26 мар. 2020 г., 11:17  

12 Посвещение(2)_Пръстенът на вещиците_Будимир 

  Переводы » Проза, с русского
1259 0 0
22 мин за четене

ГЛАВА 12

 

ПОСВЕЩЕНИЕ (2)

 

След известно време около мен стана тъмно, като че намалиха яркостта на светлината, а когато стана светло пред мен стоеше Воля. Това стана като че по чудо, тъй като не беше възможно да се намали яркостта на осем свещи, горящи по периметъра на стаята.

- Казвам се Воля. Името говори само за себе си. Волята е тази сила, която е способна да твори, да реализира образи. Аз насочвам волята на пръстена за въплъщение на нашия образ в живота. Благодарение на това ти се срещна с Дана. Благодарение на това ти се оказа в Планерско. Ти до сегашния момент си уверен, че си ходил да почиваш в Крим по собствено решение? В действителност обаче, ти действаше според моята воля. Всеки стремеж да се въплъти в живота идея или образ е свързан с НАЧАЛЕН влог на воля и колкото повече е тя, толкова по-близък до образа или идеята е резултатът. С това ти се сблъскаш постоянно в своя всекидневен живот. След като сме си поставили някаква задача, ние се стремим да я решим. Да речем, че ти е нужно да научиш английски език. Колко време ще ти бъде нужно за това?

- Не знам, пет години в училището и две години в техникума не ми донесоха особени резултати.

- Но ти си способен за един месец да изучиш чужд език, колкото да разбираш, и теб да те разбират носителите на езика.

- Аз не мисля, че това е възможно.

- Е, напразно така мислиш! В училище са ти насаждали английския, и при това ти ни най-малко не си използвал волята си за неговото овладяване. Използването на волята е много трудоемък процес. Колкото повече воля влагаш, толкова по-труден е първоначалния етап. Сигурно те е мързяло да учиш?

- Признавам си, така е!

- Та, изводът е: колкото повече воля вложиш на първоначалния етап за реализация на своята цел, толкова по-бърз и качествен ще бъде резултата. С други думи, колкото по-тежко е в началото, толкова по-леко е после. Спомни си думите на Александър Суворов: „Повече пот в учението, по-малко кръв в боя“. Затова, когато си насочен към реализация на някаква своя идея, да знаеш, че твоите главни врагове са мързела и страха. Гони ги колкото се може по-далеч, и колкото се може по-бързо. Не жали себе си, не измисляй оправдания, действай решително, енергично, и без корист. Трябва да виждаш себе си отстрани и да оценяваш своите действия като неподкупен съдия, и само в този случай, успехът ще те посети.

Ние сега ти даваме сили от нас, вдъхваме в тебе от нас сътворен образ. Но това е изкуствена мярка. С времето ти сам трябва да си спомниш смисъла на своя живот. И когато успееш да направиш това, няма да ти бъде нужен нашия образ, той ще изпълни своята задача, и ще бъде отхвърлен като ненужен. Ние сме жени и не можем да заченем образ в мъжа, можем само да ти предадем своя образ, за да ти помогнем да създадеш свой! И после всеки трябва да върви сам към своята цел, а да се осъществи това е много трудно. Работата е там, че за движение към целта е необходима воля. Само тя ще даде възможност на човека да отхвърли всичко ненужно, за да достигне своята цел. Повечето хора не могат да се разделят със своя багаж. Те се държат за него упорито. Техните действия са разбрани и логични. Защо да рискуват в обмен на неопределеното бъдеще? При положение, че има утъпкани пътеки, по които е много по-безопасно да се върви.

