7.10.2020 г., 17:06 ч.  

Тъжни мисли по болна тема 

  Проза » Рецензии, анализи, критически статии
617 3 19
1 мин за четене
Тъжно е, когато хората, които следят за спазването на правилата в някоя сфера, използват тази си отговорност, като елемент на власт. Защото те са тези, които знаят тънкостите, и когато, като личности са безкруполни, манипулативни, корумпирани, те се поддават на поривите на Лукавия и погазват това, което са призвани да пазят.
А е толкова широко разпространено това явление, че вече дори се приема за "нормално". Срещу 50 лева кеш, катаджията ще си затвори очите, срещу тази сума, умножена многократно, съдията ще оправдае и Юда, а политикът, ще продаде и ризата си, която всъщност не е и негова, а е кожата на този електорат, който му е гласувал доверие.
Или друга ситуация. Когато човек без морал разполага с вътрешна информация, той може да я употреби, както му е угодно. Дали ще е сделка на борсата, или донос, клевета, зависи от сферата, в която се вихри подобно нищожество.
Докога?
Че подобни явления ще има винаги и са навсякъде, не е тема и за спор. Така ще е, докато самият човек не еволюира ...

Искате да прочетете повече?

Присъединете се към нашата общност, за да получите пълен достъп до всички произведения и функции.

© Георги Каменов Всички права запазени

Морал
от кал
не се изгражда!
Не се и ражда
идеал ...
  411 
Предложения
: ??:??