Миниконкурси за разказвачи

Автор Тема: Миниконкурси за разказвачи  (Прочетена 848 пъти)

admin

• Администратор
  • Форумен лъв
  • Публикации: 939
Re: Миниконкурси за разказвачи
« Отговор #15 -: 30 септември 2019, 17:30 »
Две последователни предизвикателства за научно-фантастичен разказ, и то по сходна тема не идват ли прекалено много и безсмислено?
Моля, победителите да подхождат по-сериозно и отговорно и да дават интересни и ясни теми, целящи популяризирането и усъвършенстването на авторите.
Самата тема трябва да звучи като предизвикателство.

Ambrouse

• Маниак
  • Публикации: 82
« Отговор #16 -: 01 октомври 2019, 10:34 »
Ще ми се да разгледам проблема с броя четения. Когато едно произведение е прочетено няколко пъти повече от друго, резултатите няма как да не са изкривени. Коректно е, който гласува, да е прочел всички произведения в конкурса. Всъщност си мисля, че има много хора, които гласуват по симпатии към даден автор, без да са чели самото произведение. Предлагам този, който одобрява за публикуване творбите, да има право на глас с по-голяма тежест, примерно три гласа. Абе квалифицирано жури си е най-добре, и отделно – гласуване на читателите.

perperikon

• Форумен лъв
  • Публикации: 601
« Отговор #17 -: 01 октомври 2019, 11:41 »
Идеята на класацията не беше да докаже кой е по-по-най, а само да определи човека, който ще зададе следващото предизвикателство. Това беше в началото. После се появиха грамотите, наградите. С тях, признавам, интересът се увеличи. Но беше въпрос на време с ордените и подаръците да дойдат и ударите под кръста, разбирайте - използване на непозволени прийоми за тяхното печелене. Случайно или не, реших да се оттегля преди да започнат скандалите. Но ето, че последното предизвикателство бе опорочено. Гласовете от три разказа от един автор отидоха на едно място. При това без формално да се нарушават правилата...
Разбирам идеята ти, Стефане, но ако направим жури, отиваме на съвсем друго ниво. Ще се започне да се оспорва компетентността на журито (редактора с право на 3 гласа) и ще влезнем във филм, който сме гледали не на едно и две места. Знам, че в класациите не винаги печелят най-добрите разкази, но идеята е да се забавляваме. И ако може да бъдем честни.
А редакторът има право да слага звезди на впечатлилите го разкази.
Все пак може да опитаме нещо близко до идеята на Стефан.
Предлагам в някое от следващите предизвикателства за разкази експериментално публикуващият редактор, админът и модераторът да дадат по една звезда на разказа, който според тях заслужава първото място. Но това да бъде класация без награди, без обвързаности, само за "сверка на часовника", както се казва.
« Последна редакция: 01 октомври 2019, 11:50 от perperikon »
Един IP адрес - един глас за произведение!

limeruna

• Маниак
  • Публикации: 95
« Отговор #18 -: 03 октомври 2019, 09:19 »
Ако някой разбира темата, нека разясни, защото аз все още не я разбирам.

„История от бъдещето
Новото предизвикателство се задава от palenka (Пепи). Според задаващия темата "неочаквана среща в бъдещето с някого, с когото сте се разминали в настоящето, или пък "среща" с неочаквано доказателство, което ще промени знанията ти за върхов момент от историята, или сблъсък на на светове - ти решаваш! Любовна, философска, хумористична, военна и т.н. - ти решаваш! Единственото условие е да е научно-фантастична и да отговаря на изискванията за разказ!"
Така зададена темата дава широко поле за изява. Успех на всички.
Бел. модератора: Във връзка със започналия дебат за промяна в общите условия на предизвикателствата, желателно е да се участва с напълно завършено произведение. Всякакви продължения, каквито хрумнат на автора, да се публикуват след края на предизвикателството.
Уточнения след консултация.
Как бихте променили някакво събитие от миналото, ако имате тази възможност и как това ще повлияе на бъдещето, като промени твоя живот, на група хора или на човечеството?
"История в смисъл на нещо, което е било, а в бъдещето - променена,  видяна и  пречупена през призмата на автора."

Уточненията ме объркаха повече.
Да променим събитие от миналото - това е пътуване във времето, а такава беше предишната тема.  Уточнението на Пепи  – „История в смисъл на нещо...“, касае само втората от трите изброени идеи:
– неочаквана среща в бъдещето с някого, с когото сте се разминали в настоящето, или пък
– "среща" с неочаквано доказателство, което ще промени знанията ти за върхов момент от историята, или
– сблъсък на на светове
и заглавието, и всъщност не уточнява, а просто дава още повече изисквания.
Примерни идеи, изисквания? А коя е темата??
Заглавието - “История от бъдещето“, наистина твърде много се припокрива с предишната тема с дадените разяснения и уточнения. А иначе само по себе си като тема ми е по-разбираемо. Да разбирам ли, че заглавието е темата, а разясненията и по-късните уточнения са само разни идеи, насоки, които не е задължително да се спазват?
« Последна редакция: 03 октомври 2019, 09:36 от limeruna »

perperikon

• Форумен лъв
« Отговор #19 -: 03 октомври 2019, 09:35 »
Недей да питаш, че току-виж "победителката" внесе ново уточнение и съвсем обърка народа! Една тема да не може да формулира в едно изречение...
« Последна редакция: 03 октомври 2019, 10:16 от perperikon »

perperikon

• Форумен лъв
« Отговор #20 -: 03 октомври 2019, 09:37 »
След като никой не разбира темата, предлагам модераторът да зададе служебна тема.

limeruna

• Маниак
  • Публикации: 95
« Отговор #21 -: 03 октомври 2019, 16:45 »
След като никой не разбира темата, предлагам модераторът да зададе служебна тема.

