19 нояб. 2011 г., 11:00

Хванах Го! 

Фотография » Природа
767 0 10

© Мев Джоунс Все права защищены

Ardea Herodias

 

 

Комментарии
Пожалуйста, войдите в свой аккаунт, чтобы Вы могли прокомментировать и проголосовать.
  • Гледах с кеф... Доста дълго. Забавлявах се с тази хубава снимка на тази, както я нарекох "патка", а един колега обяснява, че е синя чапла и това ми стана интересно. Отивам из нета да търся "сини чапли". !
  • майсторско фото...поздрав ! 6 !
  • Обективът:
    AF-S Nikkor telephoto Lens 55-200mm f/4.5-5.6G ED-IF VR DX Zoom

    Технически данни за снимката:
    f/5.6
    exposure 1/500 sec.
    ISO 250
  • Твоята е женска

    Голямата синя чапла е най-голямана чапла обитаваща Северна Америка. Висока е 97 - 137 cm, тежи 2,1 - 2,5 kg. Мъжките са по-едри от женските. Средният размах на крилете е 213 cm. Крилете са дълги, клюна е светложълт, дълъг и завършва конично. Опашката е къса, краката са дълги и зелени. Шията е също дълга. Оперението по горната част на тялото е сиво, а по шията има бели, черни и рижави ивици. При мъжките в задната част на главата се образува гъст кичур от черни пера.


    Ако не те притеснявам с въпроса си, отговори ми на лично... интересува ме обективът, точен модел (клоня към 1-2... даже по-скоро 1(другият е твърде скъп, за любителски цели с цел преследване на пилета по локвите, без комерсиална реализация), но не мога да съм сигурен 100% и наличие/липса на екстендер*... комбинация от 2, по-скоро е без, може би за това те усеща пилето)

    *ако все пак съм познал - приеми го като подсказване, какво да добавиш в раницата, за по-едри планове и по-контрастни пилешки снимки. Единственото, което твърде често се снима по-трудно от деца са птиците... и почти никога не са скучни. Орнитологията е особено интересна наука, извън изложбите на канарчета и изперкалите чичковци дето могат цял ден да гледат 1 перо, все едно е "Южният Кръст".
  • Уауууу, де да можех и на половината като теб...
    Много вдигаш летвата...
    БРАВО ТИ!!!
  • В реален наистинае много добро, на превюто някак си ми липсва цвят.
  • Страхотен е! Красив и грациозен!
  • Не, но се завира из храсталаците и тръстиките и се крие, или отлита още щом ме усети - а ме усеща от далеко. (и сега е сниман от далеко, но бях в готовност - само да го намеря).Побърка ме тая Фтица - три есени го дебна - развих херономания (казва се blue heron - жерав ли е, рибар някакъв - не знам на български как се казва). Появява се самичък през октомври-ноември, и после изчезва. И сега беше на път да се завре на "скришно", но този път го гепнах на открито. Добре, че беше пълно с рибки с там - гладът ще да е надделял над инстинкта да се скрие веднага.
    Размера го намалях два пъти - веднъж от оригинала, и веднъж заради сайта. В по-голям размер наистина се вижда по добре.
    Увеличила съм контраста, защото в естествен вид почти се слива с околната среда и е труден за забелязване.

    Анета, пилетата (кацнали) обикновено са скучни за всеки, който не се интересува от птици - спор няма , това си е съвсем нормално. Те имат главно познавателна стойност за зрителя (ако имат въобще някаква ,за фотографа това е предизвикателсвото да ги улови в обектива. В повечето случаи са интересни само на любителите на птици, които в една скучна на вид снимка могат да "видят" много скрити за очите любопитни факти - рядка птица, нетипичен хабитат, мъжка или женска, млада или зряла птица, поведенчески модели и т.н.
    Ако през декември успея да снимам колибри (много бързо Фърка това пиле, мигнеш и го няма), ще се опитам да не е скучна снимка
  • Тази снимка ми харесва много!
    Другите ти пилета ми бяха скучни, колкото и трудни да са за снимане.
  • Красавец...
Предложения
: ??:??