Внимание- ново плагиатство

Автор Тема: Внимание- ново плагиатство  (Прочетена 11478 пъти)

Уенди

• Закоравял потребител
  • Публикации: 37
Внимание- ново плагиатство
« -: 02 март 2011, 12:34 »
Аз съм Бианка Габровска. Снощи съвсем случайно, прелиствайки стихосбирката на Денка Николова от Пловдив,открих там моето стихотворение Добър вечер, Тъга- да се мъдри под чужд автор и под чужд IBSN...Малко по-късно, продължавайки да чета нататък, се натъкнах на стихотворението на Камелия Кондова  Бащата на сина ми си отиде. От другите стихотворения още няколко звучат доста познато и са коренно различни от останалите, но там не успях да открия истинския автор.Обадих се веднага на Иван Влайков, с когото  така наречената авторка е в съвместно съжителство.Той каза, че нищо не може да каже и да се обадя по-късно.Естествено, както и очаквах, след това никой не вдигаше дадения ми телефон...Говорих с г-н Марин Кадиев, който е представял стихосбирката, беше крайно възмутен. Обадих се и на Камелия Кондова, която потвърди авторството си. Дори нещо повече- нейното стихотворение е влязло още в стихосбирката й, издадена през 2007 година... Дори и този факт не е спрял наглата кражба на г-жа Николова.
Какво още да кажа... Огорчена съм, възмутена и се питам- публикувайки в електронните сайтове,ние нямаме ли някаква защите на творбите си... За кратко време това е втора кражба на мое стихотворение.За която аз знам. А дали няма и такива, които не знам...Нещо наистина трябва да се направи. Очаквам и администраторите на Откровения да вземат отношение по случващото се.

yossifova

• Луд форумджия
  • Публикации: 200
Re: Внимание- ново плагиатство
« Отговор #1 -: 02 март 2011, 13:12 »
Бианка, давай да качваме и това "Пътуване към себе си", за да видим до кого всъщност ще ни отведе.  :D
Пътят е един и всъщност ние вече го знаем - Прокуратура, Съд и никаква милост към плагиатите! Ще ви помогна с всички сили, дори ще помоля адвокатите, които се занимават със случая "Мария Димитрова" да поемат и тази крадла. Но Пловдивската прокуратура трябва да бъде сезирана или да бъде заставена чрез публикация в пресата да се самосезира и извърши съответната проверка. Това е най-краткият и сигурен път за доказване на фактите и гаранция за успешен съдебен иск по ЗАСП, както срещу плагиатството, така и срещу печатниците, нарекли се издателства.
Абе, що не вземем да си спретнем едно любезно посещение на Министерството на културата, където има няколко отдела, които би трябвало да се занимават с това!  :walk: :wav:
А, може би, и Парламентарната комисия по културата да поразмърдаме...

idemidoidemi

• Луд форумджия
  • Публикации: 171
  • www.zadarabotim.com
« Отговор #2 -: 02 март 2011, 14:25 »
Наистина ли така се казва тази нова антология на "харесано-от-мен-из-нета"?

http://www.helikon.bg/books/118/61590_blaga-dimitrova.-sabrani-tvorbi.-t-3:-patuvane-kam-sebe-si.html

горката блага....

yossifova

• Луд форумджия
« Отговор #3 -: 02 март 2011, 14:47 »
Наистина ли така се казва тази нова антология на "харесано-от-мен-из-нета"?

http://www.helikon.bg/books/118/61590_blaga-dimitrova.-sabrani-tvorbi.-t-3:-patuvane-kam-sebe-si.html

горката блага....
Да, горката Блага! Оная (дето не зная защо я наричат "бургаската поетеса" като си е от с. Екзарх Антимово), поне нарече стихосбирката си с името на песен на фолкпевица. Тази е с "по-големи" претенции.
И не само горката Блага Димитрова... Вътре са и горкият Райсън, и горката Нели Вангелова... и още 11 открити досега автори...

idemidoidemi

• Луд форумджия
  • www.zadarabotim.com
« Отговор #4 -: 02 март 2011, 14:51 »
имах предвид, че, докато хора от сайта за лично творчество могат да бъдат преценени като неизвестни, трудно....откриваеми?... разпознаваеми?... то явно Блага влиза в числото на "неизвестна" - кой ще се сети за тоя роман, а?

ей така ми звучи

това без грам неуважение към останалите ЦИТИРАНИ автори в поредната антология...

yossifova

• Луд форумджия
« Отговор #5 -: 02 март 2011, 15:01 »
имах предвид, че, докато хора от сайта за лично творчество могат да бъдат преценени като неизвестни, трудно....откриваеми?... разпознаваеми?... то явно Блага влиза в числото на "неизвестна" - кой ще се сети за тоя роман, а?

