16 сент. 2022 г., 19:03

Пет плюс пет

575 3 13

Палец, показалец, среден,

безимен, малък. Общо пет!

Научих имената им и ето,

без грешка ги броя подред!

 

Палецът не е висок, но важен!

Нагоре вдигнат, означава „да“!

До него сочи смело показалец:

„Внимавай, казва, чака те беда!

 

В средата между тях се извисява

средният - по ръст е най - голям!

Четвъртият, горкият, име няма…

Безимен е и … малко мързелан.

 

А петото, наричат го кутрѐ.

И непослушко май ще се окаже.

В нослето ми понякога се вре…

Ах, май с мъмрене ще го накажа!

 

Забавно е със тях да си играя.

И даже смятам си задачки с тях.

Ето, отговорът вече зная -

десет получаваме от пет плюс пет!!

Хотите прочитать больше?

Присоединяйтесь к нашему сообществу, чтобы получить полный доступ ко всем произведениям и функциям.

© Даниела Виткова Все права защищены

Комментарии

Комментарии

  • Иржи, не зная дали съм добра детска поетеса, но съм сигурна, че бях добра учителка по музика 40 години в детската градина От студентската скамейка до пенсионирането си... Децата ме научиха да ги чувствам.❤ Много, много ти благодаря за хубавите думи, трогна ме! ❤🌹
  • Наистина забавно, Дани, и не просто описание на значението на пръстите, а лесно за декламиране, разбираемо за децата и това говори, че си добра детска поетеса!
  • От сърце ти благодаря, Мини! ❤ Наистина най-малките се забавляват слушайки и най-добре научават, играейки. Затова винаги се радвам, когато има кой да им чете.
    Хубав празник ти желая!❤🌹
  • Хубаво е, Дани, за дечицата, които дълго време си смятат с пръсчета! Добре си се сетила, поздравявам те!
  • Благодаря ти от сърце за поздравленията, Руми! За децата е удоволствие да се пише. ❤🌹 Хубав празничен ден!

Выбор редактора

Душа 🇧🇬

Patrizzia

Тъй жилава е моята душа, а уж – покорна, поетична, кротка. Прощава ми, когато съгреша, до девет пъти...

Разпродажба на спомени 🇧🇬

maistora

На уличка тиха далеч от пазара, под склопа на цъфнали млади липи, старица, изпита от болест коварна,...

Реквием за една буря 🇧🇬

imperfect

Очите му са с цвят на капучино, а устните му имат вкус на сняг. Целунах го веднъж. (Май беше зима). ...

Стаи за... отдих 🇧🇬

paloma66

АЗ СЪМ! Поетесата Еди Коя Си. Дето в стихове те облича. Ти - не беше ли мъж на жена си? Нямам идея з...

Ковачът на лунния сърп 🇧🇬

argonyk

Нито на изток от рая съм бил, нито на запад от пъкъла чер. В двора ми пее синигер в дактил, свири щу...

Любовта си отива в неделя. По здрач. 🇧🇬

paloma66

> Младостта си отива... > > М. Белчев Любовта си отива... В неделя. По здрач Наранена от много човеч...