Искам да ти приведа пример за проява на воля и да ти покажа ненужността на СТАРИЯ багаж: Десети януари четирдесет и девета година до нашата ера, Юлий Цезар с войската си е преминал реката Рубикон и е нахлул на територията на Италия, започвайки гражданска война. В резултат на тази война, той е разгромил войските на Помпей и е станал действащ монарх на Римската империя. Изразът „да преминем Рубикон“ от този момент е започнал да означава извършване на НЕОТВРАТИМО действие, което прави невъзможно продължаването на предишния начин на съществуване. Такова действие отхвърля с ЕДИН замах този багаж, който човек е носил до този момент. Представи си рака-отшелник, който има за защита дом-черупка. В нея се крие той от хищниците, но настъпва момент, когато отшелникът става голям и неговата къщичка му става малка. Тогава той е принуден да напусне черупката си и да търси по-голяма. Той трябва да излезе от старата черупка, което разбира се е много рисковано, но ракът-отшелник е принуден да ПОЕМЕ риска, да отхвърли милата си къщичка, и да бъде беззащитен известно време. За рака-отшелник това е принудителна мярка, но приведох този пример, за да разбереш какъв е принципа. А човекът от никой не е принуждаван да навлиза в риск. Той живее и си ползва своята къщичка. Добре му е, и като че нищо друго не му е нужно. Освен, разбира се, всякакви добавки от рода на повишение в службата, покупка на добра кола, на апартамент и т.н. Но това е така само на пръв поглед. Кариерният ръст, трупането на пари се осъществяват по принципа на нарастването, което е като изкачване на стълба – трудно е, но винаги има възможност да се спре и да се почине, без да се губят позициите. Но това не е мигновеното, качествено превъплъщение, което може да бъде наречено революция на човешката същност. Това е еволюция на Сатаната, където човек е пасивен, той не рискува, той не губи благополучието си, но той живеейки, умира, тъй като не се променя самостоятелно, и в такъв случай той става слаб и беззащитен, обкръжава себе си с агресивна, отровна среда, която се е получила в резултат от разложението на човечеството.

Обърни внимание колко много породи кучета има днес. А първоначално е имало малък брой видове кучета, когато човек е започнал да ги култивира. Кучетата сами не са способни така да се видоизменят. Човек е създал тези породи, които му харесват, които са му нужни! Сатаната в сегашната епоха култивира хора. Ние сме станали толкова различни, но сме загубили основното си достойнство – самостоятелно да се движим по своя път на развитие!

Човек е революционно същество, и стремежът към съвършенство и хармония в него е заложено генетически. Има сили, които не му позволяват да направи това. На човечеството е предложена сурогатна схема на развитие. Революцията на човешката същност е заменена с еволюция, но каква? Еволюция не на съзиданието, а на разрушението. Ведите са заменени със знание, и знанията диктуват закони, по които трябва да се живее. Почти целия свят живее така. Но природата е невъзможно да бъде излъгана. Човек интуитивно се стреми към незабавно самоусъвършенстване, но той не знае как да направи това, и също не вЕда* (*не веда – значи: не знае чрез ведането, т.е. чрез способността за получаване на знание отвътре, бел. прев.), но тялото, където е заложен стремежът към хармония го влече напред, към безумни действия, то иска да премине Рубикон. Поради този стремеж са възникнали екстремалните видове спорт и туризма. За съжаление, в повечето случаи нито спорта, нито туризма не дават безвъзвратност в живота. Книгите за приключения, кинофилмите представляват сурогат, който заменя стремежа към самоусъвършенстване. Хората четат и гледат филми, съпреживяват на героите, но остават пасивни!

Човек сам трябва да вземе своята съдба в ръце си. Сам да я измъкне от нейната зависимост спрямо системите. Никой друг не може да направи това вместо него. Ние, вЕстите* (*вестта – жена, която може да веда, бел. прев.), ще ти помогнем да придобиеш път, но по пътя сам трябва да тръгнеш. Сам ще отговаряш за себе си, и никой не би могъл да обвиняваш за своите неуспехи. Ще дойде време, и ти ще преминеш своя Рубикон! Тогава ще започне най-важния етап от твоя живот. Тъй като не е достатъчно да извършиш безвъзвратна постъпка, необходимо е още и да се стигне до целта. Рискът е реален, но той е необходим за мобилизацията на всичката ти жѝва* (*жѝва – индивидуална жизнена енергия, бел. прев.). Рискът е свързан с опасност, колкото е по-голям риска, толкова е по-голяма опасността да загубиш живота си. 

