19 dic 2013, 21:12

Избрано от едно банкетно слово

  Prosa » De humor
908 0 10
1 мин за четене

ИЗБРАНО ОТ ЕДНО БАНКЕТНО СЛОВО

(с кратък коментар към него)

 

     Сега е сезонът на банкетите, та поради това и не само, аз подбрах за вас една представителна част от едно банкетно слово.

        За разликата между банкет и коктейл съм дискутирал нашироко в друг материал, затуй само в кратце ще припомня, че на банкетите се седи на банка (на итал. маса), а на коктейлите си седиш прав и толкоз. На банкетите на челото на масата седи шефа, затуй някъде му викат също председател. Подръка му са най-марковите етикети, секретарката и личният мушморок. Последният възвестява желанието на шефа да държи слово, като почуква продължително по още празната си чаша:

       - Кхъ-кху-кхъ – прочиства гърло шефът, отчитайки по ехото и настаналата тишина страхопочитанието на масата и с изкуствено надебелен глас, бавно започва:

         Скъпи колежки и колеги (не е вярно, евтини сме му, щото ни плаща наполовина, а ни е забавил и две плащания), измина още една тежка за бизнеса година (може, ама пък си купи яхта, подмени си мерцедеса и секретарката). Под моето мъдро ръководство (благодарение на батко и братко), дори в тези тежки времена ние оцеляхме (щот си платихме).

        (технологично прекъсване за ръкопляскане, последвано от ново прочистване на гърлото)

      Кхъ-кху-кхъ! Няма да споменавам сега колко усилия (рушвети) ни е струвало това. Независимо от трудностите, обаче, ние се разрастваме (най-вече на корем). Ще поздравя специално новопостъпилите служители, г-ца Севдалинка (секретарката) и г-ца Мимоза (пи-ар-ката) (а пропусна да спомене напусналия кадърен инженер). Иска ми се да ви изразя нашите благодарности (те пари не са) и да ви пожелая весели празници (пък пълниците ще са за него). На здраве! (- е добре де, ще гладуваме за здраве).

¿Quieres leer más?

Únete a nuestra comunidad para obtener acceso completo a todas las obras y funciones.

© Лордли Милордов Todos los derechos reservados

Comentarios

Comentarios

  • Благодаря ви за подкрепата, Ник и Бъч!
  • Наздраве! Това е то нашата "банкетна култура" - така си я разбираме, така си я правим. Много добре преразказана.
    Весели празници, Лордли!
  • Посмях се, поплаках си... Въобще, представлението беше пълно. Сетих се обаче и за думите на един български свещеник - там където интелигентността е лудост, простотията е издигната на пиедестал. (цитат по памет)
    Поздрави.
  • Баш си е тъй, Мая
  • Това за празниците и пълниците накрая много ми хареса!

Selección del editor

Жената, която не ставаше за нищо (За конкурса) 🇧🇬

Katriona

Животът я мачкаше като тесто. Само че тестото става на хляб, а от нея вече нищо не ставаше. Така каз...

За хората и крушите 🇧🇬

perperikon

Петък 13-и! Е, като не върви, не върви! Последен ден за довършване и предаване на онази толкова важн...

Трите прошки 🇧🇬

esenna

– Рак, за жалост. Изтръпнах. Мама се сви като мокро врабче. – Но спокойно, Госпожо, този вид рак веч...

Гастрит на нервна почва 🇧🇬

marco777

Айше седеше пред кабинета на доктора и потропваше нервно с крак. Месечният ѝ цикъл закъсняваше, а в ...

Щипка сол 🇧🇬

written-springs

Свикваме. Свикваме с Любовта и нейните нюанси. Примиряваме се. Да имаме, да губим. Навеждаме глава. ...

Греховете на Фатима 🇧🇬

Boyan

Фатима легна да умира във вторник по обяд. В къщата нямаше никой, цялото село сякаш беше опустяло в ...