6 feb 2008, 12:23

Таня 

Cuadros » Retrato, Lápiz
3925 0 6

© Христо Тодоров Todos los derechos reservados

Не е много добре но от скоро се занимавам с това ;)
Comentarios
Por favor, acceda con su perfil, para poder hacer comentarios y votar.
  • Относно учителите - съгласен съм до толкова, че те може би те ограничават, като изграждат един стереотип в съзнанието (може би си имал лоши учители, които правят точно това). Правилата във формообразуването ги има колкото и да ги отричаш. Дори в твоите думи се доказва "съвкупност от фигури" - ами нали трябва да знае как се рисуват и триизмерно трябва да знае, че успоредните страни на трапеца се събират в една точка (переспектива). Твърдо съм "ЗА", че развитието ти като творец трябва да е самостоятелно, но ми се струва, че ще е по-лесно да научи основата, която е ВСИЧКО във формообразуването, просто погледната от хиляди ъгли. Иначе все си мисля, че ще дойде момента когато си казваш "абе тук това не става и не зная защо, ама нещо куца".. просто си пропуснал някоя основа в този случай и не можеш да си го обясниш..
  • Пехливанов вероятно си прав. Нали така са ни учили учителите... Но! Аз съм на мнение, че човек, който слуша учителите, какво да рисува, в процеса на обучение, той няма да стане добър художник или поне шанса му ще е много малък. Това, което имах предвид с предишния коментар, но не споменах, беше, че, начинаещият не трябва да отхвърля триизмерните фигури, напротив, точно тях трябва да учи. Обаче като чуя "натюрморт" и веднаха си представям как ученика е обременен от разположението на фигурите и прочие правила. И бързам да защитя тезата си от по-горното изречение; виж съвсем началния стадий на овладяване на структурата на човешкото тяло (Пластичната анатомия на Бамес е идеален пример) чрез фигури като трапец, триъгълник, сфера, квадрат. Пространствено погледнати, без натоварване с прецизни перспективи, фигурите стават триизмерните еквиваленти. Разбий тялото на части и ги учи по отделно. Най-важното обаче е да рисуваш човешкото тяло, не като съвкупност от части, а като цяло. Това, което се опитвам да кажа, накратко означава, че той няма да загуби, ако учи директно хора (имайки предвид започване с най-началния етап и опростен вид на фигурата), може би ще се натовари с повече неща наведнъж, но никой не е казал, че рисуването е лесно. Човешкото тяло е най-сложното нещо и (повтяряйки се) ще кажа, че усвои ли него (поетапно), тогава вече зависи само от фантазията му колко добър художник ще е.
    Това ми е скромното непрофесионално мнение относно въпроса. :: )
  • Лестат (Петър Пехливанов) 6-02-2008г. 12:24
    Има излъчване


    какво излъчване?
    прилича на момиче от помощно училище.
    съжалявам, но нека като се говори за умение в рисуването - да има наистина спомен за изкуство.
    нека!
    моля ви!
  • SiC, натюрморта е основа, не можеш без него. Нито една форма на лицето няма да може да направи ако не знае как се прави първо куб, после сфера, после ваза (примерно), след това плодове, цветя...
    След това идва най-сложната форма - лице. не можеш отзад напред.
  • С цялото си уважение към Пехливанов ще предложа моят съвет, а той е - не се заемай с натюрморт, започвай направо да учиш да рисуваш човешка фигура и портрет. В тях има всичко, което ти трябва да тренираш като начинаеш художник - перспективи, светлосенки, пропорции. Повярвай, научиш ли да рисуваш хора, всичко останало ще ти е лесно.
  • Има излъчване.. и това не е лесно за постигане, НО има още много работа за да бъде художествено произведение. Предлагам щом си начинаещ, да се заемеш с натюрморт.
Propuestas
: ??:??