15 июн. 2010 г., 10:56

Нарисувай ме

1K 0 8


Нарисувай ме! Вплети ме в платното безмълвно.
Тогава думите ми няма да те дразнят.
До теб ще съм, няма да говоря, ще е тъмно,
словата ми навярно друг ще блазнят.

Казваш, искаш ме, но не такава -
питаща, говореща и вечно подредена;
тогава - нарисувай ме, портретът позволява
до теб да съм, без думите ми бреме.


Тихо и кротко ще си вися на стената,
ще наблюдавам любопитно безсловесният ти ден,
но усетиш ли нужда от устата ми позната,
не поглеждай молещо към мен!


Прав си! Устните ми даряваха също целувки,
не само въпроси ''къде'' и ''защо'',
съжалявам, обух си вече и двете обувки
и сега ти не питай ''накъде'' и ''с кого''!


Ако толкова ти липсвам и си в криза,
от мен остана нещо в онзи мезонет -
от стената усмихва се кат' Мона Лиза,
утешавай се с безмълвният  портрет!

Хотите прочитать больше?

Присоединяйтесь к нашему сообществу, чтобы получить полный доступ ко всем произведениям и функциям.

© Слънчево Момиче Все права защищены

Комментарии

Комментарии

  • Прекрасен, вълнуващ, тъжен стих - пленителен!!!
  • Радвам се, че ти е харесал Ивон.
  • Браво, момиче! Защитавай свободата си!Стихотворението е чудесно, оригинално като мисъл, дух и изпълнение, но без последните два куплета.
  • Много точно, много точно Доре, цитат на място. Аз затова и внимавам какво претендирам, че съм. Винаги съм се възхищавала на хора със силна увереност, защото на мен тя ми липсва. Но поне в стиховете си мога да бъда всякаква и това ме радва. Ще ви занимавам тогава Лек ден от мен.

    Благодаря ти Тодор
  • ще се направя, че не съм чула след "... но беше късно.", Слънчево Момиче. "Ние сме това, което претендираме, че сме, затова трябва да внимаваме какво претендираме, че сме." (Кърт Вонегът), НО с повече увереност в това, което правим, каквото и да е то.
    занимавай ни.

Выбор редактора

Маргаритено 🇧🇬

imperfect

Не знам какво си. Може би усещане, че бурята и днес ще се размине. Не те е страх да ми прощаваш греш...

Апостоле! 🇧🇬

voda

Ти гроб си нямаш. Но едно бесило издига чак до небесата ръст. Земята, дето беше те родила, под него ...

Ребро над сърцето 🇧🇬

Katriona

Тази вечер жена му избяга - бе повярвал във калните клюки, псува дълго, с юмрук я налага и ребро над...

Изгубих се в посоките на дните 🇧🇬

paloma66

Изгубих се в посоките на дните. Сърцето ми мълчи. Разнопосочно! Живея си (на някого в очите) Умирам ...

Празната 🇧🇬

Синьо.цвете

Беше залп. Беше взрив. Смъртоносно отеква. Жална майка катери деветия мрак – бели камъни, кръстени в...

Стаи за... отдих 🇧🇬

paloma66

АЗ СЪМ! Поетесата Еди Коя Си. Дето в стихове те облича. Ти - не беше ли мъж на жена си? Нямам идея з...