Относно правилата на "Предизвикателства" - проза

Автор Тема: Относно правилата на "Предизвикателства" - проза  (Прочетена 495 пъти)

esenna

• Луд форумджия
  • Публикации: 189
  • откровена до болка
Много моля - Пер, ако все още се водиш админ на  "предизвикателство" - проза, опиши новите правила, по които трябва да се провежда, за да не се създават излишни препирни, обиди и прочие. Според началният правилник - Миниконкурси за разказвачи, това не беше позволено и е упоменато в т.7. Поне до сега не съм прочела да е отменено. Аз си написах мнението - считам, че не е редно задалият тема да участва в конкурса със свой разказ. Анабел се разсърди и се изживява като жертва. Новите правила, по които работи "предизвикателството" това са:
1. Пише се в рамките на около 2 месеца.
2. Няма ограничение за дължината на разказа.
3. Изискване - да е нов разказ.
4. Гласуването е конструирано по нов начин в синхрон с новостите въведени в сайта, новото:
   а. всички гласуват - не само писалите
   б. Всеки има право да гласува за 2 ( два) разказа.
Не се сещам в момента за други новости, ако съм пропуснала моля, допълнете.
И да се изясни въпроса с това - може ли задаващия темата да участва със свой разказ в конкурса. Така ще има яснота по всички въпроси и драми ще има само в разказите:)))

линасветлана

• Маниак
  • Публикации: 65
  • Споменът стигане няма.
Вече няколко месеца в предизвикателствата, в раздел поезия, задаващия темата участва в предизвикателството и това не е проблем за никого. В проза също това не е проблем, но щом не е, явно на някого му се иска да стане. Жалко.

esenna

• Луд форумджия
  • откровена до болка
Това, че имам собствено мнение Лина, не значи, че трябва да ме плюете! Анабел се превърна в  "горката" жертва и пр. излишни емоции, аз не ѝ оспорвам първото място, написала съм го ясно! При поетите - те са си решили така, при нас  по старият правилник т.7 не е отменена и би трябвало да важи по една единствена причина -  на теб ти се иска да пишеш за цветята, а на мен за охлювите - и печеля, печеля и 4 месеца пишем за охлювите напр., защото при нас една тема се задава за 2 месеца.  Затова нека си излезе като регламент - да се знае - чиста работа. Ако Пер иска мнението ни - всеки да си напише какво мисли.
Нищо лично спрямо никого!

iren5

• Луд форумджия
  • Публикации: 117
Без да казвам как трябва да бъде и с уважение към всички регламенти, ще вметна, че щом Анабел не е било редно да участва, защо разказът е пуснат в предизвикателството и е дадена възможност да се гласува за него? И ако това е било нарушаване на регламента, защо не е реагирано от този, който го е забелязал още преди края на конкурса? Това са въпроси, които ми се въртят в главата. Не търся отговори...
А регламента трябва да е ясен в самото обявяване на предизвикателствата. В сайта непрекъснато има нови членове, те няма как да знаят някога, някои, какво са решавали.

Anabell

• Маниак
  • Публикации: 55
А, това, Нина, че Лина има собствено мнение пък, не превръща мен в жертва, нито нея в плювачка. :)Да е ясно-не се имам за жертва и не искам да бъда. Видях, че и други автори са публикували в собствените си теми и въпреки, че реших, че вече е позволено, попитах Мариана, защото сметнах, че тя е питала. Проблемът тук не е чак толкова това, че аз участвах в темата си,(макар че, ако не бях спечелила, сигурна съм-тази дискусия нямаше да я има) а твоят начин на изразяване, Нина. Начин от който струи недоброжелателност меко казано. Накрая, въпреки всичко казано и неказано-предоставям първото си място на този, който го иска. И още по-накрая :) все пак Пер има последната дума.
« Последна редакция: 27 април 2018, 23:40 от Anabell »

esenna

• Луд форумджия
  • откровена до болка

За последен път са написани правилата от Пер на 27.03 2017г. , в три поредни издания на конкурса той ги пише и винаги
т.7 гласи : Наградата за победителя е морална – той задава темата за следващия конкурс. Самият той няма право да участва в следващия конкурс, тъй като ще бъде нарушен принципа на равнопоставеността, ако хем задава новата задача, хем има повече време за подготовка. Същото важи и в случай на прилагане на т.3.3. от Правилата, т.е. ако има друг задаващ задачата. – 27.03 2017 г.

