20 нояб. 2011 г., 09:51

Комментарии

Комментарии

  • @Безжичен: "Mного е близо" щото не е снимано в едър план и от това страдат много неща... а дали е същото птиче,открий десетте разлики... Трудно се снимат птици (принципно, каквото и да било изискващо истински качества от оптиката) с китаци и да чакаш някакъв УАУ резултат само с кроп и шарп, пък били те и *200-ммви, на каквото и да било тяло, ако ще и извънземно. Тъмната мазачка си е тъмна мазачка и не случайно е "kit lens". На фул-фрейм тела, даже и някои L (Canon) обективи са "kit lens".

    *MevJones - имаш искрените ми адмирации, за техниката на промъкване, покрай пилетата, за да ги щракнеш с този обектив и никакъв екстендер, преди да са избягали! Това е съвсем сериозно, моля да не се изопачава или преувеличава. В случая съм фен!
  • Безжичен, следващия ми проект е бяла такава птица ,не знам как се казва на български, на английски се казва egret. Много красива птица.
    Само да намеря къде зимуват, и ще си опитам късмета
    И аз отивам да търся инфо из нета - за следващия ми модел.
  • Гледах го много пъти и тук, и на другата снимка, и много снимки на голяма синя чапла - много е близко, може и да е същото птиче, но това което ми направи впечатление е, че тази чапла е има изразена черна лента (шарка)от очите към тила, а шията е доста равномерно червиникаво-кафеникава, а чаплите из сайтовете са малко по-други. Но това са само впечатления на неспециалист, който обича да гледа интересни снимки 1
  • По шия, сигурно си мисли, че може да конкурира лебедовата

    Хубаво е, Мев!
    Харесва ми!
  • Поздравления, много ми хареса!

Выбор редактора

Тайнството на красотата

Bezzhichen

SONY DSC - W310; f/3; 1/60 s; ISO 100

В полет

kdlaz

За любителиете на птиците - снимката е направена на езерото Керкини - невероятно сборище на много ви...

* * * 🇧🇬

LATINKA-ZLATNA