14 апр. 2007 г., 18:21

Какво правих през ваканцията 1

2.8K 0 4
1 мин за четене

Какво правих през ваканцията 1

 

/из "отчета" на дъщеря ми/

 

Пролетни цветя

 

Китна пролет!В нашата градина разцъфнаха много цветя: кокиче бяло като сняг, маргаритка нежна и красива, оранжев минзухар, омайна алена роза, дъхава шарена теменужка и къдрава жълта иглика.

Надвесих се над тях и чух гласовете им. Розата шепнеше на минзухара, че след три дни ще завали дъжд. Кокичето попита теменужката дали вярва на розата. Вместо нея се обади игликата, за да каже, че дъждът ще е силен. Маргаритката не повярва на розата и ги успокои, че ще има само ситна роса. Минзухарът каза, че ще има град.

Всички спореха какво ще стане след три дни, само срамежливата теменужка ласкаво се усмихваше, без да проговаря. Попитах я какво й е и тя ми отговори, че знае какво ще се случи след три дни, но не иска да се кара или спори с другите.

След три дена цветята видяха, че все още грее слънце и престанаха да се карат. Нежните им листенца затрептяха и весело закимаха на Слънцето, сякаш го поздравяваха.


04.04.2007год.



Хотите прочитать больше?

Присоединяйтесь к нашему сообществу, чтобы получить полный доступ ко всем произведениям и функциям.

© Мери Попинз Все права защищены

Комментарии

Комментарии

Выбор редактора

Гастрит на нервна почва 🇧🇬

marco777

Айше седеше пред кабинета на доктора и потропваше нервно с крак. Месечният ѝ цикъл закъсняваше, а в ...

Любовта на чаплата (за конкурса) 🇧🇬

perperikon

Гроздоберът бе в разгара си. Пълнехме кошовете с Тинта по терасите, надвиснали над реката, сваляхме ...

Забрадката на Йозге 🇧🇬

Katriona

Пламен Камъка похлопа на вратата на съседите си в нощта срещу 15 юни. Брат му и снаха му заминаха сл...

За хората и крушите 🇧🇬

perperikon

Петък 13-и! Е, като не върви, не върви! Последен ден за довършване и предаване на онази толкова важн...

Любовен случай 🇧🇬

latinka

Строителният работник със специалност плочкаджия Ангел Ангелов Ангелов, наричан Ангел Чушката се влю...

Иисуса 🇧🇬

Plevel

Иисуса Посветено Момичето беше много особено. Появи се в средата на септември ’98-ма, с две дълги ка...