5 min reading
Мамо, иска гуш!
Болницата се намираше в покрайнините на града, затова паркирането не бе затруднено през сутрешните часове.
Госпожа Ванина Белини паркира автомобила си, слезе от него, отвори задната врата и протегна ръце към седящия на задната седалка в детско столче Мони.
– Мама, ще те откопчае... и после ще отиде да вземе едни изследвания.
– Мамо, иска гуш! – протегна ръце тригодишният ù син.
– Ох, на майка! – целуна го тя по челото, притегли го в майчините си обятия и нежно го притисна и гушна.
***
Госпожа Ванина Белини седеше на един стол в кабинета на личния си лекар и държеше в ръце снимките от направения ù вчера ядрено-магнитен резонанс и ангиография.
– Съжалявям да го научите от мен – с тих глас каза докторът, но изследванията ви показват, че имате аневризма на артериите по мозъчната основа в предните отдели на Велизиевия кръг. Възможните усложнения са хеморагичен инсулт, в резултат на руптура (разкъсване) и възможна смърт. Трябва да ви оперираме незабавно!
Госпожа Белини стисна ...
Want to read more?
Join our community to get full access to all works and features.
Log in
Sign Up