Би било хубаво, освен ако Пепи не реши да зададе по-ясно темата, или ако не се появят достатъчно желаещи да участват с произведения по така зададената тема. Тогава няма да имам нищо против, но няма да участвам.

Bistra_Stoimenova

• Редовен посетител
  • **
  • Публикации: 13
« Отговор #22 -: 03 октомври 2019, 17:49 »

Би било хубаво, освен ако Пепи не реши да зададе по-ясно темата, или ако не се появят достатъчно желаещи да участват с произведения по така зададената тема. Тогава няма да имам нищо против, но няма да участвам.

Аз ако схващах за какво иде реч, бих участвала. Ама не схванах, мамка му...

perperikon

• Форумен лъв
« Отговор #23 -: 03 октомври 2019, 17:56 »
В най-първите правила имаше точка, че ако победителят не зададе тема до първо число, вторият в класацията я задава. Сега въпросът е - имаме ли зададена тема? Хаотично нахвърляните, и донякъде противоречащи си изречения тема ли са? Според мен - не. А вече сме трети октомври... Тежко му на модератора! С това описание всеки разказ може да бъде отхвърлен, с аргумента, че не отговаря на някое от условията...
« Последна редакция: 03 октомври 2019, 17:59 от perperikon »

Bistra_Stoimenova

• Редовен посетител
  • **
  • Публикации: 13
« Отговор #24 -: 03 октомври 2019, 18:57 »
В най-първите правила имаше точка, че ако победителят не зададе тема до първо число, вторият в класацията я задава. Сега въпросът е - имаме ли зададена тема? Хаотично нахвърляните, и донякъде противоречащи си изречения тема ли са? Според мен - не. А вече сме трети октомври... Тежко му на модератора! С това описание всеки разказ може да бъде отхвърлен, с аргумента, че не отговаря на някое от условията...

Именно. Хем фантастика, хем събития от миналото, лично аз като го чета ми е много объркано.

admin

• Администратор
  • Форумен лъв
  • Публикации: 939
« Отговор #25 -: 04 октомври 2019, 10:16 »
След дискусията тук смятам че това предизвикателство не е с ясно зададена тема и трябва да се анулира. Да се стартира ново предизвикателство от поредицата, със задаващ тема втория победител от предния конкурс.
Моля, модераторът да придвижи нещата.

Ambrouse

• Маниак
  • Публикации: 82
« Отговор #26 -: 04 октомври 2019, 10:54 »
А настоящият победител ще има ли право да участва?

самотния-вълк

• Закоравял потребител
  • Публикации: 30
« Отговор #27 -: 04 октомври 2019, 12:05 »
А настоящият победител ще има ли право да участва?
Според точка пет от правилата "Задаващият темата няма право да участва". Това означава, че, след като предишният победител не е задал темата, има право на участие

Naudet33

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
« Отговор #28 -: 07 октомври 2019, 01:08 »
Ако някой разбира темата, нека разясни, защото аз все още не я разбирам.

„История от бъдещето
Новото предизвикателство се задава от palenka (Пепи). Според задаващия темата "неочаквана среща в бъдещето с някого, с когото сте се разминали в настоящето, или пък "среща" с неочаквано доказателство, което ще промени знанията ти за върхов момент от историята, или сблъсък на на светове - ти решаваш! Любовна, философска, хумористична, военна и т.н. - ти решаваш! Единственото условие е да е научно-фантастична и да отговаря на изискванията за разказ!"
Така зададена темата дава широко поле за изява. Успех на всички.
Бел. модератора: Във връзка със започналия дебат за промяна в общите условия на предизвикателствата, желателно е да се участва с напълно завършено произведение. Всякакви продължения, каквито хрумнат на автора, да се публикуват след края на предизвикателството.
Уточнения след консултация.
Как бихте променили някакво събитие от миналото, ако имате тази възможност и как това ще повлияе на бъдещето, като промени твоя живот, на група хора или на човечеството?
"История в смисъл на нещо, което е било, а в бъдещето Rachat de crédit trésorerie travaux - променена,  видяна и  пречупена през призмата на автора."
Уточненията ме объркаха повече.
Да променим събитие от миналото - това е пътуване във времето, а такава беше предишната тема.  Уточнението на Пепи  – „История в смисъл на нещо...“, касае само втората от трите изброени идеи:
– неочаквана среща в бъдещето с някого, с когото сте се разминали в настоящето, или пък
– "среща" с неочаквано доказателство, което ще промени знанията ти за върхов момент от историята, или
– сблъсък на на светове
и заглавието, и всъщност не уточнява, а просто дава още повече изисквания.
Примерни идеи, изисквания? А коя е темата??
Заглавието - “История от бъдещето“, наистина твърде много се припокрива с предишната тема с дадените разяснения и уточнения. А иначе само по себе си като тема ми е по-разбираемо. Да разбирам ли, че заглавието е темата, а разясненията и по-късните уточнения са само разни идеи, насоки, които не е задължително да се спазват?
Привет всем. Спасибо, что поделились этим с нами, это интересно! Информация полезна, спасибо, что сообщили нам. Тем не менее, маленькая деталь немного меня раздражает. Спасибо за ваше возвращение. Удачи всем. искренне

: ??:??