Юношеско предизвикателство

Автор Тема: Юношеско предизвикателство  (Прочетена 600 пъти)

Сара-Хъстлър

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
Юношеско предизвикателство
« -: 26 октомври 2019, 07:34 »
Здравейте! Последното предизвикателство създаде леко объркване в мен. Става дума за предизвикателството на тема "Не ходи пред мен, може да не мога да те следвам.Не ходи зад мен, може да не мога да те водя.Върви до мен и просто бъди мой приятел." - Албер Камю." Още в първите три реда на описанието му е споменато два пъти, че предизвикателството е насочено към юношите. Въпреки това три от четирите налични произведения са на жени, които далеч не спадат в тази група. Разбира се, по никакъв начин не искам да ги обиждам с този пост, възхищавам се на хора, които пишат поезия дори след затихването на "буйнокръвните" години. Но не е ли това нарушаване на правилата? Какъв шанс имаме ние, юношите, в състезание с тях? Аз лично съм била строго осъждана за проява на креативност и лично интерпретиране на тема в предизвикателство преди, затова леко се подразних и изтълкувах този акт като нарушаване на зададените граници и заявка, че каквото и да става, на "големите" винаги ще им се "размине". Не искам да нападам, обиждам, заклеймявам никого, а само да споделя впечатления и да получа разяснение. Благодаря ви за вниманието!
« Последна редакция: 26 октомври 2019, 07:39 от Сара-Хъстлър »

JujuBuju

• Закоравял потребител
  • Публикации: 41
Re: Юношеско предизвикателство
« Отговор #1 -: 26 октомври 2019, 14:58 »
Може би не е добре обяснено в условията, но тези конкурси са за поизведения, насочени към деца и юноши, а не за автори юноши. :) Така си вървят темите - една за поетични произведения и една за произведения за деца и юноши.

: ??:??