esenna

• Луд форумджия
  • откровена до болка

Задали тема и предложили свой разказ за участие в конкурса са само Мариана Бусарова и Слава Костадинова. Не мога да знам защо тогава не е реагирано от модератора Пер. Мога да предполагам, но няма да пиша моите си мисли.
Ани, нищо лошо не съм ти казала - първото място си е на твоя разказ, аз лично очаквам мнението на Пер. Не ми дръж назидателен тон какъв бил моя тон - вкарваш се в някакви филми, които не съществуват, с това не помагаш на конкурса за разкази, само нагнетяваш атмосферата, ако искаш напиши разказ в другата тема - "Жажда за мъст":)

perperikon

• Форумен лъв
  • Публикации: 558
Здравейте!
Да кажа няколко думи за това какво мисля за правилата. През годините те претърпяха развитие. Да маркирам само промените – вече гласуват всички потребители, гласува се за два разказа, отпадна ограничението за дължина на разказите, удължи се срока за публикуване – от 20 стана 50 дни. Тази последната промяна на практика елиминира предимството на задаващия темата, ако има предварително подготвен разказ по нея. Мисля, че за 50 дни може да се напише и редактира перфектност не един, а няколко разказа, стига човек да има идеи, време и желание за реализирането им. Ето защо считам, че „онова“ правило за участието на задаващия темата също вече е ненужно.
Правилата сега на практика фиксират само сроковете, броя на произведенията с които може да се участва и за които може да се гласува, начина на класиране (по процент гласували) и кой определя следващата тема. Това е...
Честито на Анабел! Днес ще оформя новото предизвикателство.
« Последна редакция: 30 април 2018, 09:45 от perperikon »
Един IP адрес - един глас за произведение!

esenna

• Луд форумджия
  • откровена до болка
Модераторе, това можеше да го уточниш по-рано, а не да се правиш на заспала хлебарка, нали? Три поредни теми си обявявал правилата - погледни го, после всичко за наша сметка. Макар, че не съм съгласна с промяната в това правило, но поне да беше своевременна - да не сме врачки какво ти се мъдри в главата:(
« Последна редакция: 30 април 2018, 14:09 от esenna »

perperikon

• Форумен лъв
Радвам се, че някои хора има достатъчно свободно време и любознателност, за да изучават живота на хлебарките и да различават заспалите от просто неподвижните! Пък аз не съм виждал жива хлебарка от студентските си години! :P
И да, ще повторя - откакто конкурсите прераснаха в предизвикателства, всякакви правила са вече в табличен вид - подстригани, подредени, нагласени. А модераторът има правото единствено да попълни таблицата с датите и името на предизвикателството. Т.е. не съм нито арбитър,нито пъдар да гоня онези, които публикуват есета или разкази не по темата. Но ако ти олеква, когато наругаеш модератора, давай смело! Важно е да ти е леко, нали?!...  :-\

esenna

• Луд форумджия
  • откровена до болка

Ами защо не подстригваш, подрязваш и т.н. когато му е времето - твоята работа все едно да подрежеш лозето през август:) Тъй де- нали си МОДЕРАТОР - кога и как си искаш ще я правиш, можеше поне "извинете" да напишеш, ама и аз какво очаквам и то от кого!

perperikon

• Форумен лъв
Ок. Поднасям извиненията си на всички, които смятат, че модераторът е виновен за цялото беззаконие в страната! Поднасям ги и на тези, които вярват в световния заговор! И последно - поднасям ги и на тези, които са станали днес с лице към възглавницата!

Й.Владимиров

• Новак
  • *
  • Публикации: 8
Тия правила, докато ги измислите... животът ви ще мине в обмисляне. Ясно е, че човек постоянно се усъвършенства, но то пък, вече не знам колко време мина. Все за правилата се говори, все нещо не е наред, тази Есена, братче, не се спря. Никога не й е угодно.

esenna

• Луд форумджия
  • откровена до болка
Да, рядко ми е " угодно", но когато се получи, поне умея да се наслаждавам, а не като някакъв примат да лапам каквото ми попадне!
 Пък и  ако пишете грамотно би било добре - есен – есенен - есенна! За граматиката, на нея да ѝ е угодно, не на мен!
« Последна редакция: 25 май 2018, 22:14 от esenna »

© 2003-2018, Георги Колев. Все права защищены. Произведения являются собственностью их авторов.