Възражда ли се будителството

Автор Тема: Възражда ли се будителството  (Прочетена 66648 пъти)

perperikon

• Форумен лъв
  • Публикации: 576
Re: Възражда ли се будителството
« Отговор #180 -: 09 май 2015, 23:23 »
А аз изтръпнах, когато видях, чии войски маршируват по Червения площад. Китайци, индийци, монголци. И като капак - сърби! Не си спомням такова масирано чуждо маршируващо присъствие на военен парад в Москва дори и по времето на Варшавския договор! Ангаре, я си спомни - имало ли е някога българска рота на парад в  Москва? Аз знам само за ген. Стойчев... Батюшката Путин очевидно прави своя евразийски съюз. Лошо... Не за друго, а за това, че ще се почуства още по-велик. А от манията за величие до чувството за безнаказаност е една крачка. То пък няма да донесе нищо добро нито за руснаците, нито за останалия свят. Лошо, много лошо. Задават се тежки времена. Добре поне, че персите не бяха на парада...
« Последна редакция: 09 май 2015, 23:37 от perperikon »
Един IP адрес - един глас за произведение!

toxin

• Публикуващ редактор
  • Маниак
  • Публикации: 55
« Отговор #181 -: 12 май 2015, 01:03 »
Боже, а като се сетя откъде тръгнахме... Ей, будителството е живо и до днес, ей! (преди някой да ми е скочил заради дубъла - не е случаен, това е нещо като "ой, ой").
Между другото, замислям нова темичка във форума, от сорта на "Постижения". Ми тъй де, ирландците си имат "Книга за рекордите на Гинес", ние тук, на вътрефорумно ниво, що да си нямаме "Книга за рекордите на сайта"? Дори ще е обособена в раздели "рекорди по брой посещения", "рекорди по най-много поставени удивителни или усмихнати човечета", "рекорд за най-посещавана тема във форума" (тук се самономинирам), "рекорди за брой коментари" (като веднага правя изричната уговорка, че диалогични такива не могат да участват), "рекорд за най-оригинално обидно обръщение" (с подраздел "за най-цветуща попръжня"), "рекорд за най-многобройни регистрации и опити за такива"... Леле, че то неизчерпаема тая работа, бе!

:roll:

Ангар

• Луд форумджия
  • Публикации: 158
« Отговор #182 -: 12 май 2015, 13:39 »
Будителството е светлина, но в този форум някои, и особено Веселяк, непрекъснато сеят тъмнина.
Затова са толкова много посещенията, Токсин - защото след всяка посята тъмнина нужно е някой да се опита да я разсее.
Ето сега Веселяк написа, че "Русия се е конфронтирала с почти целия свят".
А Перперикон написа, че никога не е виждал такова чуждестранно участие във военен парад на Червения площад. И че не разбира какво е значението на това участие. Какво показва това?
А то показва, че това което  Веселяк внушава, не е вярно. Русия не е в конфронтация с целия свят. Тя е в приятелски и съюзнически отношения с по-голямата част от света! Защото по-голямата част от света са Китай, Индия, Сърбия, Грузия, Казахстан, Беларус и пр. и пр., чиито войски участваха на парада.
И освен че са по-голямата част от света, те са и по-добрата част от света.
Лично аз много се радвам, че можах да видя как изглеждат и как маршируват войници индийци, и китайци, и сърби, и други. Това не се случва всеки ден.
А това, което Перперикон говори за Путин, е пропаганда. Путин се държи както трябва, подобаващо. Досега с нищо не се е изложил. Затова и рейтингът му е толкова висок. Само на враговете на  Русия им се иска той да е друг. Но ако Господ  слушаше враните, от небето вместо дъжд щяха да валят трупове.

toxin

• Публикуващ редактор
  • Маниак
  • Публикации: 55
« Отговор #183 -: 12 май 2015, 19:26 »
Румене, имаш и категорията, и гласа ми в подкрепа! Обаче да знаеш, че конкуренцията ти ще е голяма!

perperikon

• Форумен лъв
« Отговор #184 -: 12 май 2015, 22:31 »
А бе, Ангаре, къде видя, че не разбирам какво е значението на това участие на чужди войски на парада на Червения площад?! Официалната версия, че били участници в антифашистката коалиция е за баламурниците. Истината е, че е демонстрация на мускули пред Запада. А аз само простичко те попитах,  участвала ли е някога българска рота на парад в Москва. Отговарът е "не". А уж беше "дружба от векове за векове"... Но ти се радвай на сърбите. Нищо, че винаги са късали плът от България! Радвай се!

silvina84

• Глобален Модератор
  • Луд форумджия
  • Публикации: 213
« Отговор #185 -: 13 май 2015, 21:31 »
Пер, да си учуден, че темата за доматето изчезна от форума?

ПС: Токсин, Томад, мога ли в качеството си на "Луд за връзване" да попитам защо изтрихте темата? Знаете какво питам.

Веселяк, аз изтрих темата! Не я продължавай тук, за да не се налага да трия постовете ти. Форумът си има правила. И те се спазват! Надявам се, че няма да се наложи да извадя усмирителните ризи, с които "лудите за връзване" спират да бъдат опърничави... ;) :D 

perperikon

• Форумен лъв
« Отговор #186 -: 13 май 2015, 21:34 »
Румене, вярвам, че думите могат да бъдат по-силни, когато са в художествено произведение. Но не като пасквилите на емигранта. Онова е за четвъртокласници. Като е будителство, дай да го направим по класическия начин! Оттеглям се временно. Г-жа Христова очаква разказ. Обещах й го.
Хайде стига!

© 2003-2019, Георги Колев. Все права защищены. Произведения являются собственностью их авторов.