25 авг. 2005 г., 13:54

За Насилието и Принудата

1.8K 0 5

Лед.Безкраен сънувам се вие
Път сред пустиня от сняг.
Облизвам си пръстите
сини са измръзнали в кристалния ден.
Белотата безмилостно блести
в очите ми изгаря.

Трябва да бързам,мразя
да бързам,а ме гонят
хиляди нощи и стотици дни
изпълнени от синия лед.
Сънувам обръщам се.Той
тича все още,по-силно
към мен,към тяло натежало
от проклета умора.Филмова лента.
Отчаяна мисля ще падна
ето на тази бабуна.Пророк.
Минавам!Подметките са ми верни.
Врагът пада.Сърцето отчаяно
бликва.Може би...
Ще се скрия зад онзи хълм пухкава пряспа.
Преследвачът е станал и дебнал.Кошута
излизам,промъквам се.Няма.Хвана ме.Прегръдка от лед.

Лед.Безкраен в мен виждам приплъзва.
Изгорените ледени пръсти плахо пипат
лицето замръзнало.Вцепенено е
чистото в мен омърляно
в кишата на пътя.
Ще погина.Но преди да погина ще
продължа.Макар и вцепенена в леда

Хотите прочитать больше?

Присоединяйтесь к нашему сообществу, чтобы получить полный доступ ко всем произведениям и функциям.

© Вероника Все права защищены

Комментарии

Комментарии

  • не мога да го кажа със сигурност, но мисля, че успешно пресъздава атмосферата. ужас.
  • Много е силно! Поздрав! Дано на никой не му се случва такова нещо!
  • Ами и аз не съм го преживяла,но съм говорила с момичета от Анимус,насилени да проституират.Най ме шокира историята на едно момиче което се прибирало по здрачаване през Борисовата градина и го изнасилили.А то живее в чужбина и било на гости на баба си.Много,много кофти.
  • Не ми се е случвало. Стихът ти създава напрежение, поздрав и си мисля, че такива неща трябва по - бързо да се забравят, а изливането на белия лист помага болката да намалеее. Усмихвай се!
  • Това створение посвещавам на всички, преживяли насилие. Вцепенението което описвам е характерно за това което жената/момичето ипитва след изнасилване.

Выбор редактора

Ковачът на лунния сърп 🇧🇬

argonyk

Нито на изток от рая съм бил, нито на запад от пъкъла чер. В двора ми пее синигер в дактил, свири щу...

Мъжко хоро 🇧🇬

argonyk

Прибраха стадата – не нàйдоха пàша. В хамбарите тичат уплашени мишки. Гайдарят допива поредната чаша...

Ребро над сърцето 🇧🇬

Katriona

Тази вечер жена му избяга - бе повярвал във калните клюки, псува дълго, с юмрук я налага и ребро над...

Нека нямаш студени недели! 🇧🇬

Alex.Malkata

Моя тиха и вярна тъга... с дъх на есен и почва дъждовна... Спри на моите устни сега и кажи ми: Защо ...

Стаи за... отдих 🇧🇬

paloma66

АЗ СЪМ! Поетесата Еди Коя Си. Дето в стихове те облича. Ти - не беше ли мъж на жена си? Нямам идея з...

Реквием за една буря 🇧🇬

imperfect

Очите му са с цвят на капучино, а устните му имат вкус на сняг. Целунах го веднъж. (Май беше зима). ...