Мъглявината Северна Америка е емисионна мъглявина в съзвездието Лебед, в гъсто населена част на Млечният път, близо до звездата Денеб- най-ярка звезда в средата на фотографията. Мъглявината е образувана от йонизирани газове, като източник на йонизацията са високо енергетични фотони излъчени от близки горещи звезди. Цветът на мъглявината зависи от химичния й състав и степента на йонизация. Поради голямото разпространение на водород в междузвездния газ и неговата относително ниска енергия на йонизация, много емисионни мъглявини изглеждат червени. Намира се на около 1700 светлинни години, като разстоянието е доста дискусионно. Стакнати са само пет кадъра с по една минута експозиция и три тъмни кадъра със същата продължителност. ISO 1600. Снимано е при градски условия и силно светлинно замърсяване. Непретенциозен кадър целящ само да покаже още един тип небесен обект.
Informar de una irregularidad
Por favor, avisenos si cree que alguna obra está plagiada o no cumple con el reglamento.
¡Por favor, escribanos sólo como último recurso con una indicación especifica de la irregularidad y si dispone de pruebas!
¡Para poder enviar mensajes es necesario acceder a su cuenta!
Знаеш ли, твоите снимки ми напомнят на изумлението, което са пораждали кадрии от микроскоп или друга увеличителна техника, от преди няколко десетилетия, показвани на непросветени хора За незанимаващи се с тази материя, винаги е любопитно, ако имат интерес, разбира се.
Да, винаги има един поне един по-добър кадър, особено днес в интернет се намират стотици, но е важно споделянето и интереса, за който говориш.
Професионалните изисквания са за други места
Ще допълня само едно нещо, което е казал и Безжичен. Целта на тези снимки винаги ми е била единствено, ако могат да породят любопитство. А тази наричам непретенциозна, защото знам как изглежда мъглявината при да речем час, час и половина експозиция. Всеки може да провери в интернет.
Такива високоенергетични фотони са предимно в ултравиолетовата част на спектъра и са излъчени от близки горещи звезди, които излъчват предимно в тази част на спектъра.
А за мен е изключително интересно - както снимката, така и обяснението. Например за йонизацията. Мисля, че в нашата атмосфера, и особено йоносфера, тя се дължи основно на ултравиолетовото излъчване от нашето Слънце, но е много интересно в такива обекти като показаните тези висоенергетични фотони с какви източници са? Ето видя ли снимка, която наричаш "непртенциозна" как възбужда любопиство. А за мен фотографията е изкуството, което създава много любопитство, а светлината, демек фотоните, са инструмента на това изкуство. !
Блокирането на рекламите (Ad Blocker) е в нарушение на правилата за ползване на платформата! Добавете сайта в списъка с изключения във Вашия Ad blocker!
Може да избегнете показването на рекламите, като направите дарение и получите статут на ВИП потребител/Автор ПЛЮС.
Да, винаги има един поне един по-добър кадър, особено днес в интернет се намират стотици, но е важно споделянето и интереса, за който говориш.
Професионалните изисквания са за други места