22 ene 2019, 23:34

Пустота и цветове

1.4K 0 0
1 мин за четене


Полетата са пусти, а уж е лято. Зеленината е лъжливото човешко чувство за битието.
Влакът се клатушка като полета на хартиените вестникарски листи по поречието на видимата реалност.
Някой отвори прозореца, задушно е. Вятърът е и мой приятел, защото размразява кълбото на отчаянието.Като онзи мъж, подал лицето си към открития хоризонт.Доверява се на цветовете. Вижда само това, което иска. А очите му са сини, небесносини гнезда, дълбоки ядра към вселената.Само той ли вижда зелените, подредени като за рапорт дървета и храсти или и онова момче там-също? Чете вестник с вицове , усмихва се и отвреме на време поглежда към другия прозорец .Там е реката.Трябва ли да са пусти полетата? А лятото да е тъжно като самотен гларус?
Едно момиче, с гол пъп и сребро по ушите, гледа към водата, която отразява образа на споделената любов.
Ято черни врани пресичат хоризонта. Тунелът е наблизо.
Искам да изкрещя: Махнете се от прозорците! Сатаната ви дебне! Но устните се сковават, а гласът- потъва в пустотата на забравените ощастливени мигове.
Още малко и влакът ще стигне тунела. Как да прежаля загубата на онзи мъж, на симпатичното момче, на дългокосото момиче? Те вярват на очите си и мечтаят чрез сърцето.
Синевата, зеленината, поляните, реката, вятърът, птиците- се превръщат в символ на доброто.
А внезапният писък на локомотива пронизва сезоните, надеждата, обичта.
Останах само аз, гледайки колко са пусти полетата, а уж е лято...
 

¿Quieres leer más?

Únete a nuestra comunidad para obtener acceso completo a todas las obras y funciones.

© Ана Янкова Todos los derechos reservados

Comentarios

Comentarios

Selección del editor

Живот... 🇧🇬

tianna

В дни като този не съм съвсем сигурна за кой ми е по-тъжно... За мъртвия или за живите. Може би за ж...

Моето писмо до България 🇧🇬

slavi2002

Късно е. Тихо и топло. Снегът навън трепери под светлината на уличната лампа. А аз разлиствам учебни...

Когато бях овчарче 🇧🇬

exuded

Най-тучни са пасищата вдясно от планината на властта. Трева – колкото щеш, ядеш на воля, а тя никне,...

Само ако започнеш да правиш добро... 🇧🇬

thedac

Само ако започнеш да правиш добро, ще повярваш в него И най-малкото добро, което направиш, то е за т...

Заличаване 🇧🇬

exuded

Търкаме, търкаме... От сутрин до вечер. Лотариата е за всеки, билетите и талоните са достъпни, прост...

Кога, ако не днес, и кой, ако не ние? 🇧🇬

slavi2002

КОГА, АКО НЕ ДНЕС, И КОЙ, АКО НЕ НИЕ? Както е казал Рик Уорън: Животът е пълен с проблеми и начини з...