 

Има хора, които могат без оръжие и без клетка да се спуснат в океана, където гъмжи от акули. Те не се боят да държат в ръката си кърваво месо, за да привлекат тези хищни риби. Когато акулите се приближат до такъв човек, той си играе с тях, пипа ги с ръце, и даже ги целува. Трябва да се каже, че те избират най-опасните за човека акули. И те не ги закачат! Защо? Хората, отиващи по този начин при акулите, не се боят от тях. Те могат да се страхуват, когато се подготвят за спускане, но когато са до тях, страхът трябва да си отиде, иначе ги чака сигурна смърт. Тогава идва в тях друго чувство, чувство за единение с природата, което е много близко до вЕдането.
Гмургачът оставя в своята лодка всичкото си оръжие, защото ако го носи чувството за единение с природата не би възникнало, и в такъв случай той би общувал с акулите от позиция на силата. Това би попречило на човека да си промени вътрешния настрой. Такова общуване би било явление от рода на зоопарк, сафари или шоу. Привеждам ти всичките тези примери, за да почувстваш какво значи безвъзвратност. Гмургачът при акулите вече от нищо не може да бъде спасен, освен от самия себе си, освен от своето самообладание, от своята жѝва. Той няма друг изход, освен да се променѝ, и да се променѝ незабавно, в обратен случай - смърт! Разбира се, за подобно дело той трябва да се подготви. Иначе, не би могло да се говори въобще за някакво изменение (пренастройка), ако човек просто скочи при глутницата от акули.
Може да се готвиш за такова действие цял живот! Може да имаш и няколко такива постъпки, но това няма значение. Има значение само това, което ще те доведе до целта! 


Ние, вЕстите, само леко те подбутваме, и тези леки тласъци имат за цел да насочат твоите стремежи към твоите жизнени цели, а какви са те, това нито аз, нито коя да е от нас, не може да ти каже.
Ето какво бих могла още да кажа: пътят към целта – това е животът на вОина. И на този път пребивавайки, често се налага да се прави избор – да се приеме боя, или да се отстъпи. Боят – това е винаги риск, при който може да се загуби всичко, в това число и живота, това е тежък труд, където е необходимо да се преодолее мързела и страха. Само побеждавайки своите слабости, може да бъде одържана победа и да се придобие сила. И войнът влиза в бой, но не безразсъдно, а съзнателно, вЕдайки накъде върви. Отстъпвайки, ние не веднага ще претърпим поражение, но избягвайки боя поради страх или мързел, ние губим опит. В края на крайщата ще умрем без да достигнем нищо особено. В такъв случай ние губим живота си, въпреки че не сме се били.


Сега е настъпила ерата на търговците, ерата на вОините отмина. Търговецът е логичен и хитър. Той постоянно отстъпва, той не е готов да рискува. „Как така? – биха ми възразили някои от търговския бранш. – Ние рискуваме, когато влагаме пари в съмнително начинание! Без риск е невъзможен бизнеса!“
Хайде, стига! Рискувате, ама парите си, а парите са играчка, дадена ни от държавата, за да има с какво да се занимаваме, и да не се занимаваме с великите въпроси на живота.


