Докъде водят литературните спорове...

Автор Тема: Докъде водят литературните спорове...  (Прочетена 1765 пъти)

perperikon

• Форумен лъв
  • Публикации: 576
http://www.vesti.bg/sviat/azia/spor-za-literatura-v-rusiia-svyrshi-s-ubijstvo-6004121

Впечатли ме последното изречение:
"През септември миналата година спор за теориите на философа Имануел Кант в бакалия в южна Русия завърши със стрелба"...

Ех, какви опашки по бакалиите имат хората! А ние тук, уж в сайт за литература, си говорим като по бакалиите - кой се бил напил, коя на кого се била сваляла... Мъка...
Един IP адрес - един глас за произведение!

B

• Маниак
  • Публикации: 77
Re: Докъде водят литературните спорове...
« Отговор #1 -: 29 януари 2014, 18:16 »
Интересно. И аз имах желанието да започна форум по тази тема днес, но постинга стана толкова голям, че предпочетох да го публикувам в раздел проза. :-)
Е мнениетоп си съм го изразил там. Тук само ще се опитам да го синтезирам.
България има нужда от хора, които да четат, публикуват и спорят за литература и философия, и тези хора имат нужда от място на което да се събират за да го правят. Такова място за мен е "Откровения"
Засега не смятам че има някаква опасност в България да се пролеее кръв по повод философията на Кант. :-) Радвам се обаче, че има литературни спорове, литературен сайт и хора, които се гордеят със стиховете и разказите си, вместо с парите, мускулите или сексуалните си завоевания.

Смиф

• Маниак
  • Публикации: 75
« Отговор #2 -: 30 януари 2014, 15:50 »
Колко е хубаво човек да има някаква страст! Някакво увлечение или нещо такова като литературата и философията, което да му е интересно и вдъхновяващо. Аз например през последните години не мога без поезия. Чета поезия непрекъснато, опитвам се и да пиша... и в най-хубавите си моменти "дишам" поезия. Та така... Това - по въпроса за споделянето и общуването. Да, хората имат нужда да "четат, публикуват и спорят" за страстите и увлеченията си. И е хубаво. :)

argonyk

• Маниак
  • Публикации: 56
« Отговор #3 -: 11 февруари 2014, 16:50 »
Хаха, Севдо, ама този потребител не от вчера ги пише такива... но това само подчертава и то цветно словесното и умственото му безсилие...

ekstasis (МихаилЦветански -Огнян Пожаров-):    9-07-2012г. 14:02
Веси, Елица,Галина, Нина,Джейни- благодаря, че споделихте! Стопляте ме...
Митко Неуморов - не си добре дошъл на страницата ми. Заядливото ти и злобно коментиране, показва какво представляваш...Не ме предизвиквай, за да не те навра в кучи гъз. Няма нищо да ти обяснявам,не съм виновен, че си тъп и не можеш да разбереш, какво е посланието на думите ми...Не те карам да ме четеш, чети себе си...и си се радвай.
Това е предупреждение...последно...
Изчезни, за да не съжаляваш!

© 2003-2019, Георги Колев. Все права защищены. Произведения являются собственностью их авторов.