Mar 28, 2007, 9:48 PM

Обединяващото се човечество 

  Podcasts
1605 0 2
7 мин reading

 

 

За един период от около 12 години до 2001г. глобализацията бе утвърдена като водещо стратегическо направление на развитие на света. Начело със САЩ, притежаващи функционираща военна машина, човечеството пое по пътя на своето развитие от позицията на силата. Социалните системи търсят път за развитие. В отделни точки на Планетата се очертават нови световни колоси, а в други асимилацията смазва по-слабо развитите страни, влезли под чадъра на мощни социални системи. Този проблем – за интегрирането на отделната социална система към световното цяло е и реален, и актуален, защото касае съществуването на цели народи, в това число и на българския народ. Управленците са изправени пред този въпрос, а някои правят открити опити за неговото решаване във връзка с появата и на нови обществени формирования. Такъв е и случаят с учреденото вчера в столицата “Национално Гражданско Обединение България”. За степента на решаване на посочения проблем говорят и самите учредителни документи на Обединението.

Целта на настоящата статия е да покаже два документа – Договор и Стратегическите цели на едно Обединение, чрез които може да се отчете точно и степента на решаването на въпроса за вижданията по правенето на единството в съвременната нова епоха. Въпросът е сложен и затова дискусионен. Изразявам надеждата тези два документа да бъдат подложени на градивна критика, с което става възможно да се изясни и съвременната гледна точка за самото развитие на света, за неговите тендинции и закономерности като ориентир и предпоставка за успешната практическа дейност на “Национално Гражданско Обединение България”, а и не само на него.

 

 

ДОГОВОР

За сътрудничество (единение) на пенсионерските съюзи и граждански организации на българите в Национално гражданско обединение България -“НГОБ”, с наименование “Асоциация за защита интересите на гражданите”

 

Днес, 27.03.2007г. в гр. София, на ул. “Христо Ботев”-71 се сключи настоящия Договор между представители на български пенсионерски граждански организации и сдружения.

Член 1. Цели и предмет на Договора

1.1.Да преодолява партийната конфронтация, която попречи за изминалите 17 години да се изгради една демократична, правова и стабилна българска държава.

1.2.Да работи за: изграждане на действащо гражданско общество в Република България, за нейното устойчиво развитие, за единение на българския народ, възраждане на традиционните национални добродетели и морал, за благоденствие чрез труд на всички български граждани, независимо от техния произход, социално положение, вяра и етническа принадлежност, създаване на гарантиран на гарантиран от държавните органи ред и сигурност на гражданите, тяхната собственост и на гражданските организации, за социално ориентирана икономика с пазарни принципи чрез пълно мобилизиране на вътрешните ресурси на българското общество, за интегрирането на Република България в Европейския Съюз, НАТО и света, за равноправие, закрила и защита на всички видове законна собственост – частна, кооперативна и държавна, за издигане ролята на обществените организации и на обществото като цяло, за осъществяване на човешките стремежи към свобода и труд, за организиране и подкрепа на инициативи и прояви, насочени към укрепване и активизиране на българското гражданско общество. Нашата главна цел е да възстановим държавността и спрем в максимална степен ограбването на националното и лично багатство, корупцията и справедлив правов ред.

1.3. Обединяване на пенсионерските съюзи и гражданските организации и движения в обединена система за провеждане на единна политика и действия за постигане на социална справедливост, в това число за гражданите в третата възраст, нормални условия за живот, гарантирано здравеопазване не само на пенсионерите, а и на всички българи и борба с бедността и укрепване икономиката на държавата и особено на малкия и среден бизнес. Създаване на общо ръководство и обединяване на усилията за постигане на поставените цели. Поставяне на исканията за решаване от управляващите в определени срокове и при отказ подготовка за самостоятелно участие на пенсионерските и граждански организации в митинги, гражданско неподчинение и предстоящи избори.

1.4. Да се изработи стратегия за икономическото укрепване на държавата, мораториум на приватизацията и концесиите, преглед в определен срок на изпълнението на приватизационните и концесионни договори, недопускане на приватизация и концесии в монополните социални дейности в държавата и определяне на специален режим за ценообразуването на приватизираните и концесионирани обекти в тази област. Решенията, взимани от органите на управлението да са подчинени на икономическите интереси на страната, при пълна прозрачност и контрол от НГОБ.

Член 2. Имущество на НГОБ и сътрудници

2.1. Имуществото на НГОБ и сътрудници се формира от средства, постъпили като субсидии, спонсорство, дарения и завещания от членовете на НГОБ и симпатизанти – сътрудници.

