял потребител
  • Публикации: 42
« Отговор #37 -: 29 януари 2009, 23:22 »
Съжалявам за всичко, което се случва.
Обаче едно уточнение, Веселяк - на 14-ти януари пред Парламента нямаше анархисти. Когато някой чупи, бие се с полиция  не е задължително да е анархист... Анархистите на 12-ти излязоха с апел да не се подкрепя протестът, защото беше ясно какво ще се случи. Анархизмът не е бой и хората запознати с идеята "анархия" са наясно с този факт. Ако говориш за скинове и фенове на футболни отбори е друг въпрос.
Иначе съм съпричастен с темата, опитвам се да съм съпричастен с болката. Трудна е темата, наистина. Хенри
« Последна редакция: 29 януари 2009, 23:29 от henryoliver »

female_sg

• Редовен посетител
  • **
  • Публикации: 13
« Отговор #38 -: 15 март 2009, 07:04 »
   :(...
Толкова много ми се иска да плача, но вече не мога.

Вера66

• Новак
  • *
  • Публикации: 4
« Отговор #39 -: 15 март 2009, 13:33 »
Може и да бъркам, но мисля, че голяма част от младите хора се утвърждават чрез агресия. Трябва да счупиш пейката в парка за да ти обърнат внимание. Да разбиеш нечий нос за да си мъж и т.н. Агресията в хората ме плаши. Убийството в Студенски град според мен е извършено от човек който трябва да бъде пазен. Ето това е страшно, че никога няма наистина виновен

admin

• Администратор
  • Форумен лъв
« Отговор #40 -: 25 март 2009, 10:27 »
"Подкрепете "ПЕТИЦИЯта" за Максимална Присъда за Убиецът на Радостина Евтимова –
http://bgpetition.com/dojivotna-prisada/index.html

Знам че повечето от вас вече са я подкрепили, но за съжаление подписалитесе до момента не надвишават 9 000.

Дайте Гласност Отново като използвате личните си Email-и, Skype-ве, Facebook,SMSи и др.

Нека Не Забравим Този Път!!!"

admin

• Администратор
  • Форумен лъв
« Отговор #41 -: 03 декември 2009, 22:25 »
Цитат
Промени ли се нещо година след убийството на студента Стоян Балтов?

03.12.2009 / 10:31

Майката на момчето обвинява за всичко Софийска градска прокуратура, тъй като убийците са били известни с побоите си
Гледай видео материал

На 13 ноември тази година второкурсникът по фармация Стоян Балтов трябваше да навърши 21 години. На 5 декември миналата година младежът беше зверски убит от ударите на свои връстници пред дискотека "Амнезия" в Студентски град в София.

Прокуратурата повдигна обвинения по случая на двама души за умишлено убийство. Една година по-късно равносметката е следната – дискотека "Амнезия", пред която беше извършено убийството и за която всички отговорни институции в страната тогава заявиха, че е построена и съществува незаконно, все още е на мястото си. Делото за убийството е върнато в прокуратурата за доразследване.

Днес на мястото на убийството се събраха майката и братът на Стоян Балтов, Димитър Дилчев, кмет на район "Студентски", както и студенти – представители на организациите, които предвождаха студентските протести след убийството.

Една година по-късно майката на Стоян Балтов Зарка Димова заяви, че обвинява на първо място Софийска градска прокуратура.

"Защото убийците на моето дете не са случайни убийци. Те са пребивали много пъти и това го заяви един от свидетелите, който трябва да бъде обвинен. Мирослав Станчев каза ние се бием от седми клас винаги когато сме на дискотека. Също ако погледнете досиетата им ще видите, че те са задържани много пъти, но нито веднъж осъдени. Ако на тези момчета Софийска градска прокуратура им беше повдигнала обвинение и бяха осъдени и бяха в затворите, те нямаше да бъдат тук да убият сина ми".

