20 dic 2011, 12:42

Гражданско общество и политическите партии 

  Periodismo
1939 0 0
4 мин за четене

ГРАЖДАНСКО ОБЩЕСТВО 

Да, какво е гражданско общество? – Въпрос, който е с лесен отговор. Гражданското общество е изградено от не правителствени и не партийни организации, защитаващи правата ни за съществуване в този свят. Правото ни за един по-добър усъвършенстван духовен свят, където материализмът отстъпва на втори план. Какви общности могат да се сформират? 

 

1. Организации за защита правата на потребителя. 

2. Организации за защита на изчезващите животински видове на земята и за защита на животните. 

3. Организации за екологична защита и намаляване на вредните газови емисии на земята. 

4. Организации за премахване на ядреното оръжие и ядрените електроцентрали.

5. Организации за защита правата на жените и от домашно насилие. 

6. Организации за защита правата на детето и от домашно насилие. 

7. Организации за защита правата на жертвите – обект на престъпно деяние

8. Организации за защита правата на гражданите от съдебни грешки. 9. Организации за защита правата на инвалидите.  

 

Могат да се създават и ред други организации, според необходимостта на

гражданското общество в определен етап на своето развитие. 

Например: 

1. Организации за защита правата на земеделските производители. 

2. Организации за защита правата на животно-производителите.  

3. Организации за защита правата на пчеларя. 

 

Въобще там, където гражданите не могат да създадат професионални съюзи, създават горните организации. Тези не правителствени и не партийни организации защитават правата на определена общност на обществото, а някои дори на цялото общество. 

1. Организации за защита правата на гражданите от корупция и корупционни схеми на държавната администрация. 

2. Организации за защита правото на труд и правото на живот с минимални средства. 

3. Организации за защита правата на гейовете. 

4. Организации за защита правата на лесбийките.  

5. Организации за защита правата на проститутките. 

 

Могат да се измислят ред други обществени организации според съзряването на обществото. В обществените прояви на тези организации имат право да вземат участие всички граждани, които сметнат за необходимо да го направят. Ръководствата на тези граждански организации се спонсорират и издържат по определена законова схема. Чрез тези организации гражданите предявяват своите претенции към правителството за промяна на законовите разпоредби, които са в ущърб на обществото и създаване на по-нови и по-либерални такива. Чрез митинги, демонстрации, масмедии и преса и чрез интернет пространството, тези организации повдигат за обсъждане наболели проблеми в обществото. Колкото едно гражданско общество има повече организации, толкова то е по-развито. Гражданското общество трябва да контролира дейността на правителствата чрез постоянно медийно присъствие до разрешаването на определени проблеми. Това е бъдещето! Прозрачност и коректност. На тази база ще се изгради един нов, по-добър свят. Дошло е време България да изгради тези граждански структури и върви напред към другите развити Европейски държави. 

 

ПОЛИТИЧЕСКИТЕ ПАРТИИ 

 

Партиите са създадени да обединяват хората с еднакви политически възгледи. В предната си статия „Голямата блудница на света“ споменах, че политиката е духовният израз на материалния закон. Ненаситност на човешката душа за материални блага и власт. Определена партия води политика на определена икономическа групировка или група групировки. Партиите външно изразяват съпричастност с гражданските организации в обществото и парадират, че ще се съблюдават с техните искания, като ги залагат в своята политическа платформа. Това обаче е външно, но там някъде, скрито под устава и програмата на партията, стоят интересите на икономическите групировки. Ето защо главен генератор на корупцията в обществото са партиите. Лесно е да се разбере коя икономическа групировка стои зад една партия. Необходимо е само да излязат на светло спонсорите и всичко се изяснява. Какви икономически групировки стоят зад партиите? Много е просто. Икономически групировки, имащи участие в енергетиката на страната, в оръжейния бизнес, в туризма, в банковото дело и застрахователния бизнес, строителен бизнес и недвижими имоти. Дори групировки, занимаващи се с хазартен бизнес, проституция и трафик на наркотици. Има мощни групировки, които не спонсорират една партия, а няколко. Така че, който и да дойде на власт, те все ще дърпат конците в свой интерес. Обикновено новоизлюпените икономически групировки търсят начин за бързо забогатяване и натрупване на капитали. Най-лесният начин е чрез корупция. Прегазват държавните закони безнаказано, като партиите в парламента създават слаби и не действащи законови уредби, а тези, които действат постоянно, ги променят, за да спрат да действат. В България за 20 години се създаде една измислена правна система, лесно подвластна на корупция и не действаща. Примерите са хиляди като доказателства. Като се започне от не плащането на глоби и се стигне до невъзможност да се осъдят знакови мафиотски босове на обществото ни. В развитите граждански общества обаче тази зависимост на правителствата от икономическите групировки се държи под контрол от гражданските организации. Гражданските организации също се спонсорират от богати хора, но това са вече духовно узрели за обществото, които са осъзнали, че вече светът трябва да върви на пред към духовно усъвършенстване. Това са прогледнали богати хора, на които им е дадено да видят бъдещето. Дано и България да има такива богати личности, спонсориращи гражданските организации. Надявам се искрено, че има и техните имена ще останат в книгата на живота. 

 

Бог да благослови България и нейния възлюбен народ! 

 

19.11.2011г. ИЛИЯ ИЛИЕВ - ЛАРНАКА

© Илия Илиев Todos los derechos reservados

Comentarios
Por favor, acceda con su perfil, para poder hacer comentarios y votar.
Propuestas
: ??:??