Бутон "форум"

Автор Тема: Бутон "форум"  (Прочетена 260 пъти)

palenka

• Закоравял потребител
  • Публикации: 38
Бутон "форум"
« -: 23 юли 2021, 07:54 »
Защо форумът не си е видим с отделен бутон горе на вертикалното меню, до "Автори" напр?
И по-проста форма, която да е на цяла страница, без толкова опции за оформление. Не е ли достатъчно да има подменю за  нови теми, популярни, административни и търсачка? Достатъчно е да има доп.бутони към темите за прикачване на изображения и публ.на линкове.
Аз лично късно го открих заради тъмната завеса, в която се намира. И не малко "Проза>други" са по-скоро теми за форум, но поради непопулярността му малко хора го ползват.

iren5

• Луд форумджия
  • Публикации: 206
Re: Бутон "форум"
« Отговор #1 -: 23 юли 2021, 15:10 »
Една от причините да не се ползва, до колкото разбирам е и това, че няма съобщения, че някой след мен е коментирал. Наскоро някъде го прочетох това, не помня кой го беше написал, но има логика.

palenka

• Закоравял потребител
  • Публикации: 38
« Отговор #2 -: 23 юли 2021, 15:16 »
и това също, Ирен, мислех да го допиша. Да има известявания и за форума до участващите.
Благодаря!

anahataroot

• Новак
  • *
  • Публикации: 7
« Отговор #3 -: 26 юли 2021, 08:11 »
И аз подкрепям идеята.  :)

stormwatch

• Закоравял потребител
  • Публикации: 36
« Отговор #4 -: 26 юли 2021, 10:04 »
А според мен една от основните причини форума да не се ползва/да не е интересен на хората е, че е пълен с к'ви ли не глупости. Айде, всеки може да си направи една бърза справка от последните теми, които излизат на началната му, видима, страница колко въобще имат смисъл. Когато аз вляза в сайт за изкуство никак (ама абсолютно никак) не ми пука как е по-добре- дали шкембе-чорбата да се "наблъска" със скилидки или чесън на прах, още по-малко ми пука за 15-те любопитни начина да си епилирам космите по ушите (от което, ако трябва да съм напълно честен всъщност имам спешна нужда :D ) и съвсем (ама наистина съвсем) не ми пука за хемороидите на Григор Димитров :) ...

sauronboab

• Луд форумджия
  • Публикации: 152
« Отговор #5 -: 26 юли 2021, 15:19 »
Тези теми, за шкембе чорбата, купуване онлайн и т.н. периодично се изпращат във видимата част на сайта чрез пускане на нови коментари от много малък брой потребители (някои от тях изглеждат като монолог). И това се случва поне от около година. В друга тема предложих коментарите от един автор във форума да бъдат показвани само от темата, която последно е коментирал и да не се показват като нови последните коментари, от същия автор в други форумни теми. Също така, да се игнорират теми с два последни, последователни поста от един и същи потребител.
ДОБАВКА:Изтривам другата тема и оставям коментара тук.
« Последна редакция: 26 юли 2021, 23:36 от sauronboab »

stormwatch

• Закоравял потребител
« Отговор #6 -: 26 юли 2021, 19:59 »
Да, аз видях темата, която вчера беше отворил (даже мислех да коментирам, ама днес видях тази новата тема и си постнах коментара тук- почти идентичен е с този, който щях да напиша и под твоята тема). Съгласен съм с твоите разсъждения. И аз имам наблюденията, че определени потребители (ботове?) си пишат няк'ви неща (които ги вълнуват единствено тях) по теми (които ги вълнуват единствено тях).

Имам съмнения, че са ботове (или както искате там ги наречете- ама с тия никнеймове PLLBT, BSPTD или GFTRHNMN, не виждам к'во друго биха могли да бъдат :D ) щото са активни единствено във форума и (поне аз) нямам спомен да съм мяркал техни коментари под нечие произведение. И това даже се случва повече от година според мен.

Дори бих си позволил да стигна и по-далеч в предположенията и имам някои съмнения, че тия профили са създадени от Админа на сайта или от някои редактори. "С каква цел?" ще попитате вие. Ами, да се тества форума, да се увеличава/симулира интереса и трафика във форума и сайта като цяло или с няк'ва друга, непонятна нам цел. Това разбира се са само мои предположения :) (просто толерирането на подобни теми като: "10 начина да забременеем без да правим секс" :D и системното НЕизтриване на коментарите към тях ме водят към подобни, кощунствени :D мисли- Админе, извинявай, ако те обвинявам несправедливо :) !)...

щураче

• Редовен посетител
  • **
  • Публикации: 20
« Отговор #7 -: 27 юли 2021, 10:31 »
Аз предлагам да се сложи публичен чат, където хората свободно да си говорят, вместо да го правят под произведенията. Ще кажете, че има личен чат, но не васеки иска да води лични разговори :)  Нуждата от публичен чат е очевидна.

stormwatch

• Закоравял потребител
« Отговор #8 -: 27 юли 2021, 14:56 »
Идеята на Щурачето ми харесва. Понякога човек има нужда да се разтовари, просто чатейки си/коментирайки нещо, което може и да не е точно по произведението. Просто така, за забавление. Не е достатъчно близък с автора на конкретното произведение (даже в мнозинството от случаите дори и не се познават) за да тръгне да му пише на лични съобщения/личен чат (или да търси други варианти- фейсбук, имейл и т.н.). От друга страна пък когато почне да пише прекалено много "странични" коментари под произведението, винаги ще се появи някой редактор, който с аргумента "Не е по темата" почва да трие наред... Та, в този ред на мисли идеята за публичен чат ми се струва подходяща :) .

: ??:??