Левски-Удинезе 2-1...Синята лавина пак лети напред

Журналистика
3759 0 3
1 мин за четене
Само Левски!0-1 Крайно недостатъчно –фактически този резултат изхвърляше Левски от турнира.1-1 ОК.Вкарахме гол ,ама пак не е добре защото отново си тръгваме.Да ама Не! Резултата е 2-1 и Левски показа на всички ,че е не само достоен съперник на отбор от италиянската Серия А, но и изобщо, че е безспорно отбор от европейска класа. Единствения български отбор в момента състезаващ се за купата на УЕФА, постигна безспорен успех в историята на българския футбол.След отпадането на Литекс в шеснаисетина финалите на турнира и ЦСКА в по-предната фаза,Левски остава в Европа за да защитава честта на българския футбол,а защо не и на цяла България!Включването на Игор Томашич в титулярния отбор обнадежди повече от милиони зрители пред екрана следейки действията на любимия си отбор, както и на тези 40 000, които не се притесниха от суровите зимни условия в София и поддържаха своя отбор до 90тата минута.Първото полувреме Левски се държеше достойно на терена, но допусна една фатална грешка и това му костваше доста нерви в следващите минути.Нещо повече, феноменалния пропуск на Христо Йовов нажежи обстановката и атмосферата на националния стадион „Васил Левски” стана непоносима.А на всички нас ни се струваше, че късмета иска да ни заобиколи и, че май ще се усмихне на Удинезе. След почивката българския отбор се отплати на невероятната публика, която не загуби вяра въпреки, че 50 минути сините губеха в резултата.Така, Даниел Боримиров в своето желание да помогне на отбора вкара красив гол, който върна Левски в турнира.А Игор Томашич доказа, че не са били случайни надеждите свързани с него.2-1 крайни резултат зарадва милиони фенове пред екраните и взриви 40 000 българи дошли да подкрепят не просто Левски , а българският отбор. В този ред на мисли... Сега не е време да се делим на Цскари и Левскари.Сега е време да се гордеем че сме българи! Само Левски!