Концепция за "свързани произведения" (дискусия)

Автор Тема: Концепция за "свързани произведения" (дискусия)  (Прочетена 365 пъти)

admin

• Администратор
  • Форумен лъв
  • Публикации: 900
Здравейте,
Мисля, че има нужда такава концепция да бъде реализирана в сайта, за да може напраимер да има връзка между оригинал - превод, оригинал - аудио прочити, песен - кавър версия и т.н. (давайте идеи за такива връзки).
Ако някой иска да подпомогне дадено произведение, ще може да допринесе като му направи превод или прочит и т.н.
Очаквам и вашите виждания как това нещо да бъде реализирано като удобен интерфейс, къде и как да излизат връзките към тези произведения, от къде да бъдат добавяни и т.н...

admin

• Администратор
  • Форумен лъв
Реализирах вече тази концепция ;)
Може да видите първия пример тук: https://otkrovenia.com/bg/stihove/religiya-za-smeli

Възможностите за свързани произведения към момента са: Превод, Аудио Прочит, Музика по текста.

Авторът на произведението-източник получава известие, ако някой допринесе като напише свързано произведение.

Хайде, давайте смело да публикувате преводи и аудио прочити на съществуващите произведения в сайта. Така може да дадете своя принос и да подкрепите произведенията, които харесвате!!!

самотния-вълк

• Редовен посетител
  • **
  • Публикации: 15
Забелязвам един проблем в системата. Всеки автор може да се се свърже с всяко едно произведение от всеки друг автор, но свързаният автор няма опция да го откаже, ако не желае. Според мен трябва да има възможност за отказ от нежелано свъзване

admin

• Администратор
  • Форумен лъв
Прав си, пропуск е това.
Ако условно разглеждаме произведенията като "оригинал"->"производно", то авторът на оригинала трябва да може да махне връзката към производното от своето произведение.
Обаче, спред мен, това не трябва да повлиае на връзката при производното, от една такава връзка оригинала може да получи само ползи (повече трафик).
Докато при обратното може да се злоупотреби.

© 2003-2019, Георги Колев. Все права защищены. Произведения являются собственностью их авторов.