Зима е... коктейл от топли карибски спомени

Автор Тема: Зима е... коктейл от топли карибски спомени  (Прочетена 1705 пъти)

Simba

• Форумен лъв
  • Публикации: 866
Коктейла е направо кралски, идва от карибите и направо трепе хлебарки, паяци, мухи и всякакви живинки, включително хора, пътища (размеква асфалта ако го разсипеш) и автомобили - кой си кара колата с ракетно гориво.

Ако не съм ви стреснал с въведението може да пристъпим към историята на първия ми сблъсък с въпросното карибско чудовище. Лято, плаж, чернокоси испанки с шоколадов... о не това беше снощния ми сън. Та - лято, плаж, аз кисна в заведението до плажа (нещо не обичам да ходя на плаж, има заведения от които можеш да гледаш морето, пък и можеш да пиянстваш по бански - така си мислиш, че си на плаж :)), та кисна си аз в заведението и о боже - приближава се една мацка... Каква жена - цялата крака и цици. Направо излязла от най- еторичните ми сънища. И се приближава към мен, усмихва ми се и... ме подминава. Щях да пукна от вълнение и от ярост като видях с какъв пън се целуваше.

И вашия предан герой реши да се удави. Ама отлив братче - морето се дръпнало с 20 сантима и отишло надалече (нали знаете, че отливите в нашето черно море са гигантски ;)). И реших да се удавя в алкохол... Във казанче... да ама ракия нямаше - коктейл бар се явяваше туй чудо на строителството от слама и дърво (иначе казано - храна за дървеници и коне ;)). И тогава взех смелото решение да се накараибя. Отварям лежащия пред мен хвърчащ лист, носещ гордото название MENU и гледам - майкооо, карибско нашествие. И реших да погаля кралското си достойнство с коктейл Caribian royal.

Както и при другите коктейли всичко започва от отиването до магазина (всяко пиянство тръгва от там). От там товарите една бутилка бял ром, една бутилка ликьор "Крез дьо банан", една, две, три бутилки шампанско - зависи колко сух ще пиете коктейла. После натоварени с бутилките отивате до плод и боклука (зелечука де ;)) или до пазара и купувате портокали - 2, 3... може и кило - няма да артисат и намирате коктейлни череши. Ако толкова нямате - може от компот да извадите, може да минете и без нея - абе импровизирайте.

След като сте набавили цялата тази галимация, ако сте над 18 години гордо се прибирате в къщи, ако сте под - тайно, и започвате да отваряте шишета, гърмите шампанско и режете портокала на резенчета (кръгли). После взимате чаши за шампанско и сипвате 10 мл. бял ром и 10 мл. от закупения ликьор, доливате шампанско и гарнирате с резенче портокал и черешка.

Приятно насвинване ;)

optimeon

• restricted
  • Луд форумджия
  • *
  • Публикации: 204
« Последна редакция: 27 декември 2018, 13:00 от optimeon »

moon11

• Луд форумджия
  • Публикации: 181
« Последна редакция: 06 март 2019, 21:55 от moon11 »

optimeon

• restricted
  • Луд форумджия
  • *
« Последна редакция: 12 март 2019, 16:58 от optimeon »

« Последна редакция: 10 април 2019, 17:55 от moon11 »

optimeon

• restricted
  • Луд форумджия
  • *
« Последна редакция: 10 април 2019, 17:51 от optimeon »

moon11

• Луд форумджия
  • Публикации: 181
Re: Зима е... коктейл от топли карибски спомени
« Отговор #6 -: 26 април 2019, 14:52 »
Някаква идея за лятно коктейлче

optimeon

• restricted
  • Луд форумджия
  • *
Тропическа страст

Разхладете лятото с този жаждо-утоляващ коктейл от манго, портокали и маракуя. Може да го сервирате чист или смесен с газирана вода или шампанско.

Продукти:

- 1 голямо манго
- сокът от 2 портокала
- сокът на 1 лимон
- 150 мл сок от маракуя (може натурален сок)
- газирана вода или шампанско (по желание)

Начин на приготвяне:

1. Обелете мангото и отстранете костилката. Поставете парчетата в пасатор или кухненски робот и пюрирайте.

2. Добавете портокаловия и лимоновия сок и след това и натуралния сок от маракуя. Разбъркайте.

3. Сервирайте коктейла чист, с газирана вода или шампанско.
rentals,градински фенери от ковано желязо,essential храна за кучета,serviced apartments sofia
« Последна редакция: 14 май 2019, 02:41 от optimeon »

© 2003-2019, Георги Колев. Все права защищены. Произведения являются собственностью их авторов.