Пътят на война е описан много добре в книгите на Карлос Кастанеда. Препоръчвам ти, когато имаш време, да ги прочетеш. Впрочем, както и всички книги, едва ли те биха ти помогнали много да станеш войн.
Когато влязох в стаята, свещите започнаха да горят не така ярко. Забеляза ли това?
- Да, но не разбрах, как е възможно такова нещо.
- Не е задължително да знаеш, как е възможно да стане това, но ти можеш да го направиш също. Избери си свещ и ми я покажи.
Показах с глава свещта, намираща се отдясно. Воля я взе и я сложи пред мен.
- Сега със силата на волята ти трябва да я изгасиш.
- Съмнявам се, че това ще стане, - рекох.
- Без много да мислиш направи го. Аз не се съмнявам, че ще стане. Сега ти си препълнен с енергия. Зад гърба ти се намира „вълшебната пръчица“, както ние наричаме идола.
Ако излезеш извън светилището, може и да не стане това, което е възможно тук, но сега тук ти можеш много неща. 
Гледай свещта и си представи, че я гасиш с волята си. И когато тя трябва да изгасне според теб, затвори очи. Направи това няколко пъти.
Гледах свещта и се опитвах да я изгася, и когато моето намерение беше максимално интензивно, затварях очи. Действително, създаваше се впечатление, че свещта намалява своята светлина. 
- Добре, Малък! Стига засега. Сега тази воля, която е насочена към гасенето на свещта, трябва да я усетиш физически. Нека тя да запълни цялата ти същност. Можеш да затвориш очи, за да не се отвличаш с нищо друго.
Следвайки думите на Воля, усетих гъделичкащо състояние в областта на корема, а след известно време се превърнах в концентриран сърбеж.
- Отвори очи, - чух гласа на Воля.
Свещта гореше, но пламъчето й трептеше, макар че в помещението нямаше  течение.
- Гаси я, Малък. Сега имаш достатъчно воля за това.
Сконцентрирах вниманието си на пламъчето, и някак си от само себе си произнесох заповедта: „изгасни“. Затвориха ми се очите, а когато ги отворих, от свещта излизаше само лека струйка дим. Погледнах Воля. Не вярвах на това, което направих. Струваше ми се, че Воля незабелязано от мен я беше духнала, докато моите очи бяха затворени.
- Гледай, Малък, - Воля погледна свещта и тя отново се запали.
- А сега се опитай да я изгасиш без мое участие, иначе ще си помислиш, че аз съм я духнала. – И Воля излезе от стаята.
Аз гледах свещта, и всичко се повтори. Пак така неочаквано, като изстрел, от мен излетя заповедта „изгасни“, и мигнах. Свещта не гореше.
„Интересно“, - помислих си аз. Успях. Започнах да си въртя главата, търсейки някого, който би могъл да духне свещта. Макар, че осъзнавах: свещта изгасих аз самият. 

 

 

Оригинален текст

 

 

Через некоторое время всё вокруг меня потемнело, будто убавили яркость, а когда стало вновь светло, то передо мной стояла Воля. Это произошло словно по волшебству, так как невозможно уменьшить яркость восьми свечей, горящих по периметру комнаты.

