Новостите по сайта

Автор Тема: Новостите по сайта  (Прочетена 32909 пъти)

admin

• Администратор
  • Форумен лъв
  • Публикации: 896
Re: Новостите по сайта
« Отговор #120 -: 24 ноември 2017, 11:19 »
Не е премахната, там си е. Само на мобилната версия я няма, да не би да си с ниска резолюция на екрана и затова да ти се отваря мобилната версия. При нея пак може да се достъпи, но от менюто - Общност->Потребители онлайн.

meteor

• Закоравял потребител
  • Публикации: 41
« Отговор #121 -: 25 ноември 2017, 10:52 »
Благодаря за отговора, Админ! Точно това ми се получава - на стационарния компютър ми се отваря мобилната версия... Ще му сменя настройките.

admin

• Администратор
  • Форумен лъв
« Отговор #122 -: 03 декември 2017, 13:36 »
Подобрена търсачка в текстовете на сайта.
« Последна редакция: 29 декември 2017, 12:32 от admin »

me6

• Маниак
  • Публикации: 71
« Отговор #123 -: 29 декември 2017, 12:11 »
Админ , и на двата ми компа Радиото е с проблеми. Когато го пусна курсора на плеъра подскачайки стига за 20сек до финала и радиото е до тук. Тръгва при повторно зареждане но пак така. Да не би да трябва някакви настройки да променям.

JujuBuju

• Закоравял потребител
  • Публикации: 30
« Отговор #124 -: 30 декември 2017, 15:23 »
Може ли да се направи така, че портфолиото на авторите да се филтрира и по подкатегория? Например аз сега искам да си извадя стихотворенията за деца, но трябва да ровя във всички произведения от раздел "поезия".

limeruna

• Маниак
  • Публикации: 84
« Отговор #125 -: 06 януари 2018, 14:08 »
Наистина, би било много хубаво това за подкатегорията.

А дали е възможно в сайта да си намери място нова категория, математика? Математиката също е творчество и в този смисъл би била интересна на някои хора - и като споделяне, и като четиво. Би било удобно наличието на математически символи за вмъкване, които биха били полезни при излагането на такъв тип материали - и възможността за направата на схеми, диаграми като приложения към текстовете.

admin

• Администратор
  • Форумен лъв
« Отговор #126 -: 08 декември 2018, 22:22 »
Аудио плеъра в сайта е изцяло сменен.
Стария ставаше все по-платен и труден за поддръжка.
Надявам се, че работи добре на всички устройства, при проблеми, ми пишете...
Мойто мнение е, че се справя по-добре при автоматичното пускане на песните(autoplay), посредством бутона със стрелка в списъците.
И първия бонус е, че добавих и нов бутон към плеъра - за автоматично повторение на песента (loop). Аз лично понякога като си харесам някоя песен и искам да си я зацикля, докато си работя. :)

admin

• Администратор
  • Форумен лъв
« Отговор #127 -: 09 декември 2018, 20:01 »
Разработена е концепция за "свързани произведения".
Съществуващо произведение може да е първоизточник или вдъхновение за друго произведение и по този начин те стават свързани.
Под тялото на произведението има списък със свързаните произведения, както и бутон за добавяне на ново, със следните опции:
- Превод
- Аудио прочит
- Песен по текста
- Римейк (кавър версия)
- Вдъхновено произведение

Може да давате идеи и за нов тип връзки, освен тези. :)

Новото произведение се публикува и излиза както нормално си произведение. Под него излиза и връзка към първоизточника в секцията му "свръзани произведения".

admin

• Администратор
  • Форумен лъв
« Отговор #128 -: 21 декември 2018, 22:51 »
Направих публикуването на части.
Засега съм го пуснал само в раздел Проза, ако има нужда другаде, ми пишете.

При публикуване на глава от разказ/роман се слага чекчето на "Произведението се публикува на части" и отдолу се избира, първата част на разказа, за да може системата да си ги навърже.

