4.08.2020 г., 12:09 ч.

Маргаритката 

Фотография » Природа
1113 3 13

© Георги Стоянов Всички права запазени

Коментари
Моля, влезте с профила си, за да може да коментирате и гласувате.
  • Маргаритки, слънчогледи... красотата на лятото, с много светлина и топлина, за радост на растенията и фотографите. И на някои от поетесите.
  • Субективно е, разбира се. И при литераторите всичко е субективно. Изкуството е субективно, но това не значи, че не може да се направи разлика, между красивото и възвишеното, и посредственото, и грозното.
    Георги, благодаря за поздравите!
  • А в ръцете на сериен убиец, скалпелът... да не довършвам...
    Иначе кадарът ми хареса! Пеперуда и маргаритка, класика!
    Поздравявам те.
  • Това са инструменти и добрите фотографи ги използват умело. Същото важи и за пластичните хирурзи. Нищо и никакъв скалпел, но попаднал в подходящи ръце, прави чудеса.
  • Здрасти, Марианче!
    Безжичен, не всеки може да си позволи лукса, да публикува в книга. Сайтовете са общодостъпни. Не само с “Побитите камъни” е така. Гледаш, снимка на някаква колоритна, сексапилна жена, а на живо ти се явява същество, с убити цветове и съвсем други форми.
  • Ами аз пред сайтове предпочитам книги на български и световно-известни фотографи-художници. И там е доста по-различно. Да, прекалено сатурираните снимки, тези с неестествени цветове също могат да имат изключително художествено въздействие., но ако са от майстор. Например наскоро видях една снимка в жълто-червен основен фон на "Побитите камъни" край Варна. Ами останаха ми очите и дъха - уникално великолепие! А там е основно сиво - каменните фигури, убито жълто - пясъкът и зелено - тревите и дърветата. Е, да, но това е снимка на известния български фотограф-художник Виктор Димчев. Т.е. всичко зависи от фотографа .
  • Ако влезеш в чисто фотографските сайтове, профи или хоби, няма значение, ще забележиш, че се харесват предимно преоцветените снимки и аз се чудех защо. Обяснявам си го с психологията на хората. На всички им се иска, светът да е ярък и цветен. Същото важи и за телевизорите, и телефоните, въпреки че там има потребителски настройки и цветовете могат да се направят по-естествени. И като качвам снимка тук, един Господ знае, как точно я виждат другите.
  • Тук обаче трябва да сме прецизни - дали по-ярко е по-добро. Всъщност очевидно се опира и до такива неща като максимално възможно естествено цветовъзпроизвеждане, отговарящо макар и в някаква степен на нашето естествено виждане на природата (и не само), като динамичен диапазон, като яркост и контраст (все свръхизвестни неща, но го казвам, защото трябва да ги вземаме в тяхната цялост при наблюдение на една снимка). И разбира се - сатурацията (наситеността на цветовете - когато за пръв път преди 100 години видях TRINITRON, бях изумен, но не приятно - беше ми прекалено натрапчиво и неестествено - различни виждания може да има за това, кое при едно изображение е по-добро в сранение с друго).
  • Разглеждай ги и на телефон, за да добиеш още по-точно впечатление, защото повечето потребители използват предимно телефоните си, по-удобно е.
  • Така е Сенд, безспорно. Не случайно има термин "калибриран монитор". Затова разглеждам снимки само на монитор, по-точно на три монитора, надявайки се, че добивам впечатление "как вижда" голяма част от посещаващите нашия раздел
  • На мен и двете ми бяха много интересни. А за моето разбиране "интересно" е най-важното.
  • На телефона е доста ярко, на компютъра не е. Опитвам се да балансирам. Твоята нимфа на телефона е убийствено зелена. На компютъра е добре. Темата за мониторите е дъвкана многократно.
  • Изчакала те е...

    Интересно е тоналното ти решение. Не е много ярко. Вероятно така ти харесва.
Предложения
: ??:??