— Меня зовут Воля. Имя само говорит за себя. Воля — это та сила, что способна творить, реализовывать образы. Я направляю волю кольца для воплощения нашего образа в жизнь. Благодаря этому ты встретился с Даной. Благодаря этому ты попал в Планерское. Ты до сих пор уверен, что поехал отдыхать в Крым по своему решению? На самом деле ты действовал согласно моей воле. Любое стремление воплотить в жизнь свою идею или образ связан с начальным вложением воли и чем больше ее, тем более близок к образу или идее будет результат. С этим ты сталкиваешься постоянно в своей повседневной жизни. Поставив перед собой какую-либо задачу, мы стремимся её решить. Допустим, тебе необходимо выучить английский язык. Сколько тебе на это понадобится времени?
— Я не знаю, по крайней мере, в школе пять лет и в техникуме два года не принесли каких-либо ощутимых результатов в моих лингвистических потугах.
— Ты в состоянии за месяц изучить иностранный язык, чтобы смог понимать и тебя понимали носители этого языка.
— Я так не думаю.
— А напрасно! В школе в тебя вдалбливали английский язык, при этом ты ни капли не использовал свою волю для овладения им. Использование воли — очень трудоёмкий процесс. Чем больше ты вкладываешь воли, тем труднее первоначальный этап. Ты, видать, ленился учиться?
— Да, признаюсь, ты права!
— Так вот, чем больше на первоначальном этапе ты вложишь воли для реализации своей цели, тем быстрее и качественнее будет результат. Иными словами, чем тяжелее в начале, тем легче потом. Вспомни слова Александра Васильевича Суворова: «Тяжело в учении, легко в бою». Поэтому когда подходишь к реализации какой-либо своей идеи, знай: твои главные враги — это лень и страх. Гони их как можно дальше и как можно быстрее. Не жалей себя, не придумывай отговорки, действуй решительно, энергично, без корысти. Ты должен видеть себя со стороны и оценивать свои действия как непредвзятый судья, и только в этом случае успех, возможно, посетит тебя.
Мы сейчас даём тебе своей силой, вдыхаем в тебя сотворённый нами образ. Но это искусственная мера. Со временем ты сам должен вспомнить свой смысл жизни. И когда-нибудь ты сможешь это сделать, тебе не станет нужен наш образ, он выполнит свою задачу, и будет отброшен за ненадобностью. Мы женщины и не можем зачать образ в мужчине, мы можем только передать свой образ, чтобы помочь тебе создать свой! И потом, каждый сам должен идти к своей цели, а сделать это очень сложно. Дело в том, что для движения к цели необходима воля. Только она может дать человеку возможность отбросить всё ненужное, чтобы достичь своей цели. Большинство людей не могут расстаться со своим багажом. Они цепляются за него. Их действия понятны и логичны. Зачем идти на риск в обмен на неопределённое будущее? Если есть проторенные кем-то дорожки и по ним шагать намного безопаснее.
Я хочу привести тебе пример проявления воли и ненужности старого багажа: Десятого января сорок девятого года до нашей эры Юлий Цезарь со своим войском перешёл реку Рубикон и вторгся на территорию Италии, начав гражданскую войну. В результате нее он разгромил войска Помпея и стал фактическим монархом Римской империи. Выражение «перейти Рубикон» с тех пор стало означать совершение бесповоротного действия, которое делает невозможным продолжение привычного образа существования. Это действие сбрасывает разом тот багаж, который был с человеком до этого момента.
Представь себе рака-отшельника, для своей защиты у него имеется домик — раковина. В ней он прячется от хищников, но приходит момент, когда отшельник подрастает и его домик становится для него тесным. Тогда ему приходится покинуть свою раковину и искать более большую. Он должен вылезти из старой раковины, что, несомненно, очень рискованно, но рак-отшельник вынужден идти на риск, отбросив свой милый домик, и беззащитным пребывать некоторое время.
