19 feb 2023, 17:51

Мастило по душата

  Prosa » Otros
795 0 0
2 мин за четене

Казах ѝ, че не си струва. Да захвърли мечтите си и своята същност на боклука , заради мъж.

Мъж , който грам не се интересуваше от жени като нея.

Страстни. Огнени. Изпълнени с романтика, на фона на нежна еротична музика и като добавка капка сексапил.

Той си падаше по лесни. Бързото му беше сладко. Това достъпното за всички.

Недостъпното го отегчаваше, правеше го мрачен с неистовото желание да умре от

" жалкия червей"- депресията , която сякаш спираше дишането му и го заменяше от една мрачна и задушаваща диспнея.

Тя го обичаше. Но винаги беше обляна в сълзи.

Затова един ден просто и омръзна от мъчението да бъде ВТОРА и продължи пътя си сама и щастлива.

Път, по който имаше място за нея ...

Само за нея!

За какво се обвиняваш, Ния? Ти ли си виновна за неговите грешки? Нима си възпитател, или пък си му слугиня?

Неспасяем случай е, Ния! Живей си живота , така и не се опитвай да помагаш на никого , защото в повечето случаи вредиш само на себе си.

Знаеше си, нейното! Не искаше да го остави, въпреки че той никога не я е искал по същия начин , както тя искаше него.

Ядосах й се...

Безсмисленото и мълчание , ме довеждаше до мисълта ,че е "сляпа"...че много е изпуснала от "любовта" - това , което тя желаеше е да го прегърне.

До толкова я беше обсебил ,че дори си направи фалшив уебсайт и му писа ! Долно!

Не слушаше никого.

Един ден нещо в Ния се пречупи , тя дойде в кабинета на психолога , разплакана и отегчена от жалкото си съществуване. Тогава, я прегърнах , подадох и чаша вода и едно успокоително и казах да ми разкаже какво я води насам.

Тя избърса лицето си и стана сериозна . В гласа и усетих уплаха с нотка на страх и затова и казах да не се бои и , че нищо страшно няма да стане .

Ния беше развила шизофрения. Имаше илюзии ,че някой я следи.

Беше диагностицирана с диагнозата.

А колкото до любовта , тя никога повече не се влюби .

 

07/03/ 2022г.

¿Quieres leer más?

Únete a nuestra comunidad para obtener acceso completo a todas las obras y funciones.

© Karolinne Kolewa Todos los derechos reservados

Comentarios

Comentarios

Selección del editor

Не поглеждай назад 🇧🇬

Greg

Когато си млад очакваш в живота ти да се случат всички хубави неща. Няма място за провали. Няма мяст...

Греховете на Фатима 🇧🇬

Boyan

Фатима легна да умира във вторник по обяд. В къщата нямаше никой, цялото село сякаш беше опустяло в ...

С нами Бог 🇧🇬

Ivita_Mirianova

„Връщане назадъ нѣма!” Ген. Георги Вазов Времето замря в кървавите отблясъци на залеза. Светлините н...

Гастрит на нервна почва 🇧🇬

marco777

Айше седеше пред кабинета на доктора и потропваше нервно с крак. Месечният ѝ цикъл закъсняваше, а в ...

Жената, която не ставаше за нищо (За конкурса) 🇧🇬

Katriona

Животът я мачкаше като тесто. Само че тестото става на хляб, а от нея вече нищо не ставаше. Така каз...

Щипка сол 🇧🇬

written-springs

Свикваме. Свикваме с Любовта и нейните нюанси. Примиряваме се. Да имаме, да губим. Навеждаме глава. ...