21 авг. 2012 г., 10:54

Къде сме ние 

  Журналистика
1510 0 1
6 мин за четене

 

                                                   КЪДЕ СМЕ НИЕ

 

 

   Каква е България сега? За какво е предвидена, след присъединяването към Европейският съюз? Малко се говори за това. Защо България беше необходима на Европейският съюз?  По специално на по развитите икономически страни от нас.

   България от развита индустриална и аграрна страна се превърна в консуматор, а не производител. Това е първо. Второ: Превърна се в кръводарител на евтина работна ръка за по развитите икономически европейски страни. Все си мислех, че като влезем в Европейският съюз ще дойдат големи инвеститори и ще построят у нас предприятия поради евтината работна ръка. Уви! Това не се получи. Стана обратното. Ние отидохме в техните държави за да работим за техният просперитет. Новият Кипър беше построен само за пет години от българи и румънци. Наши строителни майстори и работници застроиха милиони квадратни метри жилищна площ и обществени сгради, пътища и тротоари. В един момент след като свършихме работа, трябва да си ходим , защото с приоритет са местните граждани. Хората са си прави. Вместо да построим нова България, ние отидохме и построихме други държави като евтина работна ръка. Хората които предадоха националните ни интереси и грабиха ненаситно, вече не можеш ги мръдна. Здраво са се вкопали поради бездействаща ни правна система. Законодателство спомагащо за до обедняване на населението и до забогатяването на разни пумияри, измислени бизнесмени. Ние работим в чужбина и внасяме валута, а някой в България само с един два удара икономическа измама присвоява милиони за наша сметка.

   Електроразпределителни дружества! Кой допусна това, да трупат несметни печалби и да изнасят парите извън България. Оказа се че нашата Атомна централа работи за чужди интереси. Защо ни е друга атомна? - Не ни трябва.

   Рафинерия „Лук Ойл“ – кой допусна това, те да са монополисти в търговията с горива?

   Телефонни и мобилни оператори. Кой допусна това да трупат яка печалба и изнасят парите от страната за сметка на наш гръб?

   Оказва се че България е окупирана от кърлежи, които буквално измукват кръвта й.

  Енергетика плюс Съветска власт – това е комунизмът! – /Ленин/

  Аз бих казал: - Енергетика плюс Англо-саксонска правна система – това е развито гражданско общество.

   Кога ще го направим? Кога ще сменим правната система? Сега вече осъзнах защо преди 21 години някой депутати от великото народно събрание като Едвин Сугарев направиха гладна стачка и палатков лагер пред НС за не подписване на новата ни конституция. Още тогава тези хора са прозрели в бъдещето, че тази нова конституция няма да създаде исканият правов ред за просперитета на България. Жалко, колко жалко че тогава нямаше кой да ги послуша. Ето защо сега сме на етапа на развитие на бедстваща Африканска държава. Няма по голямо зло от това което ние си го направим. Не са ни виновни нито Американци нито Руснаци.

   На България не й трябва развита индустрия. На България и трябва развито селско стопанство и хранително – вкусова промишленост с екологично чисти продукти. На България и трябва развит туризъм целогодишно и развити спортни бази. Целогодишно да изхранваме туристите и част от Китай. Такава богата земя имаме, а не я оползотворяваме на 100%. Енергетиката трябва да се развива, но в никакъв случай атомна. При авария няма къде да бягаме. Освен това технологиите в енергетиката се развиват и утре никой не знае какво ново технологично откритие ще се внедри.

