25 июл. 2015 г., 09:47

Сън

1.6K 0 18

От ириса ми падна цветен сън
и с лодката на лятото отплува.
Под сушата надвиснала навън
река от звезден листопад сънувам.

Прегръщат ме водите кадифени -
ръцете им са капки от мъниста.
Кристален бриз попива в мойте вени,
разкаяната кръв е някак чиста.

Потъвам тихо под зелено одеяло,
(дори щурците не успяха да усетят)
нощта ми даде звездно наметало,
наех светулки в мрака да ми светят.

Събирам паднали пера от птици
и правя светли, фосфорни криле.
И ще е рай, ако дори една искрица
остане в мен, единствен път поне.

По билото на зазорилия се връх
се връщам бос, душата си събувам,
и вятърът си мисли, че съм дъх,
а аз пак на невидим се преструвам.

Хотите прочитать больше?

Присоединяйтесь к нашему сообществу, чтобы получить полный доступ ко всем произведениям и функциям.

© Георги Все права защищены

Комментарии

Комментарии

  • Красив сън красива творба е родил!
    Поздрави!
  • Красив, богат на образи и емоции сън, който си струва да бъде опазен. Поздрави!
  • Георги, поздравления за хубавия стих!
  • Никифоров, много съжалявам, но ползвам правото си на коментар към стихотворение на Георги. Ти нарушаваш правилата на сайта и в чуждо коментарно поле се нахвърляш с обидни квалификации върху мен. Няма да те удостоя с внимание. Просто не си заслужава.

    Георги, благодаря ти, че не прие коментара ми като опит за заяждане с теб. Просто бях искрен, защото ти си автор, който заслужава искреност.
    Към творба на Никифоров никога не бих взел отношение. Направих само веднъж изключение, защото изгори на клада нищо неподозиращия Коперник, когото дълбоко уважавам като учен!
  • За пореден път ще кажа, че нямам претенции да бъда нещо особено, пиша както мога, дори не се интересувам особено от техники и правила на писане. Което не е много уважително към поезията, но нямам много време, а и желание да се вземам толкова насериозно! Ако има хора, които харесват това, което пиша, това е тяхна преценка и право. Никой не съм молил да да ме оценява и коментира! Ако не оправдавам разбиранията на някой за високостойностна поезия, съжалявам, толкова мога. Не смятам и че трябва да бъда на първите редове сред последните творби, но това е преценка на публикуващия администратор. В интерес на истината изобщо не обичам да бъда център на внимание! Благодаря за коментарите на такива талантливи и доказани автори!

Выбор редактора

Разпродажба на спомени 🇧🇬

maistora

На уличка тиха далеч от пазара, под склопа на цъфнали млади липи, старица, изпита от болест коварна,...

Стаи за... отдих 🇧🇬

paloma66

АЗ СЪМ! Поетесата Еди Коя Си. Дето в стихове те облича. Ти - не беше ли мъж на жена си? Нямам идея з...

Душа 🇧🇬

Patrizzia

Тъй жилава е моята душа, а уж – покорна, поетична, кротка. Прощава ми, когато съгреша, до девет пъти...

Ти 🇧🇬

askme

Навярно за последно днес ти пиша... Не ми се пише вече. Вече не. Но няма как да спра да те обичам. Н...

Апостоле! 🇧🇬

voda

Ти гроб си нямаш. Но едно бесило издига чак до небесата ръст. Земята, дето беше те родила, под него ...

Мъжко хоро 🇧🇬

argonyk

Прибраха стадата – не нàйдоха пàша. В хамбарите тичат уплашени мишки. Гайдарят допива поредната чаша...