Член 3. Прав и задължения на членовете

3.1. Членовете на НГОБ и сътрудници са индивидуални и колективни.

3.2. Индивидуален член може да бъде всеки български гражданин, нелишен от граждански права и приел целите на “НГОБ и сътрудници”.

3.3. Колективни членове могат да бъдат всички видове български пенсионерски и граждански организации (обществени, научни, учебни, производствени, търгонски, информационни, спортни и др.) – не казионни и неманипулирани от политически партии, без да губят юридичесата си самостоятелност.

3.4. Всеки член на НГОБ и сътрудник е длъжен да спазва настоящия договор и да работи активно за осъществяване на целите и задачите му.

3.5. Членството в НГОБ и сътрудничеството се прекратяват по собствено желание като се отправи писмена молба до Националното събрание.

Член 4. Национално събрание

4.1. Националното Събрание е върховен ръководен орган на “НГОБ и сътрудници”. Негови членове са ръководителите на подписалите настоящия Договор граждански организации или делегирани от тях представители, всеки с право на 1 (един) глас. Той може да създава свои помощни органи –комисии, съвети и други, както и да ползва услугите на физически и юридически лица. Той се свиква на заседание от Председателя на “НГОБ и сътрудници” най-малко един път на три месеца. Председателят се подпомага от организационен секретар, който се избира за една година.

4.2.Националното събрание избира Председател: Дамян Илиев и членове: арх. Никола Куков и проф. Кръстю Стоилов.

 

 

Стратегически цели

на “Национално Граждански Обединение България”

 

Наша философия, теория и практика

 

1.Философия - търсене чрез науката и практиката през ХХІ век на най-добрия за България преход от тоталитарно управление към демократично гражданско общество.

2.Реалност в България - През 17 години бандитско разбойнически преход на ограбване и унищожаване на държавността и народа български от псевдополитици – мафиоти и корумпирани държавни чиновници в това число и съдебната система.

3. Цели:

Обединение на неманипулираните от партии пенсионерски организации, а реалните (от доказали се в професията) гражданскси организации на общински и национално равнище.

Чрез демократични (неманипулирани) избори вземане на законодателната и контролната власт от обединените граждански организации.

Намаление до реален минимум на държавните чиновници (до 15 000 – 20 000)

Пълна смяна на всички корумпирани служители в съдебната система, МВР и другите държавни органи с млади и неопетнени и несвързани (пряко и косвено) с фамилии, ограбвали държгавата и народа.

Закон и съд за всички, които са крали от държавата и народа, и конфискуване на ограбеното в полза на държавата.

Създаване на изпълнителна власт от най-добри и честни, високо подготвени професионалисти във всяка област на държавното управление.

Създаване на контролна система от граждански организации над изпълнителната и съдебната власт чрез пряка демокрация (народни трибуни – “омбусман”), народно събрание, местни съвети и т.н.

Чрез специален закон пълна проверка на дейността на ръководствата на политическите партии от национално и местно ниво за 17 годишната им дейност от избрани комисии от Народното Събрание и местните органи на гражданските организации.

Издигане на националните интереси на Бългтария над всички други чрез утвърждаване на национална гражданска Доктрина. Закрила на всеки честен българин от Държавата, където и да е по Земята.

Премахване на всички пречки и стимулиране на предприемчивите и работни граждани и справедлива социална, здравна, пенсионна, образователна политика.

В Европейския Съюз и НАТО – всестранна защита на националните ни интереси.

 

НГОБ

© Валери Рибаров All rights reserved.

Comments
Please sign in with your account so you can comment and vote.
  • Тези документи Цветане, са интересни с това, че са функциониращи - дават представа от мирогледната изграденост на техните автори до пректическите действия, в които искат да увлекат част от населението на страната. Ти даваш добра идея - да бъдат коментирани и критикувани. Мисля вече върху това - как да стане?! Една теоретична дискусия би била интересна, но за тесен кръг хора. Вероятно, се налага да се прибегне към критиката на практическото действие, което вече е по-друг вид работа.
  • Мойсей,
    Ти казваш в самото начало на стотията:"Този проблем – за интегрирането на отделната социална система към световното цяло е и реален, и актуален, защото касае съществуването на цели народи, в това число и на българския народ." Съгласен съм с тази постановка, а също и с решението ти да покажеш как този въпрос се решава конкретно при учредяването на "Национално Гражданско Обединение България". От пръв поглед се вижда, че показаните от теб тук документи просто "плачат" за критика. Нека да я направим!
Random works
: ??:??