20.07.2014 г., 11:41 ч.

Когато любовта се шегува 

  Проза » Разкази
930 0 9
8 мин за четене
Не разбрах точно кога се е нанесла отсреща.
Не съм от тези, дето се заглеждат по съседните балкони и прозорци, имам си достатъчно ангажименти, пък и гледам да отделя всяка свободна минута на приятелката си. С нея се познаваме от осем години, а живеем заедно от около две. Разбираме се чудесно, имаме обща професия, общи интереси, въпрос единствено на време е да узаконим връзката си. Но тъй като работим в различни фирми, малко време ни остава през седмицата един за друг. Понякога просто с дни се разминаваме във времето - аз се прибирам, когато тя вече е заспала, а когато сутрин се събудя вече е излязла за работа. И обратно.
Така че когато една вечер забелязах, че отсреща прозореца свети, просто си казах, че се е появил поредния наемател и веднага забравих за това.
На следващия ден обаче я видях. Беше почивен ден, току що се бяхме измъкнали от леглото по обяд, и докато пушех до прозореца, видях най- красивото създание, което до тоя момент изобщо бях виждал на живо.
Като се има предвид, че ...

Искате да прочетете повече?

Присъединете се към нашата общност, за да получите пълен достъп до всички произведения и функции.

© Христина Мачикян Всички права запазени

Предложения
: ??:??