16 may 2007, 10:29

Как открих един банален отговор на един банален въпрос

  Prosa
1.8K 0 1
1 мин за четене

  

         Преди време, след поредица от събития, започнах да се питам с какво въпросът за сродната душа е заслужил толкова голяма популярност, толкова много впрегнали се да открият отговор мозъчета. Защо е толкова важно да я откриеш? И се опитах да разбера. Задавах въпроси, впрегнах и собствените си мозъчни гънки. Търсих вдъхновение в музиката, в поезията, в природата, в хората, във всичко. Но каквото и да намерех ми звучеше някак банално, неразбираемо, толкова недостатъчно ( не, че това, което аз открих като отговор след това е по-малко банално и някой може би ще реши, че е преувеличено, но... беше достатъчно за мен). Нищо не можеше да ме накара да почувствам, да усетя смисъла.

           Понякога някой аромат може да те върне години назад в спомените ти. Една дума може да предизвика за секунди такъв наниз от размисли, че сам да се учудиш от себе си. По този начин едно усещане ме накара да открия отговора.

           Една вечер си чатех с един приятел. Бях много уморена и потисната заради един куп глупости. Въпросният приятел ме попита какво би ме накарало да се почувствам по-добре. Има едно нещо, което винаги ми идва наум в такива ситуации-

да ходя боса малко преди изгрев слънце по още студената зелена трева. Написах го, натиснах Enter и точно докато чаках да видя как ще приеме той това, разбрах, за себе си, смисъла на сродната душа. Но не защото той ми беше сродна душа или нещо такова, просто очакването на реакцията ме накара да разбера.

           Сродните души са сякаш една душа, разделена на две. Тези две души чувстват по един и същ начин, усещат живота еднакво, обичат по един и същ начин, страдат по един и същ начин. Хората не просто искат да имат сродна душа, те се нуждаят от нея. Защото когато има някой, който може да чувства като теб, сякаш ти доказва, че това, което се случва в теб, ИМА СМИСЪЛ.

¿Quieres leer más?

Únete a nuestra comunidad para obtener acceso completo a todas las obras y funciones.

© Аз Todos los derechos reservados

Comentarios

Comentarios

  • Да, това е така, защото получаваме потвърждение и признание на нашата идентичност, а също и надежда!

Selección del editor

Очите на Елиф 🇧🇬

azura_luna

Горан вървеше към кръчмата с ръка в джоба. От време на време опипваше дали въпросният предмет, който...

Щипка сол 🇧🇬

written-springs

Свикваме. Свикваме с Любовта и нейните нюанси. Примиряваме се. Да имаме, да губим. Навеждаме глава. ...

Питаш ме коя съм? 🇧🇬

РосиДимова

Здравей, моя виртуална приятелко! Питаш ме коя съм? Отдавна се опитвам да си отговоря на този въпрос...

Забрадката на Йозге 🇧🇬

Katriona

Пламен Камъка похлопа на вратата на съседите си в нощта срещу 15 юни. Брат му и снаха му заминаха сл...

Трите прошки 🇧🇬

esenna

– Рак, за жалост. Изтръпнах. Мама се сви като мокро врабче. – Но спокойно, Госпожо, този вид рак веч...

Хрумна й на шапката 🇧🇬

ИнаКалина

Аладин потърка вълшебната лампа: “Третото ми желание е да изпълниш още 1000 мои желания.“ Духът ведн...