У рака-отшельника это вынужденная мера и я привела его для примера, чтобы ты понял принцип. А вот человека вроде бы никто не вынуждает идти на риск. Он живёт, пользуется своим домиком. Ему хорошо и ничего вроде бы не надо. Кроме, конечно, всяческих добавлений, таких, как повышение по службе, покупка хорошего автомобиля, квартиры и так далее. Но это только на первый взгляд. Карьерный рост, накапливание денег происходят по нарастающим законам, как подъём по лестнице — сложно, но всегда есть возможность остановиться и отдохнуть, не сдавая своих позиций. Но это не является мгновенным, качественным перевоплощением, которое можно назвать революцией человеческой сущности. Это эволюция Сатаны, где человек играет пассивную роль. Он не рискует, он благополучен, но он, живя, умирает, так как не меняется самостоятельно, становится слабым и беззащитным, окружает себя агрессивной, ядовитой средой, которая является результатом разложения человечества.
Посмотри, как сейчас много пород собак. А ведь человек стал культивировать их из небольшого количества видов. Собаки сами не способны так изменяться. Человек создал те породы, которые ему нравятся, которые ему нужны! Сатана на данном этапе культивирует людей. Мы стали такие разные, но мы потеряли главное своё достоинство — самостоятельно идти по своему пути развития!
Человек — революционное существо, и стремление к совершенствованию в достижении гармонии у него заложено генетически. Есть силы, которые не позволяют человеку сделать это. Человечеству предложена суррогатная схема развития. Революция человеческой сущности заменена на эволюцию, но какую? Эволюцию не созидания, а разрушения. Веды заменены знаниями, и знания диктуют законы, по которым надо жить. Почти весь мир так и живёт. Но природу невозможно обмануть. Человек интуитивно тянется к немедленному самосовершенствованию, он не знает, как это сделать, он также не ведает этого, но тело, где заложено стремление к гармонии тянет, к безумным действиям, оно хочет перейти Рубикон. Отсюда пристрастие человека к экстремальным видам спорта и туризма. К сожалению, в большинстве случаев ни спорт, ни туризм не дают бесповоротности в жизни.
Книги о приключениях, кинофильмы являются суррогатом, заменяющим собой стремление к самосовершенствованию. Люди читают и смотрят фильмы, сопереживают героям, а сами остаются пассивными!
Человек сам должен взять свою судьбу в свои руки. Сам должен вырвать её из-под зависимости системы. Никто за него это не сделает. Мы, весты, помогаем тебе обрести свой путь, но по пути ты пойдёшь сам. Это путь одиночества. Твои решения принадлежат лишь тебе. Ты сам ответственен за себя и не можешь никого винить за свои промахи. Придет время, и ты перейдёшь свой Рубикон! Тогда начнётся наиважнейший этап в твоей жизни. Так как мало совершить бесповоротный поступок, надо ещё и суметь дойти до цели. Риск реален, но он необходим для мобилизации всей твоей живы. Риск сопряжён с опасностью, чем больше риск, тем больше опасность расстаться с жизнью.
Есть люди, которые без оружия, без клетки спускаются в воды океана, кишащие акулами. Они не боятся держать в руке окровавленное мясо, чтобы привлечь к себе этих хищных рыб. Когда акулы окружают таких безумцев, те играют с ними, трогают их руками и даже целуют. Надо сказать, что выбирают они самых опасных для человека акул. А те не трогают их! Почему? Люди, спускающиеся к акулам, не боятся их. Они могут бояться, когда готовятся к спуску, но когда они видят акул, страх должен уйти, иначе неминуема смерть! Приходит иное чувство, чувство единения с природой, которое очень близко к веданию.
Ныряльщик оставляет на борту своей лодки всё оружие, если бы он взял его с собой, то чувство единения с природой не возникло бы, и в таком случае человек общался с акулами с позиции силы. Это не привело бы к изменению настроек человека, в результате которых он изменился. Это было бы всего лишь разновидность зоопарка, сафари, шоу.
Я тебе рассказываю всё это, чтобы ты прочувствовал, что значит бесповоротность. Ныряльщика к акулам уже ничто не может спасти, кроме него самого, его самообладания, его живы. Ему ничего не остаётся, как только меняться, и меняться немедленно, в противном случае смерть! Безусловно, к такому действию надо готовиться. Ни о каком изменении (перенастройке) не может быть и речи, когда ты просто прыгнешь в стаю акул.
