21 июн. 2013 г., 21:49  

Из разсъжденията на един съвременен юноша

2K 0 11
2 мин за четене

                     НЕ прибързвайте с коментарите и не бъдете буквалисти!


         Из разсъжденията на един съвременен юноша

 

 

Аз от още от много малак си бях умен. Всички ме гледаха с оважение, защото винаги оспявах да изпъкна със моя уникално бърз и пъргаф ум напук на това че не сам прочел почти нито една книга. Освен ако не трябва да броим тези от децвото. Толкова бързо се научих да чета че не ми се налагаше повече да се занимавам с такива безмислени работи. Толкова съм скромен също като мечта, съм само дето никой няма толкова богато ваображение като моето че да оспее да си ме представи. И всепак на кога са му претрябвали тия книги. Разправяха ми че трябвало да чета хубаво, било иначе никога нямало да бъда такъв… забравих думата нещо от сорта на краснодоверчив, но на кога му трябва да знае дума като тази. Звучи толкова глупаво и чесно да кажа не я рабрах като ми я казаха но да не съм за една дума на всеки му се случва да не знае нещо, дори и на мене.Тия пък дето пишат книги по цял ден едно и също правят и  били голяма работа. Какво пък толкова може да правят, нямат си друга работа ще пълнят главите на хората с глупости. Ето например, ако си продавач  трябва ли да, четеш  ами не или пък ако си чистач, нямало да си изкарвам сам хляба, и това е работа защо хората смятат тези професии за не толкова хубави. Пък смятам да отида в чужбина. Казват че там имало пари ама понеже сам си много умен смятам като за начало да започна един курз по англииски са напреднали, да не се изложа случайно, аз съм подготвен човек попринцип. Понякога правя субтитри  на компютъра от англииски на български и да кажа че много ми се получава. Май това ми е признанието. Кретикуват ме, че трябвало по-грамотно да пиша. Какво ми е на грамотното бе. Ще видя на айфона на гугъл преводачът и всичко е готово.  Сякаш тея дето ме кретикуват знаят повече. Завистливи са много хората от мене да знаете.Щом аз си разбирам на написаното защо ще ми е да пиша по-грамотно.Няма да стана по умен я, някъде повече. Толкова съм още млад ама с толкова ум и талант като моя не знам какво ще правя повече. Пълна скука!

Хотите прочитать больше?

Присоединяйтесь к нашему сообществу, чтобы получить полный доступ ко всем произведениям и функциям.

© Лев К Все права защищены

Комментарии

Комментарии

  • Хареса ми иронията, с която си написал произведението.
    В момента обаче на мода е един "диалект" сред младите, който е известен с това, че се разместват и променят някои букви. Това е по-страшно и от неграмотните текстове на някои младежи, на които все пак им се разбира какво са написали.
  • lev (Лев К): Браво за хумора. Damaskin (Константин Костов): А че то е много хубаво да сме си прости и подлеци, я как си живеем, дето сме такива... Ама пък забрави още една много хубава черта, ама аз понеже си я харесвам, ще ти я обадя шешнешком - ами знаеш ли колко е хубаво, дето съм и интригант.
  • Refab, не си го разбрал правилно, като е написал коментара.
  • Damaskin (Константин Костов): 22-06-2013г. 12:10
    Пред полагам че преди редакцията е било още по готено? Умъскарили са ти шедйовъра! Кефи6!"

    Брей, каква просташка неграмотност!
  • Можеше някъде да допълниш и че училището всъщност не е нищо повече от място, на което се ограничават творческите пориви на бедните и онеправдани млади хора, както и тяхната заложена гениалност; това често се чува от такива като този тип личности. Иначе е хубаво, доколкото може да се каже за тежката истина. Може би като жанр трябваше да не е есе, а критическа статия.

Выбор редактора

За живота въобще 🇧🇬

Ready_4_whatever

Левкемия... Усещаш! 220 – зареждам, пази се... Непрекъсната, права скáла... Разпѝлен звук, разкъсващ...

Моето писмо до България 🇧🇬

slavi2002

Късно е. Тихо и топло. Снегът навън трепери под светлината на уличната лампа. А аз разлиствам учебни...

Когато бях овчарче 🇧🇬

exuded

Най-тучни са пасищата вдясно от планината на властта. Трева – колкото щеш, ядеш на воля, а тя никне,...

Заличаване 🇧🇬

exuded

Търкаме, търкаме... От сутрин до вечер. Лотариата е за всеки, билетите и талоните са достъпни, прост...

Амортизация 🇧🇬

exuded

Първо обедняваме духовно. После материално. Така ми се струва. Колкото по-бедни ставаме в себе си, т...

Задбалансово 🇧🇬

exuded

Властта у нас битува несрамежливо. Придобила е себе си и вече няма нужда от воля на избора, на избир...