В началото на произведението ще излиза автоматична връзка към предната част, а след края - към следващата.
В началото на първата част ще излиза автоматично съдържание.

Същите опции ги има във формата за редакция при вече публикувани части на произведение.
Моля, авторите да свържат от там вече публикуваните части на своите произведения. Редакторите също ще помагат, но произведенията са много.

Plevel

• Редовен посетител
  • **
  • Публикации: 11
« Отговор #129 -: 22 декември 2018, 23:57 »
Много находчиво, Николай Колев. Идеята е прекрасна, пробвах опцията и те поздравявам. Благодарности.

sauronboab

• Маниак
  • Публикации: 92
« Отговор #130 -: 29 декември 2018, 07:22 »
При редактиране на произведение, за отбелязване- публикуването му на части има един недостатък: когато началното (и всяко следващо) произведение бива редактирано, то влиза в чакащи и излиза от списъка за "първо прозведение" от поредицата. Това доста забавя процедурата по добавянето на всички части и изисква одобрението от редактор за всяка една. Би трябвало, опцията за свързване на произведения и части от произведения да бъде налична и извън формуляра за редакция на произведение, за да се улесни процеса. Не виждам причина, тази фунлционалност да изисква постоянно одобряване от редактор.

admin

• Администратор
  • Форумен лъв
« Отговор #131 -: 14 януари 2019, 21:10 »
sauronboab, благодаря за обратната връзка. Това наистина е проблем, който трябва да бъде решен. Аз не съм го усетил при тестовете, тъй като съм със статут на редактор и при редакция произведенията не отиват в "чакащи".

Plevel, няма да те питам кой е този Николай... ;)

А сега нещо дребно, но полезно от днес - за да се обозначат произведенията на части в списъците, пред заглавието ще излиза иконка с филмова лента.

admin

• Администратор
  • Форумен лъв
« Отговор #132 -: 16 януари 2019, 21:50 »
sauronboab, оправих проблема.

Сега произведенията отиват в "Чакащи" само при промяна на заглавието, текста и отметката за нецензурно съдържание.

admin

• Администратор
  • Форумен лъв
« Отговор #133 -: 21 януари 2019, 22:02 »
Новостите от уикенда:
1. Добавен е спектрален аудио анализатор на аудио плеъра в сайта.

2. Посетените произведения излизат с по-блед цвят в списъците.

3. Подобрена система за дарения чрез Paypal бутон. Даренията веднага се отразяват в профилите, когато се използва този метод. Може да направите превод от кредитна/дебитна карта и без регистрация: Visa, MasterCard, American Express, Discover, JCB, Diner's Club.

4. Възможност за автоматизирани месечни дарения чрез Paypal. Така ще може да помагате на сайта без да е необходимо никакво взаимодействие от ваша страна. За целта след натискане на Paypal бутона е необходимо само да изберете отметката "Make this a monthly donation".

admin

• Администратор
  • Форумен лъв
« Отговор #134 -: 26 януари 2019, 13:53 »
1. Добавен е бутон "Подари А+", който дава възможност да абонирате и други потребители за Автори Плюс. Направих го по молба на хора, искащи да зарадват свои близки или любим автор. Има възможност подаръкът да е анонимен, както и да се остави пожелание.
2. При изчерване на ограничението от максимален брой гласове в предизвикателство, вече излиза съобщение, показващо за кои произведения е гласувано и възможност да промените своя избор.
3. Бутон за изпращане на съобщения до автора и на страниците на произведенията.
4. Козметични промени по интерфейса.

Търсим нови съмишленици, които да помагат с развитието на сайта, главно при връзките с хора, активното участие в социалните мрежи, организационна дейност, участие в дискусии по идеи за развитието на сайта.
Необходимото качество е силна лична мотивация и ентусиазъм за този вид работа.
Който иска да се включи, нека се свърже с мен.

© 2003-2019, Георги Колев. Все права защищены. Произведения являются собственностью их авторов.