Градината – антиентропиен фактор и Дом на човешката Душа
Идеята за Градината ще разгледам не в смисъл на това какво трябва да съдържа тя, а като едно понятие и явление, което датира още от Адам – време, и за което явление се смята, че представлява фактор, който утвърждава живота в неговата жизненост и антиентропийност. Както е известно, Ентропията представлява всяка ущърбност, която води до разпад и крах на всяка система. Ако говорим за човека, той има четири вида тела – физическо, етерно, емоционално и ментални тела. При човека ентропийни явления са болестите от всякакъв род, напрежението, което е на прага на разрушителността, прекомерен стрес и всеки друг дисбаланс, който грози разрушение и смърт. (Не онази законно установена смърт, когато човекът е вече доста остарял биологически, а тази смърт, която е преждевременна, инцидентна, нежелана).
***
Градината – това е такова място, където има много и разнообразни растения - дървета, храсти, цветя и др., а също и където обитават различни животинки, особено птиците, които имат едно специално предназначение - да пеят и така да донасят до човека специфични благотворни енергии. Птиците се движат по немагнитните линии, меридианите, линиите в северо-южно направление, където магнитната полярност е уравновесена и където енергетичността е по-висока.
В книгите на Владимир Мегре за Анастасия се говори за това, че всяко растение е свързано със Слънцето и Планетите по един различен начин. И че всяко животно има особено предназначение и др.
В Първата книга на Мегре (със заглавие “Анастасия”) се твърди, че човекът в състояние на любов излъчва енергия, която за части от секундата се отразява от планетите и се връща на Земята под формата на благодатно лъчение, което захранва всичко живо – растения, животни, хора. Тук трябва да се обърне внимание на това, че Човекът, като син на Отеца - бог, е могъщ източник на Енергия в нашата Вселена, и че тази енергия придобива благодатна съставка, когато влезе в съприкосновение с планетната и звездна констелация в даден момент.
В същата книга се говори още и за това, че ако човек се разхожда от време на
време в градината и гледа или пипа растенията, или ги полива с вода, която ТОЙ е използвал, тогава се осъществява една благодатна връзка между човека и растенията. Тази благодатност се изразява в това, че растенията започват да изработват в по-голяма степен точно тези вещества, от които организмът на този човек се нуждае. Чрез хранене с тези растения, те имат вече изработени тези вещества и субстанции, които възпълват неговите веществени и физиологични недостатъци. Така те съдействат за неговото здраве и също влияят директно върху неговите чувства и мисли чрез фотонната и биополева част на своето естество. Растенията се “грижат” за здравето на човека и за неговото душевно състояние.
Във връзка с всичко това в един от разказите – притчи на Анастасия (”Двамата братя” от 6-тата книга) се издигат Четири условия (или истини) за щастлив живот на човека на Земята, а именно:
В 8-мата книга на указания автор, “Новата цивилизация”, се изтъкват от Анастасия три необходими условия за достигане от човека на реално безсмъртие на Земята:
Познавам четиричленно семейство, за което е характерно това, че всеки ден, с изключение на неделя, излизат на двора и се трудят. Организират двора си. Бащата сменя масла на колите. Синовете му помагат. Майката и тя помага. Това е щастливо семейство. Те обичат своя двор и работата си. Те са задружни и се обичат. Те са намерили, както аз чувствам нещата, своята “градина”. Техните души са вече съвсем правилно настроени да намерят един ден своята истинска Градина.
-------------------------------------------
За да намери всеки човек своята градина, той трябва да има следните идеи:
***
Ще заключа с набелязване на Инициативи за внедряване и осъществяване на Градината в нашия живот. Свободен е всеки да ги приеме или не, да ги приложи или не! Или пък, някой може да установи и да приложи и нещо друго в този дух.
Примерни инициативи за осъществяване на Градината в Живота:
/http://otkrovenia.com/main.php?action=show&id=207266/
Тези практики ще прилагаме според наличните условия. Ако имаме градинка, или двор, там ще ги изпълняваме. Ако пък не, обливането можем да извършим в банята, дишането на терасата боси (и през зимата също), а ходенето боси можем да извършим в близката градска градинка или горичка. Според условията ни!
край
Румен - Лесничея 18.04.2012 г.
© Леснич Велесов Всички права запазени