21 ene 2011, 15:05

Къде е разколът в нашата правна система 

  Periodismo
1103 0 3
5 мин за четене

 

                                    ДЕ Е РАЗКОЛЪТ В НАШАТА ПРАВНА СИСТЕМА? ИСТИНАТА ЗА ПРАВНАТА НИ СИСТЕМА.

 

             Не съм правист, но съм учил право и опитът, който имам, докосвайки се до нашата и Английската правна система, ми дава право да изразя мнение. За моето мнение нашите прависти ще кажат:  - На грешен път си. Нашата правна система е най-демократичната в света. Не ми хвалете Английската правна система. Знаеш ли колко невинни Англичани са лежали по затворите. При нас това е невъзможно. По-добре сто виновни да са на свобода, отколкото един невинен в затвора. Ето така ще скочат и ще се защитят нашите съдии, прокурори, адвокати и следователи. Те самите не желаят промяна на съдебната система. Промяна да, но само както те си я знаят – да е в интерес на анархията и безотговорността, за да се шири корупция безнаказано. - В мътна вода най-лесно се лови риба.

     В България от уличените лица в престъпление са осъдени само от два до три процента. За останалите деветдесет и седем процента правосъдните магистрати веднага дават отговор: - Полицията не е събрала достатъчно годни доказателства, за да може да се финализира едно дело с осъдителна присъда.  Да, така е, господа. Създадохме държава от престъпници, защото не се съобразихме с основния закон на живота – човешката ненаситност за материални блага - човешката алчност.

   Дори и 90 процента от кадрите, работещи в полиция, следствие, прокуратура и съд да са честни хора, то те не могат да направят нищо при положение, че другите 10 процента  са корумпирани и унищожават всичко. Създадохме закони, които позволяват корупцията да се развихря.

     Самият бивш Омбудсман на страната ни, Гиньо Ганев, казва: - Е...  корупция, е... къде я няма? Посочете ми една държава къде я няма. Да, няма какво да се чудим, когато най-висшият ни правист говореше така. - Да, господин Ганев, така е, но в развитите икономически страни тя е в най-висшите нива на управление и е под контрол, докато тук при нас е на всички нива и е неконтролируема.

     Разколът, дами и господа, е в основния ни закон – Конституцията. Сега вече проумявам защо някои депутати от Великото народно събрание не искаха да я подпишат. Явно тези хора са виждали бъдещето на страната ни.

    В момента премиерът Борисов и министър Цветанов лично ръководят операции за сломяване на престъпността у нас. Вкоренила се на най-високи нива, но трайни резултати не могат да бъдат постигнати, при положение, че е пълно с корумпирани съдебни магистрати на най-високи нива. Тези магистрати се смятат за недосегаеми и мислят, че могат да си развяват коня както им е кеф. Господа корумпирани съдебни магистрати, мога да ви заявя, че времето ви изтече и вие ще останете в забрава, а имената на хората, променили България, ще бъдат записани със златни букви в бъдния век. Обръщението ми е само към онези 10 процента корумпирани магистрати и в никакъв случай не искам да засегна онези 90 процента, които са добросъвестни и честни в работата си.

    Нека да проверим с какви имоти и парични средства разполагат магистратите и техните семейства и всичко ще лъсне като роса на слънце. В развитите капиталистически страни е практика всички магистрати и отговорни държавни  служители да са под контрол на данъчните. - Съпоставка на приходи и разходи не само на техните семейства, но и на техни близки. При нас това липсваше.       Основна вина за състоянието на страната ни имат - ПРЕДАТЕЛИТЕ НА НАЦИОНАЛНИТЕ НИ ИНТЕРЕСИ, КОИТО ВЛАСТВАХА ДО СЕГА.

    Единственото нещо, което можем да направим, е да искаме референдум за промяна на конституцията. Второто е да бъдем непримирими с предаделите и изградим нашето гражданско общество, с което политиците да се съблюдават. Така мечтаното ни гражданско общество, което развитите Европейски страни отдавна са го постигнали. Твърдо мога да заявя, че при тях комунизмът е изграден. – Само трябва да го признаем.

    Петстотин хиляди Английски семейства, повечето от тях пенсионери, искаха да дойдат и живеят в България. Но когато първата вълна от заселници пристигна и се сблъскаха с действителността на правната ни система – много бързо се изтеглиха обратно. Знаете ли каква е загубата ни в икономически аспект – ОГРОМНА. Вие представяте ли си половин милион Английски пенсионери да си харчат парите в България. Щяха да ползват наши строителни материали и щяха да консумират наши производства. Огромна инвестиция в родната ни икономика. Тyк в Кипър живеят голям брой Английски пенсионери и харчат пенсиите си не някъде другаде, а в Кипър. Дори и да няма туристи, то приходът в търговията само от Английските пенсионери е достатъчен, за да живеят добре.

                                   Само мога да кажа: БОГ ДА ПАЗИ БЪЛГАРИЯ.

                                                   

                                                       ИЛИЯ ИЛИЕВ - ЛАРНАКА                              

 

© Илия Илиев Todos los derechos reservados

Comentarios
Por favor, acceda con su perfil, para poder hacer comentarios y votar.
  • Ако, пишейки тези редове, вътрешно си си простил за това, че живееш далече от корени и близки - ок, но ако найстина вярваш в това - жалко.
  • Много вярно и точно написана статия, за съжаление!...
  • Силите са неравни - ТЕ прогониха средната класа навън. Вътре я смачкват в зародиш... Как? Да се опълчим. Има ли начин? Мисля, че има. И първата крачка е: Освободители няма. Втората: ТЯХНАТА "сила" е в твоя страх - няма да им стигне ни полицията, ни жандармерията, ако станеш - ти, той, тя, ние, вие, те - и запалиш една свещ там на жълтите павета за - и това е третото - не нов "овчар", а твоя, моя и на всички пряка власт във всички власти с всички възможни права. БУНТ, мирен и всенароден. Но без рамо от братята вън няма да стане - малките, не големите!
Propuestas
: ??:??