Мъглявината Северна Америка е емисионна мъглявина в съзвездието Лебед, в гъсто населена част на Млечният път, близо до звездата Денеб- най-ярка звезда в средата на фотографията. Мъглявината е образувана от йонизирани газове, като източник на йонизацията са високо енергетични фотони излъчени от близки горещи звезди. Цветът на мъглявината зависи от химичния й състав и степента на йонизация. Поради голямото разпространение на водород в междузвездния газ и неговата относително ниска енергия на йонизация, много емисионни мъглявини изглеждат червени. Намира се на около 1700 светлинни години, като разстоянието е доста дискусионно. Стакнати са само пет кадъра с по една минута експозиция и три тъмни кадъра със същата продължителност. ISO 1600. Снимано е при градски условия и силно светлинно замърсяване. Непретенциозен кадър целящ само да покаже още един тип небесен обект.
Докладване за нередност
Сигнализирайте ни за нередност, ако смятате, че някое произведение е плагиатствано или не отговаря на правилника.
Моля, пишете само в краен случай с конкретно посочване на нередността и при наличието на доказателства!
Трябва да влезете с регистрацията си преди да можете да изпращате съобщения!
Знаеш ли, твоите снимки ми напомнят на изумлението, което са пораждали кадрии от микроскоп или друга увеличителна техника, от преди няколко десетилетия, показвани на непросветени хора За незанимаващи се с тази материя, винаги е любопитно, ако имат интерес, разбира се.
Да, винаги има един поне един по-добър кадър, особено днес в интернет се намират стотици, но е важно споделянето и интереса, за който говориш.
Професионалните изисквания са за други места
Ще допълня само едно нещо, което е казал и Безжичен. Целта на тези снимки винаги ми е била единствено, ако могат да породят любопитство. А тази наричам непретенциозна, защото знам как изглежда мъглявината при да речем час, час и половина експозиция. Всеки може да провери в интернет.
Такива високоенергетични фотони са предимно в ултравиолетовата част на спектъра и са излъчени от близки горещи звезди, които излъчват предимно в тази част на спектъра.
А за мен е изключително интересно - както снимката, така и обяснението. Например за йонизацията. Мисля, че в нашата атмосфера, и особено йоносфера, тя се дължи основно на ултравиолетовото излъчване от нашето Слънце, но е много интересно в такива обекти като показаните тези висоенергетични фотони с какви източници са? Ето видя ли снимка, която наричаш "непртенциозна" как възбужда любопиство. А за мен фотографията е изкуството, което създава много любопитство, а светлината, демек фотоните, са инструмента на това изкуство. !
Блокирането на рекламите (Ad Blocker) е в нарушение на правилата за ползване на платформата! Добавете сайта в списъка с изключения във Вашия Ad blocker!
Може да избегнете показването на рекламите, като направите дарение и получите статут на ВИП потребител/Автор ПЛЮС.
Да, винаги има един поне един по-добър кадър, особено днес в интернет се намират стотици, но е важно споделянето и интереса, за който говориш.
Професионалните изисквания са за други места