Ты можешь готовиться к такому поступку всю жизнь! У тебя может быть и несколько таких поступков, но это не имеет значения. Значение имеет лишь то, что приведёт тебя к твоей цели.
Мы, весты, делаем робкие толчки, которые направят твои устремления к твоим же жизненным целям, а что они собой представляют, ни я, ни кто-либо ещё из нас тебе не скажет.
И вот что я ещё тебе сообщу: путь к цели — это жизнь воина. На его пути нередко приходится делать выбор — вступать в бой или отступить. Бой — это всегда риск, где возможно потерять всё, включая жизнь, это тяжкий труд, где необходимо пересиливать лень и страх. Только победив свои слабости, можно одержать победу и обрести силу. И воин вступает в бой, но не сломя голову, а сознательно, ведая, на что он идёт. Отступая, мы сразу не потерпим поражения, но избежав боя из-за страха или лени, мы теряем опыт. В конце концов, умираем, ничего не достигнув. В таком случае мы проигрываем жизнь, хотя и не вступали в бой.
Сейчас настала эра торговцев, эра воинов ушла. Торговец логичен, хитёр. Но он постоянно отступает, он не готов к риску. «Как же? — возразят мне некоторые представители торговцев. — Мы рискуем, когда вкладываем деньги в рискованные предприятия! Без риска невозможен бизнес!»
Полно! Рискуют они деньгами, а деньги — это лишь погремушка, данная нам государством, чтобы мы хоть чем-то занялись и не встревали во взрослую жизнь.
Путь воина очень хорошо описан в книгах Карлоса Кастанеды. Рекомендую тебе на досуге почитать. Впрочем, как и все книги, навряд ли она тебе поможет стать воином.
Когда я вошла в комнату, свечи стали гореть менее ярко. Ты заметил это?
— Да! Только я не понял, как такое возможно.
— Тебе не обязательно знать, как это можно сделать, но ты можешь это делать. Выбери себе свечу и покажи мне на неё.
Я головой указал на стоящую справа от меня свечку. Воля поднесла её и поставила передо мной.
— Сейчас силой воли ты должен погасить её.
— Не думаю, что у меня это получится, — усомнился я.
— А ты меньше думай. Я не сомневаюсь, что у тебя получится. Ведь ты сейчас являешься вместилищем энергии. За твоей спиной «волшебная палочка», так мы между собой называем идола. Возможно, выйдя из святилища, у тебя и не получится повторить то, что ты мог сделать здесь, но тут ты можешь очень многое.
Смотри на свечу и представь, что ты её тушишь своей волей. И когда она должна, по-твоему, потухнуть, закрывай глаза. Сделай так несколько раз.
Я глядел на свечу и пытался её затушить, и как только моё намеренье было на пике активности, я закрывал глаза. Действительно, создавалось впечатление тушение свечи.
— Хорошо, Малыш! Достаточно. Теперь ту волю, что направлена на тушение свечи, тебе надо ощутить физически. Она должна заполнить всю твою сущность. Можешь закрыть глаза, чтобы ни на что не отвлекаться.
Следуя словам Воли, я ощутил щекочущее состояние в районе живота, а через некоторое время я весь превратился в некую концентрацию щекотки.
— Открой глаза, — услышал я голос Воли.
Свеча горела, но огонёк колыхался, хотя сквозняку неоткуда было взяться.
— Туши её, Малыш. У тебя для этого достаточно воли.
Я сконцентрировал своё внимание на огоньке, и как-то непроизвольно из меня вырвалась команда: «потухни». Мои глаза закрылись, а когда я их открыл, свеча лишь слегка испускала струйку дыма. Я перевёл взгляд на Волю. Мне не верилось, что я это сделал. Мне казалось, будто Воля незаметно от меня её задула, пока мои глаза были закрыты.
— Смотри, Малыш, — Воля взглянула на свечу и та вновь загорелась.
— А теперь попробуй затушить её без меня, а то подумаешь, будто я её задула. — И Воля вышла из комнаты.
Я смотрел на свечу, и всё повторилось. Всё так же неожиданно, будто пуля, из меня вылетела команда «потухни», и я моргнул. Свеча не горела.
«Во дела», — подумал я. У меня получилось. Я непроизвольно стал крутить головой, ища кого-нибудь, кто мог её задуть. Хотя отдавал себе отчёт: свечу затушил я сам.
* * *

 

© Леснич Велесов Все права защищены

Свързани произведения
Комментарии
Пожалуйста, войдите в свой аккаунт, чтобы Вы могли прокомментировать и проголосовать.
Предложения
: ??:??