10 abr 2008, 11:56

Теория на вероятностите 

  Poesía » De amor
1101 0 9

Май се досещам
защо задълба в учебника ми
по висша математика?
И внимаваш да не съгледам
колко те впечатлява Законът
за големите числа?
Да беше попитала,
щях да ти кажа:
равновероятни събития
при достатъчно опити
се случват
еднакво често.

И е съвсем вероятно
при достатъчно опити
да си омръзнем едновременно.

© Александър Белчев Todos los derechos reservados

Comentarios
Por favor, acceda con su perfil, para poder hacer comentarios y votar.
  • За напоследък - прав си, ама ако визираш периода от напъните на Людмила и Фол насам/краят на седемдесетте/. И за темпоралността по отношение на годините си прав, моят опит е по-скромен, базира се на 16 години пред катедрата и сумарно на седем от другата й страна - и в училищата, и в университетите/та понаваксах малко/. Прав си и за друго, макар и изречено между редовете: дава толкова, колкото искаш да вземеш! "Образованието е това, което остава, след като наученото се забрави". И за младите си прав - не само са чели Хесе, а и обичат да игрят на стъклени перли. Но на темата: на Вежинов не попаднах случайно, съвсем нарочно си беше/ не се учудвам и на демонстрирания от теб отличен литературен вкус /!
    Съгласен съм и с това, че не всеки е П.П.Славейков, камо ли Микеланджело! И да, прав си и за сайтовете, още по-приятно е, като говориш с някого, с когото ползвате едни и същи канал, код и верификация!
    Чест и почитания, Сашо!
  • Може и да куца малко, но само напоследък. По стечение на рождени дати имам повече впечатления от теб, не да го считам за предимство - и мисля, че дава достатъчно добра основа, което е и целта й.Оттам нататък всеки е сам. Движа се често между млади хора и съвсем са си читави,много неща научавам и от тях; даже понякога съм се учудвал приятно, че са чели "Сидхарта" на Херман Хесе, представи си... Че много добре я разбират, не си позволявам да се учудвам.Но на темата ни - ако случайно не ти е попадала "Когато си в лодката" на Павел Вежинов - горещо препоръчвам! Пак казвам - не си позволявам никого да подценявам, просто е невъзможно да сме чели всичко, обемът е необозрим... Е, не всеки може да създаде нещо такова, че да му каже: "Говори, Мойсей!" Но пък за създаденото вече можем да обменим мисли, което е една от целите на литературните сайтове, нали? Поздрави на теб и на всички, които зърнат това!
  • А вариантът: задълбала е, щото мноо ни куца образователната система/и то не от вчера!/?
    А един човек/в друга културна традиция и в друг цивилизационен модел/ си седял под едно дърво до реката, свирейки на ситар, опъвал струните, които се късали, ако са пренатегнати, или не произвеждали правилен тон, ако са отпуснати! И взел, че помислил за средния път, после станал известен освен като Сидхартха и Гаутама, и като Буда! Приписват му и следното: "Когато си на брега, движи се лодката. Когато си в лодката, променят се бреговете.", както и на Мойсей, че и на един-двама от древногръцките мъдреци! Въпрос на гледна точка... или поне на версификация!
  • Нали? И няма "сълзи и сополи"? А бе "чиста работа" - ако е едновременно?
    А един преподавател по висша математика, в Кембридж май, обичал да разхожда с лодка по Темза трите дъщери на ректора и най-малката сладурана винаги го молела да й измисли приказка. Накрая той взел, че ги записал. Момиченцето се наричало Алиса,а математикът - Луис Карол... Такива работи... Въпрос на измислица.
  • Свежарско! Поздрави!
  • Хареса ми почвам да правя "достатъчно опити"
  • Страхотно попадение! Браво!
  • - Може ли едно младо, хубаво, секси момиче да чете... висша математика?
    - Може, но жалко за момичето...
  • Е този стих много ме изкефи!!! Поздрави!
Propuestas
: ??:??