5 mar 2025, 9:02  

По човешки

  Poesía » Otra
694 9 47

 

Не съм робот, нито пък машина.

Не съм родена гений с интелект. 

Творец съм, па макар и наполовина,

за някой тъй известен нам поет.  

 

Пиша си по простому. Наивно. 

Не следвам ямб, хорей... и правила. 

Метафори нареждам импулсивно,

но следвайки словата си с душа. 

 

Изливам чувства, спомени, тревоги...

Понякога неволно и греша, 

напълно по човешки, за да мога, 

мислите си в рими да сбера.

 

И както казвам често, има място 

под слънцето за всеки. За добро. 

Особено когато е докоснал

на хората душите... със перо.

 

05.02.2025

¿Quieres leer más?

Únete a nuestra comunidad para obtener acceso completo a todas las obras y funciones.

© Таня Мезева Todos los derechos reservados

Comentarios

Comentarios

  • В инстаграм преди време попаднах на много опити, пробвах и аз, с ключови думи душа, грях, господ и бог, милост, и заприлича на половината тука 😀 Разгледах ги, грешки като чужденец с българския: в родовете и окончанията най-вече. С малко редакция и стават.
    Тази декларация "Автор човек" не допуска приемането за авторско редактирано от ИИ.
    Или е от човек, или не.
  • Накарах го да напише едно хайку на японски и български, колкото да разбера как се справя и замалко не си умрях от смях. Стихотворението с нарушен ритъм а превода- абсурден. Добре че поне колажите ги прави като хората.
  • Да, банален е и безсмислен.
    Затова не мисля повече да се включвам тук.
  • Вече го казах, но явно пак се налага да го повторя. Лично аз също съм опитвала да поръчвам стихове, сонети и всякакви вариации, дори със сложни вътрешни рими. Останах изумена! Но няма да го доказвам с примери, защото този диспут отдавна стана банален.
  • Анахид, просто няма как ии да напише стих с такива нормални рими, само първият куплет издиша малко.
    Личи си, че другото е пипано.
    Не знам кое в моя коментар не разбра?
    Но и не ми се спори излишно.
    Говорех за стиха на Таня в коментара й, а не този, който е публикувала.

Аз съм истината, посоката и пътят 🇧🇬

Не съм ви Муза, нито вдъхновение!
От тях съм по-добър във пъти!
Организирайте им професионално погребение,
че аз съм истината и посоката, и пътят!
А после със поклон ме приемете, ...
797 3 46

Selección del editor

Мъжко хоро 🇧🇬

argonyk

Прибраха стадата – не нàйдоха пàша. В хамбарите тичат уплашени мишки. Гайдарят допива поредната чаша...

Душа 🇧🇬

Patrizzia

Тъй жилава е моята душа, а уж – покорна, поетична, кротка. Прощава ми, когато съгреша, до девет пъти...

Апостоле! 🇧🇬

voda

Ти гроб си нямаш. Но едно бесило издига чак до небесата ръст. Земята, дето беше те родила, под него ...

Любовта си отива в неделя. По здрач. 🇧🇬

paloma66

> Младостта си отива... > > М. Белчев Любовта си отива... В неделя. По здрач Наранена от много човеч...

Моли се само да не ти се случа.... 🇧🇬

Patrizzia

Моли се само да не ти се случа, че второто ми име е проблем Не лъжа, знаеш, но ще се науча. През куп...

Разпродажба на спомени 🇧🇬

maistora

На уличка тиха далеч от пазара, под склопа на цъфнали млади липи, старица, изпита от болест коварна,...