Попитана дали има конкретни претенции към работата на някой служител в прокуратурата, Зарка Димова отвърна:

"Прокуратурата се ръководи от г-н Кокинов. Той трябва да носи вина за това. Когато те са задържани аз нямам представа дали той е бил, но смятам, че последните две-три години той е бил председател на Софийска градска прокуратура".

Майката на Стоян Балтов попита:

"Докога да чакаме г-н Кокинов да покажете на нашето общество убийците на моя син. Една година мина, само двама са обвинение и единият е пуснат под домашен арест, а другите стоят при майките си вкъщи. Знаете ли как се чувства нашето семейство. Всеки ден, всеки час, по всяко време на денонощието аз чувам ударите, които са нанасяли убийците върху главата на сина ми. Над 11 удара в главата и шията. Четири от тях смъртоносни. Цялото му тяло е в удари".

Вторият въпрос, който майката зададе към прокурор Кокинов е кой е младежът, който преди една година подаде сигнал за бомба в Народното събрание по време на студентските протести, осъден ли е.

Жената съобщи, че е писала жалби до всички инстанции в България и жалбата й е стигала все до г-н Кокинов, при което прокурорката, която е отговаряла за делото, е казвала все едно и също – че има данни само за двама, които са ритали Стоян.

"Студентският град на студентите" - с този лозунг започнаха протестите

след убийството на Стоян Балтов. Неговите колеги и приятели поискаха повече библиотеки и разрушаване на незаконните заведения в Студентски град.

Една година по-късно попитахме главния архитект на София колко нови библиотеки са отворили врати и колко са затворените дискотеки през изминалата година в район "Студентски".

"За съжаление не мога да кажа колко библиотеки и колко заведения са отворени. Не знам дали изобщо е отворена библиотека. Има много библиотеки, които са направени дискотеки. Вътре в общежитията. Заведенията, които са вътре в сградите на Студентски град, те според мен трябва да си отидат всички", заяви главният архитект на София Петър Диков.

Един от най-фрапиращите случаи на промяна на целите за използване си остава Зимния дворец в Студентски град. Освен билярден център и бирария, той подслонява и няколко дискотеки.

Още през декември миналата година Дирекция за национален строителен контрол издава заповед за премахването на сградата на дискотека „Амнезия”.

"Която е очевидно незаконна. Казвам го преди да е завършила съдебната сага, защото го казвам от позицията си на експерт".

Въпреки това, тя продължава да съществува. Решението на Софийския административен съд за събаряне е оспорвано от собствениците. Чака се решението на Върховния съд.

Убийството на Стоян Балтов предизвика и множество проверки. Те установиха, че 31 постоянни обекта и 29 павилиона в Студентски град са изградени и съществуват в нарушение на закона. Една година по-късно, нито един от тях не е премахнат. 

"Всички са подали жалби до съда и се чака приключването на делата, за да пристъпим към съответните действия", допълни архитект Диков.

Според него временната анкетна комисия в Народното събрание за изясняване собствеността на имотите в Студентски град е резултат на политическо решение, а резултатите от работата й на практика нулеви.

Главният архитект на столицата заяви, че единствено създаденият нов устройствен план на района ще позволи създаването на отделени студентски кампуси на територията на вече реституирани земеделски земи.

Източник: бТВ

Аз нямам какво да добавя към казаното, само се замислям. Една година по-късно нищо не се е променило май...

меланхолик

• Луд форумджия
  • Публикации: 120
« Отговор #42 -: 03 март 2012, 02:10 »
И сега, естествено, нашите мили политици ще направят някоя ГЛУПОСТ като вечерен час и забрана на алкохола в студентски град. Каква глупост!!! Трябва да има и други начини освен пост тоталитарни приумици, даже и преди двайсет години не е било така.
"ЛЮБОВТА КОЯТО ПОЛУЧАВАШ, Е РАВНА НА ЛЮБОВТА КОЯТО ДАВАШ" - Бийтълс.

© 2003-2019, Георги Колев. Все права защищены. Произведения являются собственностью их авторов.