20 мая 2025 г., 07:40

За стачката и чистачката

486 4 10
1 мин за четене

Сигурно сте забелязали ( надявам се ) че бях в стачка. Отказах да пиша докато не ми се удовлетворят исканията: Поне 20 читатели, 5 коментара и две в любими! Борисов обеща да изнамери и върне Анани, Пеевски каза ,че ще прати двайсетина души от електората си да се упражняват да четат. Бях пред успех, но ми липсваше подкрепа а и се вдигнаха и шофьорите и просто ме забравиха. Надявах се поетите тук да кажат: " няма да пишем две нощи от солидарност с Коруба, но напразно. Художниците да спрат с картинките, фотографите с пейзажите, музиката да заглъхне... Тогава властта щеше да клекне, но не би!

Какво пък, аз съм свикнал. В новите времена участвах във всички стачки и после се оказваше, че са ме водили в неплатен. Което е без значение, защото заплати и така не плащаха. Единствената стачка , която имаше безусловен успех , беше на чистачката. Някои и се накарал, че си докарва допълнителен доход с продажба на семки в институцията и тя си тръгнала обидена. На втория ден не можеше да се влезе в тоалетната! Ходи делегация от обидчиците да се извинава и я върна. За всеки случай и удвоиха заплатата. За семките ясно: навсякъде шлюпки, но нали тя си ги чисти!

Та ако ще стачкувате, помислете си. Не може всички да сме чистачки!

Хотите прочитать больше?

Присоединяйтесь к нашему сообществу, чтобы получить полный доступ ко всем произведениям и функциям.

© Слав Коруба Все права защищены

Комментарии

Комментарии

  • Е, не, ти просто ще ме умориш! 😀😀😀
  • Patrizzia (Надежда Ангелова)
    Сърце мое!!
  • Честит празник, Слави!
  • Разсмя ме, Слави! Ето ти от мен пет звездички и в любими слагам творбата ти (обявявам публично, да се знае) сега ще се опитам и едно сърчице да изкопирам от някъде. Да ахкам ли, или да ухкам? Това в другия коментар, де. П.П. От солидарност няма да пиша до утре (евентуално)
  • jonnnn (Пламен)
    Да се прибера само! В поезията са много напред. Не само сърчица. Настръхнах, разтърси ме,Велико и пр.

Выбор редактора

Любовен случай 🇧🇬

latinka

Строителният работник със специалност плочкаджия Ангел Ангелов Ангелов, наричан Ангел Чушката се влю...

Иисуса 🇧🇬

Plevel

Иисуса Посветено Момичето беше много особено. Появи се в средата на септември ’98-ма, с две дълги ка...

Любовта на чаплата (за конкурса) 🇧🇬

perperikon

Гроздоберът бе в разгара си. Пълнехме кошовете с Тинта по терасите, надвиснали над реката, сваляхме ...

Забрадката на Йозге 🇧🇬

Katriona

Пламен Камъка похлопа на вратата на съседите си в нощта срещу 15 юни. Брат му и снаха му заминаха сл...

Греховете на Фатима 🇧🇬

Boyan

Фатима легна да умира във вторник по обяд. В къщата нямаше никой, цялото село сякаш беше опустяло в ...

Питаш ме коя съм? 🇧🇬

РосиДимова

Здравей, моя виртуална приятелко! Питаш ме коя съм? Отдавна се опитвам да си отговоря на този въпрос...