13 jun 2010, 19:48

От нас зависи!

934 0 0

Попитали един ученик как е успял да вземе успешно изпита, който определял живота му за в бъдеще.

- Мислите си, че не се притеснявах и не треперех от страх?! - попитал той. - Не, аз умирах от ужас и предизпитна треска!

- Тогава как го взе с отличие? Да не би да преписа от някого? -  го попитал усъмнен един новобранец.

-Нищо подобно! Просто носех три пръстена в себе си: брачната халка на майка ми и баща ми, Бог да го прости, и моята собствена. - отговорил отличника.

- А защо забрави за третия пръстен? - се обадил плахо един човек, който досега стоял мълчаливо и размишлявал над думите на ученика.

- Ти си готов да успееш в живота! Имаше ли нужда да казвам кой е третият пръстен, щом всеки от нас носи такъв в себе си, но само истинските успяват да го забележат? Бог се е погрижил да притежаваме част от Него в сърцата си. От нас зависи колко допълнителни пръстена ще добавим към Вярата си в Него!

¿Quieres leer más?

Únete a nuestra comunidad para obtener acceso completo a todas las obras y funciones.

© Симона Гълъбова Todos los derechos reservados

Comentarios

Comentarios

Selección del editor

Куцата 🇧🇬

БогданаКалъчева

Имаше и други недъгави в града, но когато някой кажеше „Куцата“, всички разбираха за кого става въпр...

Жената, която не ставаше за нищо (За конкурса) 🇧🇬

Katriona

Животът я мачкаше като тесто. Само че тестото става на хляб, а от нея вече нищо не ставаше. Така каз...

Очите на Елиф 🇧🇬

azura_luna

Горан вървеше към кръчмата с ръка в джоба. От време на време опипваше дали въпросният предмет, който...

Иисуса 🇧🇬

Plevel

Иисуса Посветено Момичето беше много особено. Появи се в средата на септември ’98-ма, с две дълги ка...

Греховете на Фатима 🇧🇬

Boyan

Фатима легна да умира във вторник по обяд. В къщата нямаше никой, цялото село сякаш беше опустяло в ...

Хрумна й на шапката 🇧🇬

ИнаКалина

Аладин потърка вълшебната лампа: “Третото ми желание е да изпълниш още 1000 мои желания.“ Духът ведн...