ей така ми звучи

това без грам неуважение към останалите ЦИТИРАНИ автори в поредната антология...

СЪВСЕМ ПРАВИЛНО ТЕ РАЗБРАХ! КОЛКО ЖАЛКО - И ЗА ПСЕВДОПОЕТИТЕ И ЗА ПСЕВДОИЗДАТЕЛИТЕ... КАК ПЪК СА Я РЕГИСТРИРАЛИ ТАЗИ КНИЖКА В НАЦИОНАЛНАТА БИБЛИОТЕКА, ПИТАМ АЗ (и отговор не искам)???  :banghead:

"И Германия се тресе през последните дни от скандал за плагиатство. Не кой да е, а министърът на отбраната Карл Теодор цу Гутенберг беше обвинен, че е откраднал цели пасажи в докторската си дисертация. Под натиска на общественото мнение министърът подаде оставка и се отказа от научното си звание." БГНЕС

Дали пък и у нас някой не трябва да си подаде оставката или пък да бъде уволнен дисциплинарно!!!

« Последна редакция: 02 март 2011, 15:09 от yossifova »

idemidoidemi

• Луд форумджия
  • www.zadarabotim.com
« Отговор #6 -: 02 март 2011, 15:06 »
Трябва да предложим ...да се потвърди и със закон нова ЗАДЪЛЖИТЕЛНА длъжност в издателствата - човек, който ще изпълнява същите функции, както човекът в Патентното, който проверява колко е твоя идеята....

/сори за стилистиката в горното, ама бързам в момента...надявам се бях ясна де/

Уенди

• Закоравял потребител
« Отговор #7 -: 02 март 2011, 16:01 »
Открихме и нови автори в стихосбирката на г-жа Николова.
Нели Вангелова,Райчо Русев- Райсън,Георги Грънчаров, Недка Апостолова, Лавена, Мария Чонова, Евстати Бурнаски, Филип Кабакян...
Вероятно, има и други. Ще предоставим снимки на страниците на книгата.Може би, ще се познае още някой...

Уенди

• Закоравял потребител
« Отговор #8 -: 02 март 2011, 16:28 »
 http://www.bgpoetryacademy.netfirms.com/ivkabamitova.html

това е препратка към творчеството на голямата  Пловдивска поетеса, родена в Пирдоп,  Иванка Кабамитова- поклон пред паметта й.

Вижте стихотворението й Като жена.Същото е изплагиатствано в стихосбирката на г-жа Денка Николова ....

Уенди

• Закоравял потребител
« Отговор #9 -: 02 март 2011, 16:46 »
http://crosspoint.mediabg.eu/?p=8030

вижте и този линк.
останалото е мълчание...

ina_maria

• Новак
  • *
  • Публикации: 3
« Отговор #10 -: 02 март 2011, 17:46 »
Ей богу ,всичко съм предполагала ама да ми свият стихотворението и да го публикуват в авторска стихосбирка, но на друг .......нямам думи. Аз мисля 4е е редно ,,поетесата да върне копията от книгата за унищожение най-добре и едно публично извинение на авторите . Искам да питам има ли сканирана тази книжка някой искам да я видя току виж и още някой автор да искочи ?  Мария Чонова

П.П Дейзи благодаря 4е ме светна за кражбата.
живота не се мери с броя на вдишванията а с моментите които спират дъха ни.

Laska

• Маниак
  • Публикации: 77
« Отговор #11 -: 02 март 2011, 18:22 »
явно бургаската "поетеса" не е уникална в наглостта си
колко ли още такива "авторски" стихосбирки има излезли от печат...

lips_of_angels

• Редовен посетител
  • **
  • Публикации: 19
« Отговор #12 -: 02 март 2011, 18:59 »
Ееее, не! :banghead: Стига бе, колко още? :shock: :shock: :shock:

Arogarn

• Луд форумджия
  • Публикации: 101
« Отговор #13 -: 02 март 2011, 20:02 »
Тези плагиатства поне донякъде показват, че нечии творби са се харесали на някой друг и са заслужили да влязат в книга.
Разбира се няма милост. Съд до смърт. Преди всичко това е въпрос на чест и достойнство. Успех и силна амбиция, за да се доведе поредната история до щастлив завършек.

Уенди

• Закоравял потребител
« Отговор #14 -: 02 март 2011, 20:15 »
.Радвам се, че откликнахте.
Книжката ще бъде сканирана и качена  вероятно до утре. Наистина, кой ли още ще се открие...

: ??:??