TODO: Аудио плеър

Автор Тема: TODO: Аудио плеър  (Прочетена 1172 пъти)

admin

• Администратор
  • Форумен лъв
  • Публикации: 939
TODO: Аудио плеър
« -: 09 март 2020, 10:31 »
Имам една много стара мечта, която е на път да се реализира - да можеш да си слушаш аудиото от сайта, докато си браузваш и си четеш проза примерно.
За целта ще има нов аудио плеър, който да не прекъсва изпълнението си при смяна на страницата.

Това ще отвори следните възможености:
- при пускане на аудио произведение, то ще продължава да плейва при смяна на страницата;
- слушане на радиото ни, докато си четете;
- поддръжка на плейлисти, където да добавяте любимите си произведения и те да бъдат изпълнявани във фонов режим.
- показване на текущо изпълняваното произведение в плеъра и бърза връзка към него;

Нека дадем тласък на музиката и аудио прочитите в сайта!
Творците - с качване на произведения, потребителите - с дарения, аз и екипа - с работа и организация, и ще стане ;)
Важното е да има вдъхновение и обща цел. :)

iskra1979

• Маниак
  • Публикации: 63
Re: TODO: Аудио плеър
« Отговор #1 -: 18 март 2020, 08:09 »
Извинявам се много - бях написала нещо тук, но после го редактрирах, вместо да го променя съм натиснала премахни и то отиде на коня в ряката :) Беше нещо от сорта, че идеите са хубави и много ми допада това с плейлистите. Така няма да се налага да търсиш нещо в "Любими", а веднага ще си го намериш там.

admin

• Администратор
  • Форумен лъв
« Отговор #2 -: 18 март 2020, 11:17 »
То и "Любими" си е една своеобразна плейлиста, поне такава беше идеята, преди хората да почнат да го ползват като Like бутон. :)

В първата версия (която ще бъде пусната до часове) няма да има все още плейлисти, но ще може да се слуша музика докато се браузва.

admin

• Администратор
  • Форумен лъв
« Отговор #3 -: 18 март 2020, 15:35 »
Пусната е първоначалната версия на плеъра.
Може да се показва и скрива от стрелката долу вдясно.
Като заредите някоя песен, после може да си браузвате докато тя звучи. Има и бутон-настройка за повтаряне (loop) на песента.

Има и бутон за Радио, който зарежда откровенското радио в плеъра.

Приема се всякаква обратна връзка.

Забележка: Някои страници все още прекъсват изпълнението на плеъра - това са главно страници като регистрация, смяна парола/данни, публикуване/редакция и форума.
« Последна редакция: 18 март 2020, 15:39 от admin »

iskra1979

• Маниак
« Отговор #4 -: 19 март 2020, 10:30 »
Харесва ми, но бутонът Loop не ми сработва. Дава, че е натиснат, но повторение не се случва.

Петър1

• Редовен посетител
  • **
  • Публикации: 18
« Отговор #5 -: 20 март 2020, 03:56 »
Пусната е първоначалната версия на плеъра.
Може да се показва и скрива от стрелката долу вдясно.
Като заредите някоя песен, после може да си браузвате докато тя звучи. Има и бутон-настройка за повтаряне (loop) на песента.

Има и бутон за Радио, който зарежда откровенското радио в плеъра.

Приема се всякаква обратна връзка.

Забележка: Някои страници все още прекъсват изпълнението на плеъра - това са главно страници като регистрация, смяна парола/данни, публикуване/редакция и форума.

[/quot

Хубав плейър, вижда се и прогреса, заедно с името на песента долу.
Пак ме зачовърка оня въпрос, който ти бях задал скоро: защо само аудио, а не - видео?
А защо не и видеовръзка? Нещо като представяне на творби, етц. Идеи - много.

admin

• Администратор
  • Форумен лъв
« Отговор #6 -: 20 март 2020, 10:21 »
Петър1, защото видеото е по-скъпо удоволствие като инфраструктура.

Приходите са доста оскъдни и използвам случая да призова хората да се замислят, и ако сайта им харесва и искат да се развива, да помагат със своите дарения.

admin

• Администратор
  • Форумен лъв
« Отговор #7 -: 20 март 2020, 16:38 »
Нанесох корекции. Луупа сега трябва да работи и звука да не е толкова тих на прочитите.

sauronboab

• Луд форумджия
  • Публикации: 137
« Отговор #8 -: 21 март 2020, 10:28 »
Наистина идеятанза видео не е лоша... С категории като анимация и колажни и други видове филмчета и медия свързваща звук и изображение... Наистина, поддържането на видео би било доста по скъпо на сървър на сайта, но не е ли възможно след удобрение от редактор, видеата да се качват на видеоплатфирма като youtube , в профил на "откровения", като само се сподели на страницата на творбата в откровения?
Това би дало тласък на творчество и в други насоки.
« Последна редакция: 21 март 2020, 10:31 от sauronboab »

iskra1979

• Маниак
« Отговор #9 -: 21 март 2020, 13:45 »
Ми то мисля, че не е проблем пак отдолу да си сложиш линк към ютуб, виждала съм, че други го правят, значи е разрешено ? ЪЪъъъ прочетох те втори път и разбрах, че имаш нещо друго впредвид :) Всъщност защо ви е видео - видеклип към дадена песен ли, клип към някакъв стих ли ще качвате или как четете стихове ? На мен това не ми стана ясно :)
« Последна редакция: 21 март 2020, 13:48 от iskra1979 »

sauronboab

• Луд форумджия
  • Публикации: 137
« Отговор #10 -: 21 март 2020, 17:24 »
Ами, на някого може да му се иска да сподели аудио-визуално творчество, като например собствена мини-анимация за художниците, мини-клип за музикантите, или визуализация на свое / приятелско словесно произведение. Тук това е много подходящо, защото има редактори и заинтересована публика, за разлика от видеоплатформите, където комерсиалното е водещо.

me6

• Маниак
  • Публикации: 89
« Отговор #11 -: 22 март 2020, 15:57 »
Ако не съм пропуснал да видя някъде , възможност за усилване и намаляване на звука. Това е проблем , защото не всяка музика е с едно ниво. И за всяка трябва да ставаш да намаляваш уредбата си. Или пък ако се наложи да говориш по тел.
« Последна редакция: 23 март 2020, 08:15 от me6 »

iskra1979

• Маниак
« Отговор #12 -: 22 март 2020, 22:16 »
Има си за усилване и намаляне -  долу като се появи вдясно е, до бутона за радиото. На мен ми харесва новия плйър, идва ми нещо друго на ум - дали няма вариант да си слагаш вътре примерно 5-6 песни и да си свирят подред или колкото си искаш и да ти свири цял ден :) без да търсиш после друга песен,която искаш да си пуснеш? То това май пак ще дойде като един вид плейлиста... само, че временна.
« Последна редакция: 22 март 2020, 22:25 от iskra1979 »

me6

• Маниак
  • Публикации: 89
« Отговор #13 -: 23 март 2020, 08:16 »
Аз говоря за плеара при раздел музика.

iskra1979

• Маниак
« Отговор #14 -: 23 март 2020, 09:39 »