23 dic 2023, 20:16

 Климатичен пътепис – четвърта част 

  Prosa » Relatos, Bosquejos literarios, De humor, Erotica
379 3 6
Произведение от няколко части « към първа част
2 мин за четене

   Любовта търси нови изживявания.Тя не следва логиката на живота, но се съобразява само привидно, когато скланяме да я търсим в определен момент и в определени състояния.

   Докато една ранна утрин лейтенант Турсунов не зяпна от удоволствие да наблюдава в изнесената си напред позиция, как две камуфлирани тела в утринната мъглица се съвокупляват в един затулен храсталак,при това само на около петдесетина метра от него!

   Увлечени от любовната игра,двете първоначално облечени в камуфлаж фигури се оказаха почти голи пред изгревната панорама на слънчевите полусенки на горския пейзаж...

   "Не може да бъде!"Да,ама един млад мъж и една хубава жена се съблазняваха взаимно,докато не се съединиха в екстатичен ритъм и лейтенант Генчо Турсунов разбра,че е по-добре да е ням свидетел, отколкото да прекъсва този природен ритуал на живота и любовта!Всичко това продължи няколко минути,докато привърши в беззащитна наслада за двамата "нарушители" на полосата в обсега на наблюдателя им.

   Когато се изправиха да тръгват Турсунов разбра,че жената беше Сия,главен готвач в Резервата, а младият мъж е един от офицерите от ония от София!

   Лейтенант Турсунов познаваше Сия от Клуба на ДНА(Дом на Народната Армия), където тя идваше да приготвя изискани ястия, когато имаше гости от МНО(Министерството на Народната Отбрана).А те толкова често проверяваха полковете и бригадата в Ормана на Ямболския гарнизон, че Сия беше "черешката в тортата" за всеки мераклия полковник от Инспектората на ГЩ(Генщаба).Все пак в армията имаше един негласуван, но безупречен устав:работата вървеше не толкова по старшинство,колкото 

по негласната йерархия на младостта.

   Сия беше хубава брюнетка на около тридесет години.Имаше завършен ТОХ(Техникум по обществено хранене),където курсистите биваха обучавани на етикет,освен на богатите рецепти на традиционната българска кухня.Сия говореше свободно руски,чешки и полски език, но така или иначе немският език й беше майчин,защото родителите й бяха смесен брак между българин и немкиня от град Хале,Източна Германия. 

   Бащата на Сия,беше готвач по наследствена линия и на Слънчев бряг се харесаха в младите си години с майка й,която беше представителка на една туристическа агенция от ГДР.

   Детайлно проучена Сия Йорданова започна работа в Резервата на Ормана още на деветнадесет години и понеже беше съчетание от немска акуратност и българска изобретателност,стана любимата дестинация на партийната и милиционерска "пасмина",както понякога баща й се изразяваше за контингента, който приемаше Ормана за "лирично отклонение" в иначе сивия провинциален театър на службата си за "Вярност пред Партията и Правителството"!

   Всеки що годе влиятелен директор,милиционер,спортист и артист в околийската партийна йерархия водеше в "Орманските потайности" по-малко семейството си, отколкото "извънбрачните си потребности".

   Сия знаеше толкова много,че разбираше колко малко усилие е необходимо, за да вземе жилище за себе си;и за тези близки и приятели, които бяха в нужда...

» следваща част...

© Стойчо Станев Todos los derechos reservados

Comentarios
Por favor, acceda con su perfil, para poder hacer comentarios y votar.
  • Благодаря за коментара, Пепи!
    Благодаря за поздравите и пожеланието, Латинка-Златна!🙏
    За много години!

  • Честита Нова година, Ranrozar (Стойчо Станев)! На теб и семейството ти желая здраве!
  • наваксвам!
    пп
    Връщам се на опашката на чакащите...
  • Благодаря за коментара и оценката,Ники!🙏
    Благодаря за коментара и оценката,Младен!🙏
    Благодаря за Любими, Анна!🙏
  • Много увлекателно разказваш, Стойчо. Представих си Сия в сюблимния момент как ощастливява младежа, а покрай него и себе си. Това са естествени неща и житейска потребност. Продължавай да ни радваш с разказа си. Пожелавам ти една прекрасна Коледа с ближните! Да ти носи здраве и ново творчество!
  • Прочетох с удоволствие, Стойчо!
    Весели Празници!
    Твори и разказвай!
Propuestas
: ??:??