   Какво стана, господин Борисов? Мисля, че децата от Банкя пресметнаха какви са загубите на Държавната енергийна компания от износа на електроенергия и от електро – разпределителните дружества. Пак се повтарям: - Вдигнете им данък печалба и то здраво, пък да ги видим тези тарикати. Ще се разбягат веднага. Нека български компании да обслужват сектора, стига са ни източвали чужди компании. Ами „Лук ойл“ – същата работа. Стимулирайте вноса на горива от други компании. Гърция не е далече, нито пък Сърбия. До кога този монопол?- Разбийте ги! Ами веригите бензиностанции и на тях данък печалба да е голям. Щом продават на европейски цени да плащат и европейски данък върху печалбата. Тука в Кипър на една бензиностанция работят и се изхранват поне 10-15 човека плюс собственика и семейството му. Тук всяка бензиностанция е собственост на някое семейство, но работи за определена верига снабдяваща ги с горива като „Петролина“„Еко петрол“ „ЕССО“ и „ЛУК ОЙЛ“. В България как е? Като Ви казвам че в Кипър малък и среден бизнес се стимулират и за това са добре. Кога господа народни депутати ще го направите така да е и в България? Размърдайте си задниците и го направете. Всичко е много просто и не ми говорете че сме минали през социализъм и затова сме така. Само агенти провокатори могат да говорят така. Тези които работят за предателите на националните ни интереси.

   Защо тук в Кипър бензина е или по ефтин или е на същата цена както в България? Хайде отговорете! Има ли някой който да отговори? Няма нали?

   Знам че икономиката е пазарна и всеки може да си слага печалба колкото си процента иска. През социализма, максималната печалба беше 15 процента, а сега как е? Вижте лекарствата само с какви печалби са били! Чудех се защо в Кипър някой от лекарствата са по евтини от в България. Знам че не можете да им наложите силово кой каква печалба да си слага, но можете да направите така:  До 15% печалба да не се облага с данък печалба. Обаче над 15% печалба да се облага с данък 80% пък нека да надуват цените. Отделно направете както е в Кипър облагане с данък на годишен доход на човек от фирмата над 25.000Е. Пресметнете колко да е за България. Не налагайте данъци на ниските доходи както е в Кипър. Срамна работа! Не съм икономист, но не съм тъп. Нещата си ги виждам. Прогледнете и Вие. Ако не го направите означава че и вашата партия е обвързана с монополистите които лочат от нас бедните. Направете го! Имате цял парламент, който може да ви даде мнозинство при гласуването. Няма за кога да чакате! Тогава министър Московски няма да казва че държавата нямала механизми, които да контролират цените при продажбата на горива.

   Вие се страхувате че няма инвеститорски интерес от чужди фирми в България? – Няма и няма и да има. Докато не промените правната система с Англо – саксонска, няма как да стане. Данъчните облекчения са стимул за мафиотските фирми, а сериозните фирми търсят сигурност в правната система. За съжаление България я няма!

   Всичко е толкова просто! Седнете с тези ваши съветници и помислете над моите тъпи анализи. Винаги ще има някой от съветниците Ви, който ще извади от девет кладенеца вода. Задачата Ви е тежка и отговорна. Народа е на ваша страна и чака резултати. Хората виждат че работите усърдно с целият си екип. Знаем че битката е неравностойна, но все пак не се отказвайте да воювате.

   Не се занимавайте със Станишев и БСП! Те са бита карта. Бийте в главната цел, а тя е облекчаване живота на хората в България и силна социална политика. Правете всичко за бедните и онеправдани хора и за тяхната защита. Те богатите сами ще се оправят. Те винаги намират начин. Народа мина през ада, но все още ви вярва. Дошло е време забогателите да си отворят кесиите и да плащат. Като не искат, нека да ходят в други държави и да си правят по добър бизнес. Не обръщайте внимание на пресата, когато Ви нападат. Те и без това обслужват чужди интереси и искат да Ви отклонят от пътя. Абрахам Линкълнк, въобще не е обръщал внимание на разни критични публикации. За него това е било губене на време и енергия.

   Живях и работих в четири европейски държави. В Англия видях просяци, в Италия видях също и то доста, но в Австрия и Кипър не видях просяци по улиците. Защо ли е така? Там където има развит малък и среден бизнес – няма просяци.

   Бог да благослови България и нейният възлюбен народ!

    20.08.2012г.                      ИЛИЯ ИЛИЕВ - ЛАРНАКА

     

 

© Илия Илиев Все права защищены

Комментарии
Пожалуйста, войдите в свой аккаунт, чтобы Вы могли прокомментировать и проголосовать.
Предложения
: ??:??